مه شو :،زیبا و جالب است که هیچ دونوع موی فری شبیه هم نیستند،درست همانند دو تابلوی زیبایی نقاشی که هرگز شبیه هم نخواهند شد و این شاهکار خلقت است !

موهای فر، فوق العاده جذاب هستند و زیبایی آنها، بسیار مسحور کننده است.

در موردنگهداری و آرایش این موها ،انتخاب نوع محصول مراقبتی و زیبایی، اهمیت زیادی دارد .پیشنهاد می کنیم با توجه به نوع و جنس موهای خود( چرب ،خشک ،معمولی )،محصولی مناسب را انتخاب کرده و آنرا برای تمام موهای خود استفاده کنید،نه فقط سطح روی موها!در ضمن فرهای زیر را هم فراموش نکنید.

برخی انواع فر ،مراقبت کمتری را نیاز دارند و بعضی دیگر ،نیازمند توجه و مراقبت خاصی هستند.در هر صورت ،هنگام خرید محصولات مو ،بسیار دقیق باشید تا موهای زیبای شما ،خرد و شکننده نشده و زیبایی طبیعی خود را به خوبی حفظ نمایند.

متخصصان زیبایی مو توصیه می کنند پس از شستشوی موهای فر و استفاده از یک اسپری یا محصول مراقبتی و یا تقویتی مناسب جنس موهایتان ،اجازه دهید تا موها در هوای آزادخشک شوند و یا اینکه با حرارت منتشر و نه متمرکز!موها را به آرامی و با فاصله از سشوار ،خشک کنید.

موهای فر و احیانا گره خورده ،بسیار علاقه مند به روغن های طبیعی هستند ؛روغن آواکادو ،جوجوبا ،نارگیل ،آلوئه ورا و البته عسل ،جزء بهترین ها هستند،چرا که مو سریعا رطوبت کافی را از آنها دریافت می کند.

به علاوه ترکیب روغن های مناسب ،راه حلی بسیار مفید و موثر برای کاهش وز موها به شمار می رود.

در ضمن ،ترکیبی از یک محصول مرطوب کننده و یک روغن خوب و گیاهی می تواند برای جلوگیری از وز موها در طی روز ،کاملا کافی و موثر باشد.

فراموش نکنید شکنندگی که پس از استفاده از بعضی محصولات مو،احساس می کنید ،ممکن است به علت پلیمرهای خاص موجود در فرمول این محصولات باشد و به این معناست که در انتخاب این محصول اشتباه کرده اید و این محصول با ساختار موی شما سازگار نیست.

بزرگترین اشتباه فرد،شناخت ناصحیح از جنس و نوع فر موی خود است ،اینکه موهای شما ؛فر حلقه ای ،فنری باز یا فشرده ،و… باشد،محصولات خاص خود را هم می طلبد،در غیر این صورت نتیجه حاصل از آن رضایت بخش نخواهد بود.

عموما در میان آن دسته از خانمهایی که موهایی فر و مجعد دارند،افرادی که موهای آنها ظریف تر است نسبت به کسانی که تارهای موی آنها ضخیم تر است ،باید دقت نظر بیشتری در مورد موهای خود داشته باشند،چرا که موهای حساس تری هم دارند.

کلا برای  تمام کسانی که در سراسر دنیا موهایی فر دارند ،توجه به این نکته ضروری است که همیشه و در هر حال ،رطوبت موهای خود را حفظ کرده و به کمک موادی مثل روغن آرگان ،جوجوبا ،و از این قبیل ،موها را همواره هیدراته نگه دارند. این از ضروریات حفظ زیبایی و سلامت موهای فر محسوب می شود.

در ضمن از شامپوها و نرم کننده ای استفاده کنید که حاوی  پروتئین ابریشم  و روغن زیتون و مشابه این مواد مغذی باشند تا بتوانند حالت دهی و کنترل موهای فر را برای شما آسانتر  کنند وپیشنهاد می کنیم  به دنبال نرم کننده ای باشید که حاوی روغن جوجوبا،پروتئین و اسیدهای آمینه که مو را هیدراته کرده و از آن محافظت می کند.

در مورد ژل ها هم توصیه متخصصان زیبایی ،انتخاب انواعی از ژل هایی است که حاوی پروتئین گندم ،اسیدهای آمینه و ویتامین A باشد،چرا که ترکیب این مواد مغذی و مفید ،علاوه بر زیبایی موها ،از شکنندگی و وز شدن آنها هم جلوگیری خواهد کرد.

انواع موهای فر

فر S:این فرها به شکل S و فوق العاده زیبا هستند.در این مدل ،فرها نزدیک به پوست سر هستند و علیرغم اینکه شدیدا مستعد وز شدن می باشند ،اما در عین حال می تواند به زیبای فرم گرفته و متنوع و جذاب باشند.مثلا سریعا می توان آنها را صاف یا به طور مرتبی فر کرد.

فر S فنری:اغلب ،این فرها بطور طبیعی فوق العاده براق و زیبا هستند.بنابراین می توانید با اسپری و سرم مو ،آنها را به راحتی حالت داده و درخشش آنها را حفظ کنید.

فنری فشرده :این فرها حالت فنری فشرده ای داشته و تارهای مو ،نزدیک به هم و در هم پیچیده اند.از آنجاییکه این فرها ،نیاز به زمان بیشتری برای خشک شدن دارند ،قبل از اینکار ،از اسپری محافظت کننده در برابر حرارت، برای این موها استفاده کنید.

فرهای حلقه ای:این فرها به شکل حلقه های محکم و البته مستعد شکنندگی هستند.در این مدل فر ،کوتیکول مو کمتر از بافت های مشابه هستند،یعنی به طور طبیعی ،حفاظ کمتری در برابرآسیب ها خواهد داشت.

نکته مهم:فراموش نکنید موها فوق العاده زیبای فر ،برای حفظ جذابیت و سلامت خود ،نسبت به انواع دیگر موها ، نیازمند مراقبت و توجه بیشتری هم هستند.