چند رویکرد ساده برای زیبایی بیشتر کریدور

مدآنلاین: کریدور(راهرو) بخشی از خانه است که چندین اتاق را به هم وصل کرده و اغلب اولین محل ورودی در هر خانه است، به همین دلیل است که باید کاملا صمیمانه طراحی شود. کریدور بازتابی از کل خانه است. همه شما دوست دارید بدانید چگونه می‌توان این مکان را زیباتر کرد. نگران نباشید ما چند رویکرد ساده برای شما در نظر گرفته‌ایم.

دیوارهای باریک

این دیوارها شیک و زیبا هستند. اگر از نوع باریک افقی استفاده کنید، این قسمت از خانه معمولا بزرگتر به نظر خواهد رسید. می‌توان از دیوار باریک بزرگتر با رنگ‌های متضاد یا سایه‌های مختلف جهت پویایی بیشتر استفاده کرد.

رنگ‌های تیره

راه حل دیگر، رنگ‌آمیزی دیوارها با رنگ‌های تیره و براق است. این روش بسیار ماندگارتر بوده و شما می‌توانید از رنگ‌های مشابه برای لوازم نشیمن همچون قالیچه و فرش‌ها استفاده کنید.

ایجاد گالری

اگر به دنبال زیبایی منحصربفرد و خاص هستید، یک محیط گالری ایجاد کنید. می‌توانید عکس‌های خانوادگی و یا مسافرت خود به مناطق مختلف را بر روی دیوارهای کریدور نصب کنید. بهتر است از قاب عکس‌های مکمل استفاده کنید.

قفسه روی دیوار

کریدورها فضای کاربردی نبوده و بیشتر مکان انتقالی هستند. البته این امر به معنای نداشتن مزیت آنها نیست. با افزودن قفسه‌های مناسب در این مکان، شما می‌توانید لوازم دکوری زیبای خود را در معرض دید قرار دهید و در فضای خانه نیز صرفه‌جویی کنید.

نور را از یاد نبرید

همیشه مهمترین مساله در دکوراسیون خانه، نور است. کریدوربه‌عنوان مکانی بسته و فاقد نور اصلا مناسب نیست و در نظر گرفتن فقط یک محفظه نور برای روشنایی آن کافی نیست. بهتر است از دو یا چند دریچه استفاده شود.

کانون دید ایجاد کنید

با ذکر این حقیقت که کریدور مکانی دراز است، بهتر است کانون دیدی در این مکان ایجاد شود که چندان باریک نباشد. در ای‌نصورت توجه شما بیشتر معطوف آن خواهد شد و سایر اجزای نامناسب کریدور از یاد خواهد رفت.

استفاده از فرش و قالیچه

با فرش‌های دراز و باریک در کریدور، شما می‌توانید اندازه و شکل آن را بیشتر مورد توجه قرار دهید. به عبارت دیگر کریدور با فرش بزرگتر دیده می‌شود. این کار در مواردی که دوست دارید دکور خانه را تمیزتر و ساده‌تر نشان دهید، توصیه می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *