چه میوه هایی قبل و بعد از ورزش بخوریم

بعد از ورزش چه بخوریم تا لاغر شویم,بعد از بدنسازی چه بخوریم,تغذیه قبل و بعد ورزش,تغذیه بعد از ورزش برای لاغری,قبل و بعد از باشگاه بدنسازی چه بخوریم,بعد از ورزش چی بخوریم تا چاق شویم,خوردن میوه بعد از ورزش,در حین تمرین بدنسازی چه بخوریم

چه میوه هایی قبل تمرین بخوریم ؟

هندوانه
مطالعات متعددی ثابت کرده اند که مصرف هندوانه قبل از ورزش به بهبود کارایی و ریکاوری کمک می کند .
آب هندوانه مدت های طولانی است که در میان ورزشکاران محبوب است اما هم اکنون دانشمندان دریافته اند که این آبمیوه می تواند به کاهش درد عضلانی بعد از ورزش کمک به سزایی کند .
بر طبق گزارشی که در مجله (Agricultural and food chemistry) منتشر شده است ، هندوانه غنی از آمینواسید ال سیترولین می باشد که این خواص مربوط به این آمینو اسید است .

ال سیترولین یک آمینواسید ضروری می باشد که با خواص آنتی اکسیدانی خود باعث افزایش سرعت دفع لاکتیک اسید می شود ، در نتیجه به بهبود عملکرد فیزیکی و بازیابی سریعتر کمک می کند . سیترولین یک ترکیب ضروری برای ساخت نیتریک اکساید است ، گازی که عروق را گشاد می کند و باعث افزایش خونرسانی به ماهیچه ها و بهبودکیفیت تنفس حین ورزش می شود .
بسیاری از تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه هندوانه باعث کاهش فشار خون و هم چنین کاهش ریسک سکته و حمله قلبی می شود. ال سیترولین در دفع آمونیاک و سایر سموم از کبد نیز موثر است .

موز
موز غنی از کربوهیدراتهای سریع الاثر و قابل هضم است که سوخت مورد استفاده برای ورزش را تأمین می کند .
هم چنین حاوی مقادیر زیادی پتاسیم است که به بهبود عملکرد عصب و عضلات کمک می کند .
از آنجائی که پتاسیم برای مدت زیادی در بدن انباشته نمی شود موز یک منبع بسیار عالی از مواد مغذی برای قبل ورزش است .
موز برای تمرین های صبحگاهی بسیار مفید می باشد .
موز برای تمرین های صبحگاهی بسیار مفید می باشد .

مخصوصاً متخصصان موز را برای تمرینهای صبح گاهی توصیه می کنند :
بیدار شوید … یک موز متوسط بخورید … 30 دقیقه صبر کنید و سپس پیش به سوی باشگاه …

چه میوه هایی بعد از تمرین بخوریم

آناناس
از آنجایی که آناناس حاوی یک آنزیم ضد التهابی به نام بروملین می باشد مدتهاست که برای درمان التهاب بخصوص التهاب و تورم بعد عملهای جراحی کاربرد دارد . به همین دلیل مرکز پزشکی داشگاه ماریلند مصرف آناناس را برای پیشگیری از آسیبهای عضلانی بعد تمرین توصیه می کند .

هم چنین قند ساده موجود در آناناس به سرعت متابولیزه می شود و ذخیره گلیکوژن از دست رفته عضلات را جایگزین می کند . در نتیجه باعث ذخیره مجدد انرژی در عضلات شده و ریکاوری بعد تمرین را سرعت می بخشد .
آناناس غنی از پتاسیم موردنیاز برای عملکرد مناسب عصب و عضلات نیز می باشد و با دارا بودن حدود 86 درصد آب به هیدراته شدن بعد تمرین کمک می کند .