چگونه آکواریوم خود را زیبا کنیم؟

آکواریوم

 

1- گیاهان مصنوعی

بی شک یکی از راه های افزایش زیبایی یک تانک ، استفاده از گیاهان طبیعی و مصنوعی در آن بوده که چون بسیاری از ماهی ها با گیاهان طبیعی سازگار نیستند ؛ تنها می توان از گیاه مصنوعی در تانک آنها استفاده کرد .

معمولاً گیاهان مصنوعی با اتصال چند تکه ی کوچک ساخته می شوند که برای شستشوی آنها می توان ، تکه ها را جدا کرده و هر یک را شستشو داد .

بهتر است گیاهان را توسط یک مسواک یا پارچه ی نمدار پاک کرده و شستشو دهید . 

نحوه ی استفاده : معمولاً در پایین گیاهان طبیعی یک تکه سنگ یا گچ رنگ شده وجود دارد که می توان با قرار دادن آن در بین سنگ ها ، گیاه را در محل مورد نظر ثابت نگه داشت

در زمان خرید آنها دقت داشته باشید در گیاه شما هیچ قسمت تیزی وجود نداشته باشد تا سبب آسیب رسیدن به ماهی ها نشود .

در مورد چیدن آنها هم بهتر و زیباتر است که در جلوی آکواریوم گیاهان کوتاهتر را چیده و از گیاهان بلندتر در عقب آکواریوم استفاده کرد .

کوزه ها و وسایل سفالی رنگارنگ

وسایل سفالی و کوزه ها زیبایی کمتری به تانک داده ولی برای پنهان شدن ماهی ها جای بسیار مناسبی می باشند .

به طور کلی وسایل سفالی بر اساس طرز شکل به سه دسته چوبی شکل ، سنگ شکل و شکل مکان ها و اشیاء درون آنها تقسیم می شوند که معمولاً وسایل چوبی و سنگ شکل به دلیل جلوه ی طبیعی بیش تر مورد استفاده قرار می گیرند .

اما وسایل شبیه مکان ها همچون برج ها ، پل ها ، کشتی ها و … بیش تر در کنار ماهی های کوچک و به عنوان محل اختفاء آنان مورد استفاده قرار می گیرند .

وسایل آکواریوم

– شن

شن ها را می توان به عنوان یکی از عامل های پاک کننده ی آب نام برد که با جذب دفعیات ماهی ها و باقیمانده ی غذاها ، مانع از کثیف شدن آب تانک می شوند

نکته : شن ها در صورت کثیف بودن یکی از عوامل بیماری محسوب می شوند .

انواع شن :معمولاً در بازار 3 نوع شن موجود است که بصورت زیر است :

1- شن های طبیعی دریا : این شن ها که همان شن های موجود در رودخانه ها و کف دریا می باشند ، معمولاً به رنگ های سفید تیره و مشکی وجود دارند که قبل از استفاده از آنها باید به طور کامل شسته و ضد عفونی شوند تا خطری ماهی شما را تهدید نکند .

2- شن ها مصنوعی رنگارنگ : شبیه شن های مورد استفاده در گلدان های مصنوعی بوده که به رنگ های مختلفی در بازار موجودند . اما بهتر است از آنها در تانک کمتر استفاده کنید ؛ چون رنگ آنها مصنوعی بوده و امکان تجزیه ی آنها در آب وجود دارد . ضمن اینکه استفاده ی زیاد از آنها در تانک ممکن است موجب تغییر رنگ آب شود .

3- شن های جواهری :

شن های درشتی که معمولاً به شکل جواهرات ساخته شده و در روی سایر شن ها استفاده می شوند . اما به دلیل مصنوعی بودن رنگ این نوع از شن ها ، بهتر است کمتر از آنها در تانک استفاده کرد .

برگرفته از:aquarium5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.