فواید و عوارض جانبی شربت کامی وی

شربت کامی وی (روش مصرف،عوارض جانبی،اثرات)

شربت کامی وی به برطرف کردن ناراحتی های گوارشی غیر عفونی کودک کمک می کند و باعث تسریع در فعالیت گوارشی, آزاد شدن هوای حبس شده در معده, هضم راحت تر و باعث تحریک عصب واگ می شود.

طعم شربت کامی وی ملایم و فاقد الکل بوده و مواد تشکیل دهنده از دانه های گیاهی ارگانیک می باشد که به صورت خودرو و در دشت های مرکزی ایران به عمل آمده و هیچگونه ماده شیمیایی در کشت این دانه ها به کار نرفته است.

این فرآورده به روش دوبار تقطیر با بخار آب تولید شده و در حرارت معین پاستوریزه گردیده و از هیچ نوع حلال و رنگ شیمیایی و الکل در تولید آن استفاده نشده است و کاملا ارگانیک, طبیعی و سازگار با بدن انسان می باشد.

موارد مصرف شربت کامی وی

ضد نفخ , رفع دل درد و دردهای شکمی (گریپ)
از بین بردن نفخ و قولنج روده ای

ویژگی های محلول گیاهی کامی وی

از بین بردن نفخ و کمک به خروج گازهای حبس شده در دستگاه گوارش اطفال
تولید شده به روش تقطیر با بخار آب و فاقد هر گونه مواد شیمیایی
حاوی عصاره طبیعی و معطر عرق زیره سبز، زیره سیاه و ترنجبین
رفع دلپیچه نوزادان و قولنج های حاصل از بلع هوا در کودکان
تسکین فوری کولیک در اطفال و نوزادان
برطرف نمودن دردهای شکمی و کولیک
فاقد هرگونه رنگ و طعم ‎دهنده مصنوعی
دارای طبیعت گرم

مزایای شربت کامی وی

شربت کامی وی برای درمان دردهای نفخی و قولنج های حاصل از بلع هوا در کودکان، ضد نفخ و ضد دلپیچه اطفال، درمان آنروفاژی اطفال موثر است.

مواد موثره موجود در شربت کامی وی

عرق گیاهی زیره سیاه
عرق گیاهی زیره سبز
عصاره دارجین و ترنجبین

شرح مزایای موارد بکار رفته در شربت کامی وی

محلول گیاهی کامی وی کسری سرشت پارس برای رفع دل درد کودکان و نوزادان بزرگتر از یک ماه بسیار مناسب است. وجود عرق گیاهی و طبیعی نعناع و رازیانه و زیره سیاه نفخ معده و نفخ ناشی از سوء هاضمه را درمان کرده و اسپاسم و دردهای شکمی را بهبود می بخشد.

تقریبا 20% از شیرخواران دچار کولیک می‎شوند. با وجود اینکه دل درد و گریه مداوم به دلایل مختلف اتفاق می افتد، گریه‎های کولیکی اغلب در پایان روز آغاز شده، طولانی بوده و نوزاد به سختی آرام می گیرد.

بنا به تعریف، گریه بیش از سه ساعت در روز و سه یا چهار بار در هفته، به طور مداوم، به منزله ابتلا به کولیک تلقی می‎شود. این درد ماهیت موجی دارد، نوزادی که آرام به نظر می‎رسد، ناگهان شروع به گریه کرده، پشت خود را قوس می‎دهد و زانوهای خود را به سمت شکم فرو می‎برد. وقتی شبکه عصبی روده ها تکامل یابند این دل دردها هم خودبخود خوب می شوند(4-6 ماهگی).

همچنین درباره دلیل نفخ نیز بخوانید

زیره سیاه

زیره گیاهی با طبع گرم و خشک است و دارای خواص زیادی است. زیره مقوی، بادشکن، دفع کننده بادهای کلیه و مثانه، نیرودهنده، کمک کننده به هضم غذا و مقوی معده است. زیره سیاه در موارد بلع هوا، تسهیل هضم غذا، برطرف کردن سوء هاضمه، نفخ شکم، دل پیچه کودکان و انگل معده و روده به کار می رود.

زیره یک داروی سنتی برای رفع سوء هاضمه به خصوص رفع نفع شکم است. مصرف زیره و یا روغن آن در رفع سوء هاضمه و درد دل های کودکان بسیار مفید است. زیره معده را گرم می کند و کرم تنیا را دفع می کند. همچنین زیره اثر شگفت انگیزی در درمان اسهال و جلوگیری از بادهای اضافی روده ای دارد.

عرق زیره سبز

زیره سبز گیاهی با طبع گرم و خشک می باشد. در طب سنتی از این گیاه، به عنوان ضد نفخ برای درمان اختلالات معده، اسهال و قولنج استفاده می گردد.

ترنجبین

ترنجبین معرب ترانگبین است. انگبین در لغت به معنای شیرینی و عسل است. ترنجبین و بطور کلی انگبین ها مواد زیادی را برای تحکیم استخوان ها در خود دارند. انگبین به معنی عسل است و در حین اینکه شیرین است مواد حیاتی بسیار مقوی و خوبی را در خود دارد. از ترنجبین برای درمان و پاکسازی دستگاه گوارش از اخلاط و خونابه های بازمانده از دوران جنینی، معده و روده نیز استفاده می شود.

طریقه مصرف شربت کامی وی

مصرف زیره سبز،زیره سیاه و ترنجبین برخلاف بعضی گیاهان دارویی که تا سنین خاص برای اطفال قابل استفاده نمی باشد هیچ گونه منعی برای مصرف اطفال ندارد به همین جهت توصیه می شود جهت درمان کمکی نفخ و دلپیچه کودکان از 1 تا 4 قاشق چایخوری کامی وی استفاده نمایند.

اطفال6-1 ماه حداکثر یک قاشق چایخوری در روز
اطفال 12-6 ماه حداکثر دو قاشق چایخوری در روز
اطفال 18-12ماه حداکثر دو قاشق چایخوری در روز
اطفال 24-18 ماه حداکثر سه قاشق چایخوری در روز

هشدار مصرف کامی وی

از مصرف بی رویه شربت کامی وی خودداری نمایید. به دلیل وجود اسانس طبیعی معطر در ترکیب فراورده، امکان تغییر رنگ جزیی وجود دارد.

شرایط نگهداری کامی وی

در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتی گراد و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
از یخ زدگی شربت جلوگیری فرمایید.
حداکثر زمان مصرف بعد از باز شدن پلمپ بطری یک ماه می باشد.
پس از هر بار مصرف شربت کامی وی درب بطری را محکم ببندید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *