خطرات و عوارض داروی ضد حساسیت

چگونه عوارض دارو‌های ضد حساسیت را کاهش دهیم؟

وقتی سرماخوردگی سختی می‌ خورید، سراغ دکتر عمومی می‌ روید تا او برای بهبود حالتان به کمک‌ تان بیاید. اما اینکه او برای بهتر شدن حالتان سراغ تجویز آنتی‌ هیستامین‌ ها و داروهای ضد حساسیت برود یا نه، کاملا بستگی به وضعیتی دارد که در آن قرار دارید.

اگر گرفتگی بینی، آب‌ ریزش و احساس ورم و گرفتگی در ناحیه صورت و روی گونه‌ ها کلافه‌ تان کرده باشد، به احتمال زیاد دکتر شما از این داروها کمک می‌ گیرد.

مصرف چنین داروهایی با قطع کردن آب‌ ریزش بینی‌ تان و کم کردن التهابی که انگیزه بیرون آمدن از رختخواب را از شما گرفته، برای از سر گرفتن فعالیت‌ های روزانه و پرت کردن حواستان از بیماری و نشانه‌ های آزاردهنده‌ اش به شما کمک می‌ کند.

البته برخی از این داروها مثل دیفن‌ هیدرامین ممکن است شما را خواب‌ آلوده کنند و اگر کارهای مهمی برای انجام دادن دارید باید دور مصرفشان را خط بکشید.

عوارض دیگر داروهای ضد حساسیت

خشکی دهان یکی دیگر از عوارض مصرف آنتی‌ هیستامین‌ ها آست. اگر این مشکل سراغ شما هم آمد با خوردن آب بیشتر می‌ توانید با آن مقابله کنید و سرعت بیرون رفتن ویروس‌ ها را از بدنتان بیشتر کنید.

گذشته از این، از آنجا که برخی از این داروها فشارخون و ضربان قلب را بالا می‌ برند، در صورتی که همیشه دچار تپش قلب هستید و یا فشارخونتان بالاست، قبل از خود درمانی حتما با یک داروساز یا پزشک متخصص در مورد مشکلتان صحبت کنید.

در کنار مصرف این داروها می‌ توانید با آب‌ نمک یا سرم‌ های نمکی که از داروخانه‌ ها می‌ توانید آن‌ ها را تهیه کنید، گلو و بینی خود را بشویید.

چندبار قرقره کردن آب‌ نمک در طول روز و بالا کشیدن آن از حفره‌ های بینی و خالی کردن دوباره‌ اش به شما در مبارزه با نشانه‌ های بیماری و بهبود سریع‌ تر کمک می‌ کند.

شاید در آغاز چنین کاری برایتان آسان نباشد اما اگر به این شیوه شست و شوی بینی و لوزه‌ ها عادت کنید، احتمال بیمار شدنتان در این فصل کمتر می‌ شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.