کلاه ضد ریزش مو

Scalp: سر
Cooling: خنک کننده

فیزیولوژی
یکی از بزرگ ترین مشکلات بیماران سرطانی در طول دوره درمان که بر روی روحیه این افراد تاثیر بسیار منفی دارد ریزش موها به علت عوارض جانبی داروهای شیمی درمانی است. اکنون با استفاده از کلاهی که متخصصان ابداع کرده اند می توان از ریزش موی بیماران تحت شیمی درمانی جلوگیری کرد.

چگونه کار می کند؟
در این روش، بیماران یک کلاه خاص را بر روی سر میگذارند که جمجمه آن ها را خنک کرده و از ریزش موها جلوگیری میکند. این کلاه دارای یک شلنگ است که از طریق آن مایع خنک کننده به درون کلاه تزریق می شود و موهای سر را تا حد فریز شدن خنک می کند و همین دلیل باعث می شود تا بیماران بیش از ۵۰% موهای خود را حفظ کنند.
این سیستم بطور مکرر دما را بررسی میکند تا از کاربرد مداوم درمان خنککننده اطمینان حاصل کند و به شکلی طراحی شده که گوشهای بیمار در کل این فرایند بدون پوشش باقی میمانند. با کندکردن جریان خون به جمجمه، اختراع مزبور میزان داروی شیمیدرمانی را که به جمجمه میرسد و موها را نابود میکند، کاهش میدهد. در کارآزماییهای بالینی هشت تن از ۱۰ بیمار در اروپا و آسیا که از این سیستم در طول شیمی درمانی استفاده کردهاند، موهای خود را از دست ندادند.

در چه مواردی به کار می رود
این سیستم تاثیرات شیمی درمانی را بر مو تعدیل کرده و از دست رفتن آنها را به حداقل میرساند. مطالعات نشان داده زنانی که برای درمان سرطان پستان تحت شیمی درمانی قرار میگیرند با استفاده از کلاه خنک کننده دیگر با این عارضه روبرو نمیشوند.

هزینه و تعداد موارد استفاده از دستگاه
هزینه استفاده از این دستگاه در هر جلسه درمانی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار برآورده شده است و تعداد جلسات استفاده از آن به مدت زمان سرطان بیمار و تعداد شیمی درمانی ها بستگی دارد. اما به گفته مخترعان، بیمارانی که دارای سرطان سینه هستند حداقل باید ۵ بار از این کلاه استفاده کنند.

تاییدیه دستگاه
این کلاه مراحل آزمایش بالینی را با موفقیت پشت سر گذاشته و موفق به دریافت تاییدیه بسیاری از سازمان های پزشکی و درمانی جهان شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *