محافظت از پوست سر

کلاه پهن،راهی برای بهداشت پوست در برابر آفتاب

همیشه شما تعیین‌کننده نیستید! هرچقدر هم که متخصصان پوست از خطر نور مستقیم خورشید و قرار گرفتن مداوم در معرض هوای گرم برایتان بگویند، باز هم گاهی به خاطر شرایط خاص کاری‌تان چاره‌ای جز سوزاندن پوست خود نخواهید داشت. اگر روزهای کاری شما در آشپزخانه‌های گرم بگذرد و یا به خاطر انجام کار‌های‌تان مجبور باشید ساعاتی طولانی زیر نور آفتاب فعالیت کنید، سوختگی پوست تنها یکی از آسیب‌هایی است که سلامتتان را تهدید می‌کند.

آفتاب‌سوختگی تنها مشکلی نیست که به خاطر کار کردن در فضا‌های باز سلامت پوست شما را تهدید می‌کند. اگر چاره‌ای جز انجام کارتان در فضای باز و بدون سایبان نداشته باشید، لکه‌ها خیلی زود جایشان را روی پوست شما باز می‌کنند و پیری و چروک‌های پوستی هم بی‌آنکه نگاهی به شناسنامه شما بیندازند به سراغتان می‌آیند.

گذشته از این، بسیاری از بیماری‌های بدخیم و سرطان‌های پوست در کمین کسانی نشسته‌اند که در فضای باز و زیر نور مستقیم آفتاب کار می‌کنند و برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها سراغ ضدآفتاب هم نمی‌روند. اما نگران نباشید. برای مبارزه با مشکلات ناشی از قرار گرفتن پوست در معرض حرارت و نور خورشید، همیشه نیازی به خالی کردن جیبتان ندارید، گاهی با هزینه بسیار کم و گاهی حتی بدون پول خرج کردن می‌توانید پوستتان را از این آسیب‌ها حفظ کنید.

کلاه پهن بگذارید

اگر شما هم یکی از کسانی هستید که مجبورید با آفتاب همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشید و میل و یا امکان استفاده از ضدآفتاب را هم ندارید، باید سراغ کلاه‌های نقاب‌داری بروید که روی صورتتان سایه می‌اندازند. کلاه‌هایی که نقاب پهن و بلندی دارند و باعث می‌شوند تا چانه شما زیر سایه پنهان شود، می‌توانند تا اندازه زیادی از ابتلا به بیماری‌های پوستی جلوگیری کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.