جلوگیری از تعرق با طب سنتی

پیشنهاد‌های طب سنتی برای پاکسازی بدن و کم کردن تعرق

شاید تقصیر شما نباشد. گاهی حتی هر روز دوش گرفتن هم نمی‌تواند چیزی از بدبویی بدنتان کم کند و در اتوبوس و مترو تحمل ایستادن کنار شما را برای دیگران دشوار سازد. اما پیشنهاد‌هایی که طب سنتی برای پاکسازی بدن و کم کردن تعرق دارد، می‌تواند این روز‌ها به داد شما برسد.

کبدتان را تصفیه کنید

برای اینکه از شر بدبویی تابستانه خلاص شوید، قبل از آنکه جیبتان را برای خرید انواع ضدعرق‌ها و عطرها و ادکلن‌ها خالی کنید، باید یک قدم به عقب بردارید و بدنتان را پاکسازی کنید. از منظر طب سنتی، عرق کاسنی یکی از معجون‌هایی است که برای پاکسازی بدن و کم کردن بدبویی ناشی از تعرق معجزه می‌کند. گیاه کاسنی می‌تواند کبد را تصفیه کند و با دفع سموم بدن، بوی بد تعرق را از بین ببرد.

این سبزی را از قلم نیندازید

برای برطرف کردن بدبویی زیر بغلتان، در سبزی خوردنی که هر روز میل می‌کنید، مقدار زیادی شاهی بگنجانید. اگر این سبزی یا تخم آن را صبح ناشتا میل کنید، تاثیرش در رفع بوی بد عرق را چند برابر می‌کنید. می‌توانید دو هفته این الگو را امتحان کنید و نتیجه‌اش را ببینید. اگر نگرانید که همیشه شاهی در دسترستان نباشد، می‌توانید مقداری از آن را خرد کنید و در فریزر نگه دارید و هر روز از آن به غذایی که طبخ می‌کنید اضافه کنید.

دوش سدر بگیرید

حمام سدر و یا ماساژ بدن با خمیر سدر می‌تواند در کم کردن تعرق بدن تاثیر زیادی بگذارد. می‌توانید از عطاری محله‌تان کمی سدر بخرید و با اضافه کردن مقداری آب به آن، انجام ماساژ با سدر را راحت‌تر کنید. گیاه سدر مقاومت بدن شما را در برابر گرما بیشتر می‌کند و باعث می‌شود کمتر از قبل عرق کنید. البته از آنجا که در سدرهایی که از عطاری تهیه می‌کنید، ناخالصی وجود دارد، برای اینکه پوستتان آسیب نبیند و زخم نشود، قبل از استفاده آن را الک کنید.

دور این خوراکی‌ ها خط بکشید

تنها اضافه کردن برخی گیاهان دارویی به رژیم غذایی‌تان نیست که بدبویی بدنتان را از بین می‌برد. برای اینکه عرق بدنتان کمتر بوی بد بگیرد، باید برخی مواد غذایی را از رژیمتان حذف کنید. ادویه‌ها، سوسیس و کالباس، سس‌ها، گوجه فرنگی و سیر از جمله مواد غذایی هستند که با خوردنشان زمینه را برای بدبو شدن بدنتان فراهم می‌کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.