برای پیشگیری و کنترل دیابت این نوشیدنی ها رو بخورید

رژیم های غذایی و نوشیدنی های مضر و مفید برای کسانیکه قند خون دارند و یا در خانواده خود سابقه دیابت دارند همیشه جز دغدغه های سلامتی بوده است،حتی برای اشخاص عادی که هیچگونه سابقه دیابتی هم ندارند جز مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
متخصصان می‌گویند دیابت به شمایی که والدین دیابتی دارید، از هر بیماری نزدیک‌تر است و اگر سبک زندگی‌تان را تغییر ندهید، این بیماری شما را خیلی زود از پا در می‌آورد.

متخصصان ورزش کردن هر روزه، کم‌کردن مصرف قند و کربوهیدرات و ترک سیگار را برای مقابله با دیابت توصیه می‌کنند و می‌گویند برای دورکردن خطر این بیماری، حتی باید در انتخاب نوشیدنی‌هایی که در روز مصرف می‌کنید هم بیشتر دقت کنید.

نوشیدنی‌هایی که باید سراغشان بروید

آب
پیشگیری از دیابت با خوردن آب
آب، یکی از بهترین نوشیدنی‌ها برای دیابتی‌هاست. نوشیدن شش تا نه لیوان آب در روز، سطح قندخون را در افراد مبتلا به دیابت کاهش داده و تاثیر درمان‌ها بر بدن آن‌ها را بیشتر خواهد کرد. به گفته محققان، مصرف آب کافی حتی احتمال ابتلای افراد سالم به دیابت را هم کاهش می‌دهد.

شیر
خوردن شیر برای قند خونی ها
شیر از نوشیدنی‌های ضروری برای دیابتی‌هاست. مصرف شیر به تامین کلسیم، منیزیم، پتاسیم و ویتامین D موردنیاز بدن کمک می‌کند. یعنی همان موادی که برای کنترل عملکردهای ضروری بدن موردنیاز هستند را به بدن می‌رساند. مصرف هر روزه شیر، وزن را هم کنترل می‌کند و احتمال ابتلا به دیابت را پایین می‌آورد.

بیشتر بخوانید:مکمل های غذایی در بیماران دیابتی

چای
خواص چای برای کنترل قند خون
مصرف چای بدون قند، احتمال ابتلا به دیابت را پایین می‌آورد. چای، چه سبز باشد و چه سیاه، جذب قند در بدن را کم می‌کند و احتمال درگیر شدن با دیابت را تا 16درصد پایین می‌آورد.

دمنوش دارچین
کنترل دیابت با دارچین
چه در چایتان دارچین بریزید و چه این ادویه را مثل چای، دم ‌کرده و بنوشید، کمک بزرگی به کنترل قندخونتان کرده‌اید. مصرف دارچین، میزان انسولین در بدن را تنظیم کرده و احتمال ابتلا به دیابت را پایین می‌آورد.

نوشیدنی‌هایی که باید کمتر مصرف کنید

نوشابه‌ های رژیمی
خطرات نوشابه رژیمی در دیابت
به‌خاطر کنترل وزن و کم‌کردن خطر دیابت، سراغ نوشابه‌های رژیمی رفته‌اید؟ شاید برایتان عجیب باشد، اما همین نوشابه‌ها می‌توانند شما را به دیابت دچار کنند. محققان می‌گویند شیرین‌کننده‌های مصنوعی موجود در این نوشیدنی‌ها بر متابولیسم شما اثر می‌گذارند و خطر دیابتی شدن را بیشتر می‌کنند.

آب‌ میوه
تاثیر آب میوه در دیابت
برای تقویت خودتان، مدام آب‌میوه نخورید. مصرف هر روزه آب‌ میوه، احتمال ابتلا به دیابت را بیشتر می‌کند.آب‌میوه‌های طبیعی،گرچه مواد مغذی زیادی را در خود دارند،اما قند بسیار بالایی هم دارند و مصرف‌شان در درازمدت، بدن شما را با مشکلات جدی مثل دیابت روبه‌رو می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *