درمان گاستریت

سه عادت و راهکار که به کنترل گاستریت کمک می کند

برای کنترل گاستریت، شما باید یک رژیم غذایی مناسب داشته باشد. به جای وعده های غذایی بزرگ، چندین وعده غذایی کوچک را در روز جایگزین کنید.

شما تا به حال حس سوزش در معده خود احساس کرده اید؟ این نشان می دهد که مخاطی معده شما ممکن است ملتهب شود. علائم فقط روش های بدن شما برای محافظت از خود هستند. در این مقاله، کشف چگونگی کمک به کنترل گاستریت خود را فقط با سه عادت.

گاستریت ممکن است علل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، مصرف دارو در معده خالی هنگامی که پزشک شما توصیه کرد که شما باید آن را با غذا مصرف کنید، می تواند معده شما را تحریک کند. علاوه بر این، یک رژیم غذایی یا عادات ناسالم مانند نوشیدن الکل ممکن است سبب گاستریت شود.

امروز، شما می توانید علل دیگر و چگونگی جلوگیری از آنها را با ترکیب برخی از عادات ساده را به روال خود را.

اندازه کافی آب بنوشید

برای کنترل گاستریت باید مقدار زیادی آب بنوشید زیرا آب بدن شما را سم زدایی می کند. علاوه بر این، آب می تواند به شما کمک کند تا درد و احساس سوزش سر دل و یا سنگین را لحظه ای تسکین دهید.

با این حال، مراقب نوشیدن بیش از حد آب باشید، زیرا سطح اسیدیته بدن شما می تواند ناپایدار بشود، که می تواند گاستریت را بدتر کند. قبل از نوشیدن 8 عدد (حدود دو لیتر) آب توصیه شده در روز، از خودتان بپرسید که میزان فعالیت بدنی شما چقدر بوده است.

اگر شما شغلی دارید که نیاز دارد در حرکات دائمی قرار داشته باشید یا ورزش بکنید یا کارهایتان را انجام دهید، شاید شما باید 8 لیوان را بنوشید. با این حال، اگر شیوه زندگی آرام تری را هدایت میکنید، این مقدار آب می تواند بیش از حد باشد.

بدن هر کس متفاوت است، بنابراین مقدار ثابت آبی که باید نوشیدنی باشد وجود ندارد. این مقدار به آنچه شما انجام می دهید بستگی دارد.

یک رژیم غذایی مناسب بخورید

بهترین غذاها برای درمان گاستریت

می خواهید گاستریت خود را کنترل کنید، باید بدانید که باید تغییراتی در رژیم غذایی داشته باشید.

اجتناب از غذاهای خاص: شکلات، غذاهای مرکبات، گوجه فرنگی یا پیاز ممکن است علائم گاستریت را بدتر کند. سعی کنید آنها را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید یا آنها را در حالت اعتدال مصرف کنید.

خوردن به آرامی:مصرف مقدار زیادی مواد غذایی در مدت زمان کوتاه می تواند گاستریت شما را بدتر کند.سعی کنید غذا را خوب بجوید.

وعده های غذایی خود را بیشتر کنید: تنها دو یا سه وعده غذا بهترین گزینه نیست. این به این معنی است که شما باید در طول این وعده غذایی بیشتر بخورید، که می تواند معده و هضم را تحت تاثیر قرار دهد.در عوض، سعی کنید 4 یا 5 وعده غذایی در روز بخورید. به این ترتیب، از گرسنگی اجتناب خواهید کرد و به معده تان اجازه می دهید که غذا را بهتر هضم کند.

اجتناب از خوردن غذاهای ممنوعه: غذاهای خاصی وجود دارد که قطعا برای کسانیکه مبتلا به گاستریت هستند ضرر دارد. به عنوان مثال، غذاهای تند، غذاهای چرب،سعی از خوردن این غذاها دوری کنید.

در حالی که برخی از تغییرات ذکر شده را اضافه می کنید، میوه ها و سبزیجات بیشتری را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

عادت های بد را تغییر دهید.

ادامه دادن عادات بد به شما اجازه نمی دهد که گاستریت خود را کنترل کنید، به همین دلیل است که باید آنها را در اسرع وقت از بین ببرید. در زیر، برخی از این عادان بد را خواهید خواند،اگرچه ممکن است باور نداشته باشید که این عادات بر مخاط معده شما تاثیر می گذارد، اما در واقع می تواند علائم را بدتر کند:

کافئین: در قهوه، برخی نوشیدنی ها و چای ها موجود است. کافئین باعث تخریب مخاط معده می شود، بنابراین به شما اجازه نمی دهد که گاستریت را کنترل کنید. اگر چه ممکن است در ابتدا سخت باشد،ولی آن را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

نوشیدنی های الکلی:مصرف آن می تواند گاستریت شما را بدتر کند.

توتون و تنباکو: اگر فکر می کنید که تنباکو فقط روی ریه ها تاثیر می گذارد، دوباره فکر کنید. سیگار کشیدن در واقع یک عادت بد است که به شما اجازه نمی دهد که گاستریت را کنترل کنید. سعی کنید کمتر یا بیشتر سیگار بکشید.

ما امیدواریم که سه عادت که در این مقاله به اشتراک گذاشتیم، به بهبود علائم گاستریت شما کمک کند.اگرچه بعضی از آنها ممکن است دشوار باشد،ولی انجام این کار می تواند به بهبود سلامت شما کمک کند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *