بهترین گیاهان برای تسویه هوای خانه

6 گیاه گلدانی برای تسویه و پاک سازی هوای خانه

خودتان خوب می‌دانید که هوای شهر، آن‌ قدر آلوده هست که بتواند هرکسی را بعد از چند سال از پا در بیاورد. اما شاید ندانید که خانه شما، گاهی سه تا پنج برابر فضای خیابان می‌تواند آلوده باشد.

اگر این روزها زیاد سردرد می‌شوید، گلودرد، بیشتر سراغتان می‌آید، خسته‌‎اید و انرژی‌تان پایین آمده، بهتر است برای پاک‌سازی هوای خانه، کاری کنید. ما آوردن چند گلدان تصفیه‌کننده هوا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نخل

اگر خانه‌تان باغچه دارد، در آن نخل بکارید و اگر چنین فضایی ندارید، یک درختچه نخل را در یک گلدان بکارید. نخل، درخت روزهای سخت است؛ گیاهی است که با خشکی و کم‌آبی می‌سازد و رشد کمی دارد، اما باید در یک فضای پُرنور قرار بگیرد تا برای تصفیه‌کردن هوای خانه سر پا بماند.

سرخس برگ‌ شمشیری

جنگل‌های گرمسیری و مناطق باتلاقی، خانه اصلی سرخس است، اما شما می‌توانید آن را در یک گلدان هم بکارید و به خانه بیاورید. این گیاه در فضایی با نور کم و رطوبت بالا رشد می‌کند. سرخس برگ‌شمشیری را حتی می‌توانید در گوشه حمام هم آویزان کنید. در این صورت حتی برای رشد و سالم ماندن، نیازی به رسیدگی نخواهد داشت.

عنکبوتی (برگ گندمی)

یکی از بهترین گیاهان برای کاهش مونوکسیدکربن و پاک‌کردن هوا از آلودگی، برگ‌گندمی است. گیاه ارزان‌قیمتی که سریع رشد می‌‌کند و می‌تواند مسئولیت پاک‌سازی هوای خانه‌تان را برعهده بگیرد. می‌توانید بوته کوچکی از گندمی را بخرید و بعد از مدتی آن را با بوته‌های دیگری که روی شاخه‌اش سبز می‌شوند تکثیر کنید.

همچنین درباره 6 تمرین یوگا برای مقابله با آلودگی بخوانید

آگلونما

یکی از گیاهان مناسب برای اتاق‌نشیمن، آگلونماست. این گیاه با نور کم آپارتمان می‌سازد و نگهداری‌اش آسان است. البته این گیاه برای حیوانات خانگی سمی است و اگر در خانه حیوانی دارید، بهتر است آگلونما را نگهداری نکنید یا آن را در دسترس حیوانتان قرار ندهید.

نخل اریکا

اگر خانه‌تان نورگیر است، اریکا را می‌توانید برای تصفیه هوا به خدمت بگیرید. این گیاه برای زنده ماندنش به نور متوسط، اما غیرمستقیم آپارتمانی نیاز دارد، باید آن را در هوای گرم نگه ‌دارید. البته اریکا نسبت به گیاهان گفته شده، به رسیدگی بیشتری نیاز دارد و باید هرروز آن را آب‌پاشی کنید و مرطوب نگه ‌دارید.

بنجامین

بنجامین یا انجیر برگ‌ریز، نه تنها هوای خانه را تصفیه می‌کند، بلکه حال و هوا و انرژی خوشایندی را هم در خانه شما ایجاد می‌کند. این گیاه باید در فضای پرنور نگهداری شود، اما نباید در معرض تابش مستقیم قرار گیرد. بنجامین را باید با آب ولرم آبیاری و از طریق قلمه، تکثیرش کنید.

منبع:آتیه نو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *