گیاه خواب آور

گیاهانی برای مقابله با بی خوابی شبانه

بی‌ خوابی و به هم ریختن چرخه خواب‌ و بیداری یکی از مشکلاتی است که اغلب بازنشسته‌ ها در میانسالی از آن شکایت می‌کنند.اگر شما هم از افرادی هستید که به هر دلیل با بی‌ خوابی دست‌ و پنجه نرم می‌ کنند و همیشه تا نیمه‌ شب با چشم‌ های باز منتظر آمدن صبح می‌ شوند، می‌ توانید از نسخه‌ های طب سنتی کمک بگیرید.

سنبل‌ الطیب
از نظر پژوهشگرانی که خواص گیاهان دارویی را بررسی می‌ کنند،سنبل‌ الطیب یکی از گیاهان ضد بی‌ خوابی است. اگر سر شب یک لیوان دم‌ کرده سنبل‌ الطیب را بنوشید، نه‌ تنها تا صبح آرام می‌ خوابید، بلکه روز بعد سرحال و آماده از رختخواب بیرون می‌ آیید. برای اینکه شب‌ها 7-8 ساعت بخوابید و تا صبح به بهانه‌ های مختلف بارها بیدار نشوید، می‌ وانید از این گیاه کمک بگیرید.

بادرنجبویه
اما اگر سنبل‌ الطیب آرامش‌ بخش و خواب‌آ ور اثری که انتظارش را داشتید روی شما نگذاشت، می‌ توانید سراغ بادرنجبویه بروید. بادرنجبویه که عرقش در همه عطاری‌ ها پیدا می‌ شود یکی دیگر از داروهای طبیعی خواب‌ آور و آرام‌ بخش است.

بادرنجبویه گیاه خوش‌ عطری است که می‌ توانید آن را دم کنید و یا برای به آرامش رسیدن و کم کردن استرس‌ هایی که با خود بیماری و بی‌خوابی می‌ آورند، هر روز با عرق آن یک لیوان شربت تهیه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.