گیاهان ضد شوره،ضد خارش و ضد قارچ

ترکیبات ضد شوره، ضد خارش و ضد قارچ:

عصاره گل اسطوخودوس: Lavandula stoechas flower extract

عصاره این گیاه حاوی لینالیل استات، اسید بوتیریک، اسید والریک و.. می‌باشد، که دارای خاصیت آرام بخشی برای پوست سر است و سبب افزایش جریان خون مویرگی و پاکسازی سلول‌های مرده پوست شده و به عنوان محرک رشد مو، ضد عفونی کننده، ضد التهاب،  ضد خارش و  ضد قارچ  عمل می‌کند.

گیاهان داروئی

عصاره برگ سدر : Ziziphus spina- christi leaf extract

برگ های این گیاه حاوی موسیلاژ، فلاونوئید، تانن و استرول های گیاهی همچون بتا سیتوسترول، ساپونین و ویتامین های A, B, C  می­باشد. سدر به دلیل وجود ترکیبات آنتی اکسیدانی دارای اثرات ضد التهابی و ضد قارچی بوده که علاوه بر تقویت و افزایش رشد مو در حالت دهندگی و درخشندگی تارهای مو، رفع شوره و خارش سر، پیشگیری از واکنش های سبورئیک و ریزش موی سکه ای کاربرد فراوان دارد.

عصاره برگ حنا: Lawsonia inermis leaf extract

برگهای حنا حاوی تانن، صمغ، پنتوزان، کوئینون و فلاونوئید است. مهمترین ترکیب شناخته شده حنا لاوسون یا ۲- هیدروکسی- ۱ و ۴- نفتاکینون می باشد که این ترکیب ضد باکتریایی بوده و در درمان بیمار‌های قارچی و پوستی به خصوص قارچهای مولد کچلی موثر است. عصاره حنا تقویت کننده و نرم کننده پوست سر، ضد شوره، تنظیم کننده چربی بوده و میزان ذخیره آب را در بافت شاخی مو افزایش و در نتیجه موهای خشک و شکننده را به حالت طبیعی باز می گرداند.

عصاره آویشن باغی: Thymus serpyllum extract

گیاه آویشن به دلیل داشتن مواد مؤثره‌ی تیمول، کارواکرول، لینالول، سیمن، تیمن و آلفا پی نن دارای خواص آنتی سپتیک و ضد التهاب است که با افزایش جریان خون مویرگی، کمک فراوانی به تغذیه فولیکول‌های مو و پیشگیری از ریزش مو می نماید. آویشن همچنین در از بین بردن قارچ، باکتری، خارش پوست سر و فعالیت بیش از حد غدد چربی اطراف ریشه مو کاربرد دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.