انجام یوگای صورت

ترفندهایی هنگام کمبود کرم‌ های مراقبت از پوست

اگر ذخیره لوازم آرایشی بهداشتی شما تمام شده است، ما در اینجا به شما تکنیکی یاد می‌دهیم که می‌توانید آن ‌را با کرم‌های ضدپیری پوست جایگزین کنید. با این روش، بدون این‌که نیاز به تیغ جراحی یا تزریق آمپول باشد، شما این امکان را خواهید داشت تا از نعمت پوستی شاد و جوان برخوردار باشید.

دانشمندان از این ترفند،‌ تحت عنوان یوگای صورت یاد می‌کنند. اخیراً گروهی از پزشکان و متخصصان پوست دانشگاه نورث وسترن آمریکا، بر تاثیر این روش مطالعات گسترده‌ای کرده‌اند و در این خصوص به نتایج جالب‌توجه‌ای دست یافتند: حداقل سی دقیقه نرمش صورت، به فرد این امکان را می‌دهد تا از پوستش به بهترین شکل ممکن مراقبت کند، اعصاب پوست را تقویت نماید و درنهایت طراوت و شادابی پوست خویش را تضمین کند.

دانشمندان برای رسیدن به این نتایج و نیز در جهت اثبات کارآیی و اثربخشی این تکنیک،‌ از شانزده بانوی مُسن 40 تا 65 ساله درخواست کردند تا هر روز و در یک بازه زمانی 20 هفته‌ای، تمرین‌های 30 دقیقه‌ای را انجام دهند. درنهایت رای خویش را با این جملات صادر کردند: «تمرین‌های مربوط به صورت، این توان را دارند تا ظاهر پوست را بهبود بخشند و بعضی از نشانه‌های آشکار پیری پوست را کاهش دهند.»

یوگای صورت به اندازه کرم‌ های مرغوب ضد پیری پوست، مفید هستند

دانشمندان زمانی‌که مشغول مطالعه مکانیسم این نرمش‌ها بودند، به نکته جالبی دست یافتند: تمرین‌های مربوط به ناحیه صورت، به تولید کلاژن کمک می‌کنند و درنتیجه پوست انعطاف‌پذیرتر و نرم‌تر می‌شود. دانشمندان قاطعانه اعلام کردند که این تمرین‌ها بر ماهیچه‌های زیر پوست تاثیرات چشمگیری دارند به‌طوری‌که آن‌ها را حجیم‌تر می‌کنند.

درحقیقت، با این نرمش‌ها، ناحیه زیر چروک‌های پوستی پُر می‌شود و درنتیجه صورت پُرتر به نظر می‌آید، بنابراین فقط کافی ا‌ست تا روزانه با انجام چند تمرین ساده، برای همیشه رد پای زمان را از روی صورتتان محو کنید.

متخصصان پوست معتقدند که این تمرین‌ها،‌ ماهیچه‌های صورت را حجیم‌تر و تقویت می‌کنند. به نحوی‌که به مرور زمان صورت منسجم‌تر می‌شود و جوانی و شادابی خود را دوباره به‌دست می‌آورد.

شاید بتوان به جرات گفت که این تمرین‌ها هم مقرون به صرفه هستند و هم عوارض خاصی به دنبال ندارند و درحقیقت گامی بلند در درمان پیری پوست محسوب می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.