ترفند هایی برای زیباتر شدن

10 ترفند برای زیباتر و جوان شدن

اگر دلتان میخواهد پوستی زیبا داشته باشید باید از پوستتان هم مانند سایر قسمتهای بدن مراقبت کنید، اصول اصلی مراقبت از پوست را بیاموزید و قدم به قدم تا سلامت و زیبایی آن پیش بروید؛ از شوینده، پاک کننده، مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.

بدون شک همگی ما راهکارهایی منحصر به فرد برای مراقبت از پوستمان میشناسیم اما کدامیک از آنها واقعا خوب و مفید است؟ در ادامه شما را با ترفندهایی بسیار ساده آشنا خواهیم کرد که اگر آنها را به کار ببندید، بدون شک در کوتاه ترین مدت،پوستی باطراوت و زیبا خواهید داشت.

نحوه کنترل سبوم یا چربی طبیعی پوست

اگر در اثر تجمع سبوم (چربی طبیعی پوست،) پوستتان چرب شده یا آلودگی هایی در سطح پوست به چشم میخورد، باید این چربی اضافه را از سطح پوستتان پاک کنید. یادتان باشد برای داشتن پوستی زیبا و شاداب، این مرحله اهمیت بالایی دارد. برای پاکسازی پوست از پاککننده مناسب استفاده کنید.

هنگام انتخاب پاک کننده، به نوع پوستتان دقت کنید چون نحوه مراقبت از پوست چرب با پوست خشک متفاوت است. برای پاکسازی بهتر پوست، پیشنهاد میکنیم روزانه از یک لوسیون ساده نیز کمکب گیرید. فراموش نکنید برای حذف سلولهای مرده از سطح پوست، لازم است هفته ای یکبار لایه برداری یا گوماژ انجام دهید.

رابطه چین و چروکهای سطح پوست با گردش خون

بین چین و چروکهای پوستی و گردش خون در سطح پوست رابطه ای مستقیم وجود دارد. برای رفع این چروکها، لازم است گردش خون در سطح پوست را بهبود دهید و تقویت کنید. بعد از اینکه سطح پوست را از چربی اضافه پاک کردید، نوبت به مرطوب سازی پوست میرسد. قصد آرایش داشته باشید یا نداشته باشید، نباید این مرحله را فراموش کنید.

مرطوب سازی را از اطراف چشمها شروع کنید چون این قسمت از صورت، مستعد ترین بخش در شکل گیری چروکهای پوستی است اما یادتان باشد فقط به مرطوب سازی بسنده نکنید چراکه نحوه مرطوب سازی بسیار مهم و حیاتی است.

شاید با خود بگویید این کار خیلی هم پیچیده نیست و فقط باید دور چشم را مرطوب کرد و بعد از داخل به خارج چشم را ماساژ داد. اگر چنین روشی دارید، کاملا در اشتباه هستید! اگر میخواهید ماساژ دور چشم تاثیر خوبی روی چروکهای اطراف آن داشته باشد، بهتر است ماساژ را در مسیر لنفاوی اعمال کنید.

واقعیت این است که چروکهای اطراف چشم ثمره گردش خون نامناسب خون در سطح پوست این قسمت و نیز ماساژ نامناسب اطراف چشم هستند.

برای ماساژ بهتر، با نوک انگشت سبابه ضربات کوچکی به اطراف چشم وارد کنید و چند بار از گوشه خارجی چشمها به سمت گوشه داخلی بیایید و تمام گودی چشم را به همین ترتیب ماساژ دهید.

یادتان باشد از کشیدن پوست اطراف چشمها بپرهیزید چون با این کار فقط به شکل گیری چروکها کمک میکنید.

نحوه مصرف کرمهای پوستی

هنگام استعمال کرم مرطوب کننده صورت، لازم است به یک نکته مهم دقت کنید؛ هرگز پوستتان را با فشار به سمت پایین نکشید. برای مرطوب سازی بهتر پوست، از گردن شروع کنید و به سمت پیشانی پیش بروید و از مرکز صورت به قسمتهای فوقانی استخوان گونه حرکت کنید.

کرم مرطوب کننده خود را با دقت انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر پوستی عادی و مختلط دارید، از کرم مرطوب کننده سبک و معمولی استفاده کنید که هم پوستتان را بیش از حد چرب نکند و هم پوست را در طول روز مرطوب نگه دارد.

نحوه استعمال کرم مرطوب کننده در اطراف چشمها

یکی دیگر از توصیه هایی که درباره کرمهای مرطوب کننده وجود دارد، دقت در استعمال نکردن آنها در ناحیه اطراف چشمهاست. دلیل آن هم این است که کرمهای مرطوب کننده حاوی مقادیر زیادی آب هستند که برای این ناحیه حساس و آسیب پذیر، بسیار سنگین و مضر است.

درحقیقت پوست ناحیه اطراف چشم آنقدر نازک است که هر مادهای را در مقادیر زیاد جذب میکند و دقیقا به همین دلیل برای مراقبت از ناحیه دور چشمها کرمهایی مخصوص در بازار وجود دارد.

نقش پیلینگ یا لایه برداری در طراوت و شادابی پوست

پیلینگ تکنیکی است که اصطلاحا منجر به پوست اندازی میشود! پیلینگ، لایه نازکی از پوست را از بین میبرد تا لایه های فوقانی اپیدرم نوسازی شوند.

این تکنیک حتما باید تحت نظر متخصص اعمال شود. پیلینگ از یکسو بسیاری از عیوب کوچک پوست صورت را برطرف میکند و از سوی دیگر، بهترین روش برای خلاص شدن از شر چروکهای پوستی است.

نحوه استعمال کرم پودر

حال که صورتی زیبا،کاملا تمیز و مرطوب دارید، نوبت به مرحله آرایش آن میرسد. در این مرحله نیز ترفندهایی وجود دارد که با به کارگیری آنها، پوستی بی عیب و نقص خواهید داشت.

از هر نوع کرمپودری که استفاده میکنید، یادتان باشد نباید آن را با قلم مو یا هر جسم خارجی دیگری روی پوست بزنید! فقط از انگشتانتان کمک بگیرید چون دستها حرارت و گرما تولید میکنند و این حرارت به مولکولهای داخل ماده این امکان را میدهد تا عملکرد بهتری روی پوست داشته باشند، اصطلاحا کرم به خوبی روی پوست بخوابد و چهره نیز حالت طبیعی تری به خود بگیرد.

البته حتما دستهایتان را قبل و بعد از کار حتما به خوبی بشویید. متخصصان زیبایی توصیه میکنند برای تاثیر بهتر کرم پودر روی پوست، بهتر است آن را اندکی رقیق کنید.

این رقیق سازی جلوه کرم را روی پوست چند برابر میکند. برای این منظور، قبل از مصرف کرمپودر، یک قطره سرم پوست کف دستتان بریزید و بعد کرم را روی سطح پوست بزنید.

نحوه استعمال درست فراورده های ضدتیرگی دور چشم

توصیه اول: هنگامی که صحبت از فراورده های ضدتیرگی میشود، یک نکته را از یاد نبرید و آن اینکه محصولات ضدتیرگی را آرام و با حوصله روی پوست استفاده کنید زیرا این مواد، بیشتر چهره را نقاشی میکنند و نمیتوان به عنوان پوشاننده واقعی عیوب صورت به آنها نگاه کرد. درحقیقت، فراورده های
ضد کبودی دور چشم، قابلیت محدودی دارند.

هنگامیکه واقعا احساس میکنید دور چشمانتان سیاه شده، بهترین کار این است که به سرعت بخوابید زیرا محصولات ضدتیرگی دور چشم در این وضعیت هیچ کمکی به شما نخواهند کرد.

توصیه دوم: برای قرار دادن ماده ضدتیرگی در اطراف چشم، از نوک انگشتانتان کمک بگیرید و حین ماساژ، به آرامی ضربات کوچکی وارد کنید.

این مرحله را به درستی و با صبر و حوصله انجام دهید، در غیر اینصورت، این احتمال وجود دارد که چروکهای جدیدی در اطراف چشمها شکل بگیرند. دور چشم را مثلث فرضی در نظر بگیرید و ماده را در محدوده همین مثلث بزنید.

از گوشه داخلی چشم شروع کنید، تا بینی پایین بیایید و سپس به صورت اریب تا ناحیه خارجی چشمها امتداد دهید. دقت کنید از محدوده این مثلث فراتر نروید و خصوصا به ریشه مژه ها نزدیک نشوید.

نحوه مراقبت از لبهای پوسته پوسته شده

وقتی سخن از پاکسازی لبها میشود، منظور سنگپا کشیدن این عضو حساس صورت نیست!پوست لبها 5 برابر حساستر و آسیب پذیرتر از پوست سایر قسمتهای صورت است.

به همین دلیل لازم است از این قسمت مراقبت بیشتر و دقیقتری به عمل آورید. مرحله نخست در مراقبت از لبها این است که هرازگاهی پوسته پوسته های ایجاد شده در سطح لبها را بردارید و همیشه آنها را مرطوب نگه دارید.

می توانید لبها را با لایه بردار ملایم و طبیعی، پاکسازی کنید؛ اندکی عسل و شکر، گزینه مناسبی خواهد بود. سپس لبها را با مرطوب کننده قوی و مغذی، کاملا مرطوب کنید. این عملیات را به شب موکول کنید تا در طول شب پوست استراحت کرده و مواد مغذی کرم را کاملا جذب کند.

رابطه تعریق با شادابی و طراوت پوست

بدون شک همه میدانیم خواب و استراحت کافی، برای سلامت پوست لازم است اما آیا ورزش کردن و انجام فعالیت بدنی مناسب، با طراوت پوست منافاتی دارد؟

در پاسخ باید بگوییم که نه، الزاما. درحقیقت با تعریق،استرس و از همه مهمتر سمومی که در بدن انباشته شده اند و مجموعه ارگانیسم را خسته میکنند، از طریق منافذ پوست تخلیه میشوند. با تشدید عرق، پوست از یکسو به طور اتوماتیک از ناخالصی ها و سلولهای مرده پاکسازی میشود و از سوی دیگر گردش خون در سطح پوست بهبود مییابد، درنتیجه لایه های درونی پوست بهتر تغذیه میشوند.

به تمام افرادی که به هر دلیلی وقت و انگیزه ورزش کردن ندارند، توصیه میکنیم برای تعریق پوست، لااقل از حمام 15 دقیقه ای کمک بگیرند یا هرازگاهی به سونا بروند! مصرف آب و مایعات را هم از یاد نبرند چون برای تعریق بهتر، لازم است آب زیادی بنوشند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.