توصیه های خوب برای کارمندان

5 توصیه تغذيه ای به کارمندان

یکی از مشکلاتی که بیشتر کارمندان به دلیل نشستن های طولانی مدت با آن مواجه هستند،ابتلا به یبوست است. این مشکل تا حدی به مصرف ناکافی آب در طول روز مربوط میشود.

کم شدن آب بدن، علاوه بر یبوست باعث کاهش تمرکز و افزایش خستگی روزانه میشود. توصیه میشود همیشه یک لیوان آب روی میزتان بگذارید و هر چند دقیقه یکبار جرعهای از آن بنوشید.

مصرف چای فراوان از عادتهای نادرست برخی کارمندان است. اگر این نوشیدنی کافئین دار زیاد، غلیظ و با قند و شکر مصرف شود، میتواند باعث افزایش حجم ادرار، کم آبی بدن و ابتلا به چاقی شود.

آب بنوشید

از این رو، بهتر است به جای چای فراوان از آب، آب جوش یا چای بسیار رقیق استفاده کنید و بهجای قند و شکر، چای را با میوه خشک شیرین مثل خرما، توت یا انجیر میل کنید.

اگر شما هم جزو آن گروه از کارمندانی هستید که همیشه در کشوی میز کارتان کیک،بیسکویت، کلوچه یا شیرینی پیدا میشود، بهتر است بدانید شدیدا در معرض چاقی، دیابت نوع 2 و بیماریهای قلبی قرار دارید. بهتر است به جای این خوراکیها، انواع میوه ها وصیفی های تازه یا انواع آجیل را با خود به محل کار ببرید.

بهتر است به مناسبت های مختلف، به جای شیرینی در محل کار، یک نوع میوه فصل پخش کنید تا احتمال ابتلا به اضافه وزن و عوارض ناشی از آن را در همکارانتان پایین بیاورید.

هرگز به سفارش مداوم غذای رستورانی در محل کار عادت نکنید زیرا این عادت افزایش فشارخون، افزایش چربی خون و بالا رفتن خطر ابتلا به چاقی و بیماری های قلبی را به دنبال دارد.

تا حد امکان هر روز از خانه غذای خود را همراهتان ببرید؛ حتی اگر این غذا یک لقمه نان و پنیر ساده باشد. اگر برخی روزها غذای خانگی نداشتید، بهتر است سالاد حاوی سبزیجات، یک نوع پروتئین مثل فیله مرغ و کمی کربوهیدرات مثل سیب زمینی یا مقداری نان سفارش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.