روش پخت املت

7 نکته جالب برای پخت املت

یکی از اصولی‌ ترین نکته‌ های پخت هر نوع املتی، این است که قبل از افزودن تخم‌ مرغ به سایر ترکیبات، حتما آن را در ظرف جداگانه‌ ای بشکنید، به‌ خوبی هم بزنید و طعم‌ دار کنید.

طعم‌ دار کردن تخم‌مرغ املت می‌ تواند با یک نمک و فلفل ساده شروع شود و تا حد افزودن انواع سبزیجات معطر ادامه پیدا کند. این کار می‌ تواند به یکنواخت شدن طعم و بافت نهایی املت کمک کند.

برای پختن انواع املت حتما باید از تابه‌ های نچسب کمک بگیرید تا حرارت به‌ طور یکنواخت بین ترکیبات غذا پخش شود و بخشی از ترکیبات املت خام و بخشی دیگر بسیار پخته یا سوخته نشود.

هرچه تابه تهیه املت دارای قطر بیشتر و مناسب‌ تری باشد، حرارت‌ دهی به تخم‌ مرغ‌ ها با سرعت و کیفیت بهتری انجام می‌ شود و شما درنهایت املت خوشمزه‌ تری خواهید داشت.

اگر در تهیه املت از سبزی‌ ها یا صیفی‌ های آبداری مانند گوجه‌ فرنگی، انواع فلفل تازه، ریحان، گشنیز، جعفری و شوید استفاده می‌ کنید، برای پیشگیری از آب‌ انداختن نهایی املت، حتما آب سبزیجات را قبل از افزودن به تابه بکشید یا کاری کنید که آب سبزیجات حین پختن درون تابه کاملا کشیده شود.

یکی از مواردی که می‌ تواند به خوشمزه‌ تر شدن املت کمک کند، تهیه املت با کره است. در این صورت، طعم و بافت جذاب‌ تری از املت را پیش رو خواهید داشت.

یکی از سبزی‌ های تازه‌ ای که می‌ تواند طعم انواع املت را بسیار جذاب‌ تر کند، رزماری تازه است. شما می‌ توانید برای ایجاد عطر عالی در املت‌ ها، چند برگ رزماری تازه را در یکی دو دقیقه پایانی پخت به املت اضافه کنید.

سبزی‌ های خشکی مانند مرزه و ترخون هم طعم بسیار جذابی به املت‌ های حاوی گوجه‌ فرنگی می‌ دهند.

پیشنهاد سالاد تخم مرغ

پیشنهاد می‌ شود افراد ورزشکار، یک عدد سفیده تخم‌ مرغ اضافی به این املت بیفزایند تا پروتئین دریافتی را بالاتر ببرند. اگر پنیر چدار برای تهیه این املت در دسترس نداشتید، می‌ توانید از پنیر گودا، پنیر پارمسان یا حتی از پنیر معمولی صبحانه هم برای تهیه این املت استفاده کنید.

اگر می‌ خواهید این املت را برای خانم‌ های باردار یا کودکان در سن رشد به‌ عنوان وعده ناهار یا شام سرو کنید، می‌ توانید به‌ ازای هر نفر یک عدد فیله مرغ تنوری یا بخارپز را هم کنار این املت سیب‌ زمینی داشته باشید.

افراد مبتلا به اضافه‌ وزن می‌ توانند حجم پنیر مصرفی را در این املت نصف کنند. اگر املت را از ابتدای پخت داخل فر تهیه می‌ کنید، می‌ توانید مقدار روغن را هم نصف مقدار توصیه‌‌ شده استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید برای ایجاد جذابیت بیشتر در طعم نهایی املت حتما تنها از برگ سبزی‌ هایی مثل ریحان، گشنیز و جعفری استفاده کنید و به‌ هیچ‌ وجه ساقه این سبزی‌ ها را داخل املت نریزید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.