حرکت ورزشی هوازی برای کاهش وزن

ورزش های هوازی برای لاغری,تمرینات هوازی بدنسازی,ورزش های هوازی در خانه,برنامه تمرینات هوازی,آموزش تمرینات هوازی,ورزش های هوازی برای شکم,آموزش ورزش هوازی,انواع تمرینات هوازی

ابتدا تمرین شماره ۱ را به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید؛ سپس بدون استراحت، تمرین شماره ۲ و همین‌طور تا آخر، با همین روند، بدون استراحت، هر تمرین را ۳۰ ثانیه انجام دهید و با اتمام تمرین پنجم، ۲ دقیقه استراحت کنید. با این کار یک چرخه به اتمام می‌رسد. پس از استراحت باید ۴ مرتبه این چرخه را تکرار کنید. برای ۲ هفته ابتدایی ۳ روز در هفته این تمرین‌ها ‌را انجام دهید و هفته دوم و سوم، ۴ روز در هفته. هفته چهارم و پنجم نیز یک چرخه به چرخه‌‌های قبلی اضافه کنید و در هفته ۵ روز انجام دهید.
تمرین اول
در حالت ایستاده پاها را جفت کنید و دست‌ها را کنار بدن قرار دهید و سپس دست‌ها را از طرفین به سمت بالا ببرید و در همین حال پاها را نیز باز و سپس پاها را جمع کنید و دست‌ها را نیز به حالت اولیه برگردانید. سپس حرکت را بدون مکث و پیاپی ۱۵ مرتبه تکرار کنید.
تمرین دوم
در وضعیت شنا مانند تصویر قرار بگیرید. شکم را داخل ببرید و عضلات سرینی را منقبض کنید. لگن را در وضعیت طبیعی نگه دارید و آرام با خم کردن آرنج به زمین نزدیک شوید و با باز کردن آرنج‌ها و انقباض عضلات سینه‌ای، بدن را به حالت اولیه دربیاورید. اجازه ندهید سرتان به جلو متمایل شود.
تمرین سوم
برای انجام این تمرین، زانوها ۹۰ درجه خم شوند و کف پاها روی زمین قرار گیرند. تلاش کنید تنه را حدود ۴۵ درجه بالا آورید و همراه با کنترل وزن، تنه آرام به وضعیت شروع بازگردد.
تمرین چهارم
بایستید. پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و پای راست خود را به جلو بیاورید و زانوها را مشابه تصویر خم کنید و به حالت اول برگردید و تمرین را با پای دیگر تکرار کنید.
تمرین پنجم
مشابه تصویر صاف بایستید و یک زانو را بالا آورید و سپس پایین ببرید. در همین هنگام، پای مخالف را بالا بیاورید. بدون مکث و پیاپی زانوها را بالا و پایین ببرید. تمرین را به مدت ۱۰ثانیه انجام دهید.
توصیه‌های تکمیلی
•مدت زمان تمرین‌های هوازی بیش از ۳۰ دقیقه نشود.
•قبل از شروع ورزش‌های پیشنهادی، ۵ دقیقه نرمش سبک انجام دهید.
•برای شروع، پیاده‌روی سریع هم مناسب است.
•هر وقت خواستید، می‌توانید آب بنوشید.

نظرات بسته شده است.