آلفا لیپوئیک اسید (خواص و فواید،روش مصرف)

قیمت کپسول آلفا لیپوئیک اسید,عوارض قرص alpha lipoic acid,خرید الفا لیپوئیک اسید,آلفا لیپوئیک اسید داروخانه,قیمت آلفا لیپوئیک اسید,کرم آلفا لیپوئیک اسید,آلفا لیپوئیک اسید پیوریتان,آلفا لیپوئیک اسید داروکده
نام مقدار نیاز روزانه
Alpha Lipoic Acid 200 mg

مشخصه ها
– فعالیت این آنتی اکسیدان در بدن به پاک سازی و سم زدایی از بدن کمک کرده
– اسید آلفالیپوئیک برای کمک به درمان دیابت نیز استفاده می شود.

موارد مصرف
اسید آلفالیپوئیک آنتی اکسیدان بسیار قوی و فعال بوده و با رادیکال های آزاد که برای بدن بسیار مضر می باشند، مبارزه می کند.

شرایط نگهداری
در جای خشک و زیر 25 درجه سانتیگراد نگهداری نمایید.

روش مصرف
روزی 2 – 1 کپسول مصرف گردد.

هشدار مصرف
دوران بارداری با دستور پزشک مصرف شود.

آنتی اکسیدان
اسید آلفالیپوئیک که به آن la نیز می گویند در بدن انسان ساخته می شود و به مقدار بسیار کم در گیاهان و حیوانات نیز دیده شده است.
La در هر سلولی از بدن انسان وجود دارد و در تبدیل نمودن گلوکز به انرژی نقش مهمی دارد.

منابع غذایی که حاوی la می باشند عبارتند از گوشت قرمز، مخمر جو و … همچنین می توان در مواردی که جنبه درمانی دارند از مکمل های la استفاده نمود. میزان la موجود در مکمل ها بسیار بیشتر از la موجود در مواد غذایی می باشد.

مفید برای دیابتی ها
به گفته کارشناسان، از اسید آلفالیپوئیک برای کمک به درمان دیابت سال هاست که در اروپا استفاده می شود. این نوع اسید در پایین آوردن قند خون موثر بوده و با توجه به توانایی آن در مبارزه با رادیکال های آزاد، می تواند در کاهش درد، سوزش، خارش و بی حسی های ناشی از دیابت که بر اثر آسیب دیدن عصب های مربوطه رخ می دهد، بسیار موثر باشد.

این اسید همچنین می تواند بر روی عصب های مرتبط با قلب که ممکن است بر اثر دیابت دچار آسیب شده باشند، تأثیر مثبتی داشته باشد.

تقویت مغز
la می تواند به راحتی وارد سلول های مغزی شود و اثر حفاظتی بر روی سلول های مغز و بافت عصبی آن دارد. بر همین اساس تحقیقاتی در مورد la و نقش آن در درمان و یا پیشگیری از سکته و سایر آسیب های مغزی انجام شده است. تحقیقات نشان می دهند حیواناتی که آلفا لیپوئیک اسید را دریافت می کردند، کمتر دچار آسیب های مغزی می شدند و شانس زنده ماندن در آن ها 4 برابر بیشتر از حیواناتی بود که la را دریافت نمی کردند.

بیماران مبتلا به ایدز
مکمل la در درمان ایدز می تواند مفید واقع شود. با تحقیقات انجام شده در آزمایشگاه محققان دریافتند، la می تواند رشد ویروس hiv را کند و یا متوقف سازد.

کاهش کلسترول بد خون (ldl)
طبق تحقیقات انجام شده، اسید آلفالیپوئیک می تواند از اکسیداسیون چربی بد خون (ldl) جلوگیری نماید. این اسید همچنین سبب افزایش میزان پروتئین های تنظیم کننده کلسترول خون می شود.

بیماری آلزایمر
تحقیقات انجام شده نشان می دهند اثرات آنتی اکسیدانی حاصل از la می تواند برای بیماران آلزایمری مفید باشد. افراد مبتلا به آلزایمر که روزانه از این اسید مصرف می کردند عملکرد ذهنی- شناختی آن ها بهتر شده و از تخریب بیشتر سلول های مغزی آن ها نیز جلوگیری شده بود.

در تحقیق دیگری که انجام شد و به مدت 48 ماه طول کشید بیمارانی که دچار فراموشی مختصر بودند و la مصرف می کردند پیشرفت بیماری در آن ها بسیار کند شده بود.

سلامت کبد
اسید آلفالیپوئیک در سلامت کبد موثر بوده و می تواند در درمان بیماری های کبدی مفید واقع شود. تحقیقات اولیه نشان می دهند که مصرف مکمل های la می تواند در درمان برخی بیماری های مرتبط با کبد از جمله آسیب کبدی در اثر مصرف الکل، آسیب کبد در اثر مصرف قارچ سمی و سایر التهابات کبدی موثر باشد. مصرف la ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد، لذا توصیه می شود حتماً با تجویز پزشک آن را مصرف نمایید تا از عوارض جانبی آن نیز مصون باشید.

پوست
مصرف موضعی لوسیون و یا کرم های حاوی la می تواند بروز پیری و چین و چروک پوست را به تأخیر اندازد. اسید آلفالیپوئیک به علت دارا بودن اثر آنتی اکسیدانی می تواند پیری پوست را در اثر تابش نور خورشید به تأخیر اندازد و همچنین سبب بهبودی آسیب های وارده به پوست شود و با کاهش چین و چروک های پوست، ظاهری جوان تر و شاداب تر به پوست بدهد.

مواد غذایی حاوی اسید آلفالیپوئیک

la نوعی آنتی اکسیدان می باشد که دارای فواید زیادی در سلامت انسان می باشد و با راندن رادیکال های آزاد از بدن، مانع آسیب دیدن سلول ها، بافت ها و اندام های بدن می شود. این اسید همچنین می تواند از بروز عفونت و آلودگی به بدن جلوگیری نماید. اسید آلفالیپوئیک می تواند احتمال بروز بیماری های کبد، دیابت و سکته را کاهش دهد. میوه ها و سبزیجات زیادی وجود دارند که حاوی la می باشند.

گوجه فرنگی
گوجه فرنگی حاوی مقادیر چشمگیری la می باشد. میزان آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی تقریباً با مرکبات (پرتقال، لیموترش و … ) برابری می کند.

سبزیجات
سبزیجات برگ پهن و سبز رنگ مانند اسفناج و کلم بروکلی بالاترین میزان la را دارا می باشند. این اسید در سایر سبزیجات مانند نخودفرنگی و کلم بروکسل نیز وجود دارد، اما بیشترین میزان la در اسفناج و بروکلی دیده می شود.

مرکبات
میوه هایی مانند پرتقال، گریپ فروت، لیموترش و نارنگی حاوی مقادیر قابل توجهی la می باشند. این میوه ها همچنین سرشار از ویتامین c، فلاوونوئیدها و سایر آنتی اکسیدان ها می باشند.

سایر مواد غذایی
علاوه بر میوه ها و سبزیجات نام برده شده برخی از مواد غذایی دیگر نیز حاوی la می باشند. گوشت قرمز و بعضی از اندام های حیوانی مانند دل و جگر و قلوه منبع خوبی از اسید آلفالیپوئیک می باشند. مخمر که برای پخت نان و کیک از آن استفاده می شود نیز حاوی مقادیر قابل توجهی اسید آلفالیپوئیک می باشد.

آلفا لیپوئیک اسید و دیابت
مطالعات متعددی نشان می دهد که آلفالیپوئیک اسید سطح قند خون را کاهش می دهد.هم چنین توانایی آن در خنثی کردن رادیکالهای آزاد به کارایی آن در نوروپاتی دیابتی کمک می کند.
افرادیکه به علت آسیب اعصاب حسی از درد سوزش خارش مور مور شدن و بی حسی در دستها و پاها رنج می برند می توانند از فواید این آنتی اکسیدان بسیار قوی بهره ببرند.محققان معتقدند ALAحساسیت به انسولین را هم بهبود میبخشد بدین صورت که با تحریک جذب گلوکز توسط ماهیچه (مشابه هورمون انسولین )نقش متمایز در مدیریت مقاومت به انسولین و هیپرانسولینمی دارد.
بر اساس نتایج تحقیقات اخیر مصرف روزانه 600میلی گرم آلفالیپویک اسید به مدت سه هفته علائم نوروپاتی دیابتی را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

مزایای آلفا لیپوئیک اسید برای پوست

_چون این آنتی اکسیدان هم محلول در آب و هم محلول در چربی می باشد می تواند به لایه های بسیار عمیق تری از پوست نفوذ کند.
_ به حفظ رطوبت پوست کمک می کند
_ کارایی و غلظت ویتامینهای آنتی اکسیدان نظیر ویتامین CوE را افزایش می دهد
_ به علت اثرات ضد التهابی تاثیر به سزایی در پیشگیری و درمان لکه های پوستی ناشی از آفتاب دارد.
_ به علت خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی نقش موثری در بهبود خطوط و چروکهای سطحی پوست دارد
_ توانایی آن برای تنظیم تولید اکسید نیتریک، که کنترل کننده جریان خون به پوست می باشد، باعث شادابی و درخشانی پوست می شود.

کاهش وزن با آلفا لیپوئیک اسید

بر طبق تحقیقات علمی آلفا لیپوئیک اسید به عنوان یک چربی سوز می تواند در کاهش وزن به شما کمک کند. ALAبا کاهش اشتها ,افزایش مصرف انرژی , کاهش چربی بدن به طور مستقیم از طریق مهار ایجاد سلول های چربی جدید و افزایش تجزیه اسیدهای چرب نقش موثری در کاهش وزن دارد.

یک مطالعه در ” “American Journal of Medicine ” در سال 2011 منتشر شده است که نشان می دهد افراد چاقی که روزانه1800 میلی گرم اسید آلفا لیپوئیک مصرف میکردنددر مقایسه با افرادی که از محصول دارونما استفاده کرده بودند به طور قابل توجهی کاهش وزن داشتند. مطالعه دیگری که در ” Current Pharmaceutical Design” در سال 2010 منتشر شده است، نشان داد که روزانه 800 میلی گرم ALAبه مدت چهار ماه باعث از دست دادن بین 8 الی 9 درصد از وزن بدن در افراد می شود.
منابع غنی از ALA:
کلم بروکلی
اسفناج
هویج
نخود فرنگی
گوجه فرنگی
روغن کتان
نخود فرنگی یک منبع غنی آلفا لیپوئیک اسید می باشد.

منبع:داروکده