آسم در بارداری

آسم و زایمان طبیعی,درمان آسم بارداری,سالبوتامول در بارداری,درمان اسم در بارداری,اسپری سیمبیکورت در بارداری,مصرف سیتریزین در بارداری,عوارض اسپری سرتاید,درمان آلرژی در بارداری
آسم و بارداری
آسم در دوران بارداری اتفاق نسبتاً شایعی است، حتی اگر مادر قبل از بارداری سابقه آسم نداشته باشد. آسم در دوران بارداری نه تنها روی مادر بلکه روی جنین نیز تاثیر منفی می گذارد. آسم مادر در دوران بارداری باعث افت شدید میزان اکسیژن دریافتی جنین می شود، که همین امر منجر به تولد زودهنگام نوزاد، وزن کم نوزاد هنگام تولد، آی جی آر (عقب افتادگی رشد جنینی) و حتی در برخی موارد منجر به از دست رفتن جنین می شود. آسم کنترل نشده در دوران بارداری باعث بالا رفتن فشار خون، پره اکلامپسی، استفراغ شدید و بروز مشکلاتی در بارداری و زایمان می شود. آخرین مطالعات نشان می دهد کنترل آسم مادر باردار با دارو، بهتر از عدم کنترل و درمان آن است.

یکی از انواع جالب آسم، آسمی است که با شرایط روحی مادر در ارتباط است. اگر مادر ناراحت و عصبی باشد احتمال ابتلاء به آسم و انواع مختلف حساسیت افزایش می یابد. در حالی که این نوع آسم نسبت به حساسیت جسمی شیوع کمتری  دارد. واکنش های عاطفی و روانی بیش از همیشه خود را در دوران بارداری نشان می دهند، اگر مادر باردار تصور می کند علائم حساسیت او به دلیل مسائل عاطفی است، بهتر است با روانشناس مشاوره کند.

نظرات بسته شده است.