طرز تهیه موثرترین ماسک های پوست با دستور خانگی

باطبیعی‌ترین ماسک‌های آبرسان و ضد چروک، زیبایی و شادابی پوستتان را تضمین کنید.
به گزارش شفا آنلاین،نور آفتاب، افزایش سن و آلودگی‌‌های محیط  طراوت را از پوست شما می‌‌گیرد و باعث بروز چین و چروک روی پوست می‌شود  اما با استفاده از این نسخه‌ها می توانید جوانی را به چهره خود بازگردانید.
 شیر، کلاژن‌سازی
شیر یکی از موادی است که دارای آلفاهیدروکسی اسید است و می‌تواند به پوست در دفع سلول‌های مرده کمک کند. همچنین در روند ساخت کلاژن موثر است. کلاژن چین وچروک‌ها را کاهش می‌دهد. یک پارچه کتانی را در ظرف شیر خیس کنید و به صورت‌ تان بزنید.

آلوئه ورا؛ ضد چروک
کافی است یک برگ آلوئه ورای تازه را برش بزنید و سپس ژل درون آن را بیرون بیاورید. این ژل می‌تواند  در حد یک کرم ضدچروک موثر باشد. برای کاهش خطوط ریز صورت، باید مقداری خرده نان را با شیر و مقداری روغن بادام شیرین مخلوط کنید تا این مخلوط حالت چسبناک پیدا کند. سپس این مخلوط را روی یک گاز قرار دهید و این گاز را حدود 15 دقیقه روی خطوط ریز به وجود آمده صورت‌تان بگذارید. یک ماسک مفید دیگر برای مبارزه با خطوط ریز، استفاده از مخلوط جو و سفیده تخم‌مرغ است.
سیب ‌زمینی؛ آبرسانی
مقداری سیب زمینی رنده شده را با مقداری دم کرده بابونه مخلوط کنید، سپس این مخلوط را حدود 15 دقیقه روی صورت‌تان بگذارید و سپس با آب گرم آبکشی کنید.
چروک‌‌ها را کم‌ رنگ کنید
هویج دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که می‌تواند از پوست در مقابل پیری محافظت کند. در یک مخلوط کن مقداری آب و یک هویج بیندازید و خوب هم بزنید تا این مخلوط حالت لوسیونی پیدا کند، سپس این لوسیون را با پنبه به صورت بمالید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.