5 قدم تا کاهش تیرگی پوست

زمانی که پوست قسمت‌هایی از بدن شما مانند آرنج، زانوها، قوزک پا، زیر بغل یا کشاله ران، تیره می‌شود، به طور حتم خشکی و ضخیم شدن پوست هم با چنین تیرگی‌هایی همراه خواهند شد. به همین دلیل هم شما باید به طور همزمان، هم لایه‌برداری‌های ملایمی را برای رفع این تیرگی‌ها شروع کنید و هم از نرم و مرطوب نگه داشتن پوست این قسمت‌های بدن غافل نمانید. در ادامه این مطلب، 5 قدم برای کاهش تیرگی‌های پوستی معرفی می‌کنیم.


قدم اول
پیش از استحمام روزانه، یک عدد لیموترش را برش بزنید و آن را از سمت گوشتی لیمو، داخل یک بشقاب قرار دهید و حمام بروید.


قدم دوم
زمانی که حمام رفتید، پوست خشک و ضخیم خود را با لیف یا هر وسیله زبر دیگری نسایید. بعد از پایان استحمام و زمانی که حمام به اندازه کافی بخار داشت و پوستتان هم کاملا نرم شده بود، دستتان را به آرامی روی پوست قسمت‌های ضخیم و تیره بکشید تا با این ماساژ ملایم، پوسته‌های مرده احتمالی از بین بروند.


قدم سوم
همان‌طور که در حمام بخارآلود نشسته‌اید، پوستتان را به آرامی با حوله خشک کنید. حوله را روی پوست نکشید و فقط آن را روی قسمت‌های خیس پوست بگذارید و بردارید. سپس، لیموهای قاچ‌شده را روی بخش‌های تیره پوستی به خوبی ماساژ دهید تا پوست این قسمت‌ها، کاملا آغشته به آبلیمو شوند. ترکیبات اسیدی موجود در آبلیموی تازه، تاثیر بسیار زیادی بر لایه‌برداری و روشن شدن پوست دارند.


قدم چهارم
تا خشک شدن موها اجازه بدهید حدود 30 دقیقه آبلیمو روی پوست باقی بماند و سپس پوست خود را دوباره با آب ولرم آبکشی کنید.


قدم پنجم
پس از خروج از حمام و خشک کردن پوست، حتما پوست قسمت‌های تیره بدن را با کرم‌های نرم‌کننده به خوبی ماساژ دهید. این کار را هر روز و تا روشن شدن بخش‌های تیره پوست بدن ادامه دهید.


یک نکته
روشن کردن پوست با این روش ممکن است چند هفته زمان ببرد. بنابراین برای رسیدن به زیبایی و طراوت مجدد پوستتان باید کمی صبور باشید و حداقل 3 هفته زمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب در نظر بگیرید.
منبع: livestrong

نظرات بسته شده است.