5 نکته در مورد اصول شستشوی پوست صورت

برای شستشوی صورت از شوینده مناسب استفاده کنید. یک شوینده مناسب بدون اینکه به چربی طبیعی پوست آسیب برساند و سبب خشکی و التهاب و حساسیت شود، آلودگی و آرایش را از روی پوست برمی‌دارد.

اگر پوست صورت شما چرب است یا مرتب از وسایل آرایشی استفاده می‌کنید، شستن صورت 1 یا 2 بار در روز لازم است، اما اگر از منزل بیرون نمی‌روید و آرایش ندارید، شستشو با آب کفایت می‌کند.

دمای آب برای شستشوی صورت نباید خیلی گرم یا سرد باشد. باور اشتباهی بین افراد وجود دارد مبنی بر اینکه آب گرم منافذ پوست را بازتر و آب سرد آنها را بسته نشان می‌دهد اما نکته مهم اینجاست که آب نباید سختی بالایی داشته باشد و دمای آن در حدی باشد که چربی اضافی روی پوست را‌ بردارد. قاعدتا بهترین آب، آب ولرم است که در شستشوی پوست با برس هم باید به این نکته توجه داشت.

برخی مواد مثل عطرها، مواد آرایشی و ترکیباتی مانند پارابن‌ها می‌توانند زمانی که از برس شوینده پوست یا شوینده‌های قوی همزمان استفاده می‌کنید به پوست آسیب برسانند.

هنگام خشک کردن پوست از حوله‌های نرم استفاده کنید. حوله زبر می‌تواند آسیب‌زننده باشد. بعد از شستشو اگر پوست خشک و حساسی دارید از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنید.

فراموش نکنید که حتما مجبور نیستید از محصولات گرانقیمت، با این تصور که بهترند، استفاده کنید. محصولی استاندارد متناسب با پوستتان تهیه و با خیال راحت مصرف کنید.

نظرات بسته شده است.