7 ترفند رطوبت‌ رسانی به موهای خشک

همه افرادی که دچار خشکی مو هستند باید نسبت به تامین رطوبت موها حساس باشند زیرا بی‌توجهی به این مساله زمینه خشکی و شکنندگی را تشدید می‌کند. علاوه بر تغذیه درست و پرهیز از موقعیت‌هایی مانند مواجهه با نور مستقیم خورشید راهکارهای ساده‌ای وجود دارد که پس از انجام آنها حتما از لطافت و زیبایی موها متعجب می‌شوید:

1) نوشیدن مقدار فراوان آب در طول روز و مصرف میوه‌ها و خوراکی‌های سرشار از آب به‌خصوص در هوای گرم، همان‌گونه که بر سلامت ارگان‌های مختلف تاثیر مثبت دارد موجب لطافت و کاهش خشکی موها نیز می‌شود.

2) پیش از آنکه اقدامی برای رطوبت‌رسانی پوست داشته باشید باید از تمیزی موها مطمئن شوید. اساس رطوبت‌رسانی رسیدن آب به سلول‌های مویی است که اگر موها تمیز نباشند یا ذرات ماسک از قبل روی موها مانده باشد، مانع نفوذ آب می‌شود و تاثیری از شیوه رطوبت‌رسانی حاصل نمی‌شود. حتما شستشوی مرتب موها با شوینده‌های مناسب با ساختار مو و روش‌های درست شستشو را مدنظر داشته باشید.

3) در زمان استفاده از هر محصول مرطوب‌‌کننده‌ای حتما لازم است علاوه بر ماساژ تارهای مو به تامین رطوبت ریشه موها نیز توجه کنید.

4) می‌توان از کرم مرطوب‌‌کننده که برای شادابی روزانه پوست استفاده می‌شود، به‌عنوان یک محصول مناسب موها نیز کمک گرفت. کافی است هر روز صبح کمی کرم به اندازه یک فندق را کف دست بگذارید و به آرامی موها را ماساژ دهید. البته می‌توانید انواع موس و کرم‌های مخصوص مو نیز تهیه کنید.

5) محلول ساده اما مفیدی را در منزل تهیه کرده و روی موها اسپری کنید. برای تهیه این محلول مرطوب‌‌کننده، چند قطره اسانس گیاهی به‌خصوص عصاره لیمو را در تابستان با مقداری آب مخلوط کنید. اگر ژل آلوئه‌ورا نیز در دسترستان است، به اندازه یک فندق به این مواد بیفزایید و درنهایت چند قطره روغن گیاهی مانند روغن نارگیل، جوجوبا، ویتامین E و… اضافه کنید تا به حفظ رطوبت موها کمک کند. این محلول را حداکثر برای 10 روز آماده کنید و در یخچال نگه دارید.

6) پس از رطوبت‌رسانی موها به تقویت آنها نیز بیندیشید. ساده‌ترین و بهترین ماسک برای تقویت موها و حفظ رطوبت آنها، استفاده از مخلوطی شامل چند قطره روغن نارگیل طبیعی، روغن بادام شیرین، روغن زیتون و جوجوباست. روغن نارگیل به سرعت جذب موها می‌شود و اثری از چربی باقی نمی‌گذارد. روغن بادام شیرین نیز بسیار مغذی است و روغن زیتون هم ترکیبی عالی برای موها به‌خصوص کنار دیگر مواد و به شکل ماسک دارد.

7) پس از گذاشتن ماسک روی موها عجله‌ای برای شستن نداشته باشید. در صورتی که از ماسک‌های آماده استفاده می‌کنید حتما به ترکیبات و مدت توصیه‌شده توجه کنید. در مورد ماسک‌های خانگی نیز بهتر است شب تا صبح روی موها بماند تا نتیجه بهتری حاصل شود.

منبع: trendylab.fr

نظرات بسته شده است.