چگونه موهای صاف خودمان را فر کنیم؟

چگونه موهای خود را فر ریز کنیم,چگونه جلوی موی خود را درست کنیم؟,چگونه موهای خود را بدون دستگاه فر کنیم,چگونه موهای خود را با بابلیس فر کنیم,چگونه موهای خود را شینیون کنیم,چگونه موهای کوتاه را مدل دهیم؟,اموزش فر سیم تلفنی,چگونه موهای مردانه را فر کنیم

موهای شما صاف باشد یا فر تفاوتی نمی کند، معمولا اکثر ما برای تغییر حالت موهایمان از حرارت استفاده می‌کنیم. وسایلی نظیر اتوی مو و بابلیس حالت موهای شما را خیلی سریع تغییر می‌دهند و ظاهری جذاب به آن می‌بخشند.
اما توجه داشته باشید که استفاده مداوم و بیش از حد از این وسایل در بلند مدت موجب تخریب بافت‌های مو می‌شود.
ریزش مو، خشکی، شکنندگی و موخوره از عوارض استفاده از این‌گونه وسایل هستند. به منظور حفظ سلامت و شادابی موهایتان به شما پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های طبیعی و بدون حرارت برای تغییر حالت موهایتان استفاده کنید.
شاید این روش‌ها کمی زمان بر باشند، اما سلامت موهای شما قطعا ارزش صرف وقت را دارد.

روش اول : از پیشانی بند استفاده کنید
یک روش موثر برای فر کردن موها بدون حرارت، استفاده از پیشانی بند است. یک پیشانی بند نرم را انتخاب کنید و آن را به دور سرتان و بر روی موهایتان ببندید.
سپس موهایتان را تکه‌تکه به دور پیشانی بند از سمت خارج به داخل ببندید به گونه‌ای که تمام موهایتان جمع شود. سپس با سنجاق سر موها را در جای خود ثابت کنید. اجازه دهید موهایتان کاملا خشک شوند.
اگر می‌خواهید فرایند خشک شدن سریع‌تر شود، از باد سرد سشوار استفاده کنید. نهایتان پیشانی بند را باز کنید و موهایتان را رها کنید. می‌توانید برای ثابت نگه داشتن فرها از موس یا اسپری مو استفاده کنید.

روش دوم : از تکه‌های پارچه استفاده کنید
استفاده از بیگودی همیشه یکی از روش‌های مرسوم برای فر کردن موها بوده است. اما اگر شما به هر دلیلی نمی خواهید از بیگودی استفاده کنید، می‌توانید تکه‌های پارچه را جایگزین آن کنید. موهایتان را مثل همیشه بشویید و از نرم کننده استفاده نکنید.
سپس با یک حوله نرم آب اضافی آن را بگیرید. پارچه‌ای نخی و مناسب را به شکل نوارهای دراز ببرید. پهنای هر نوار بستگی به سلیقه خودتان دارد. اگر می‌خواهید حلقه‌ها از هم بازتر باشند، بهتر است پهنای نوارها زیاد باشد.
موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را به ترتیب شانه بزنید و سپس دور نواری که از قبل آن را لوله کرده‌اید بپیچید. پس از پیچیدن موها به دور پارچه دو سر پارچه را به هم گره بزنید.
بهتر است موهایتان را از زیر بپیچید تا فرها حالت زیباتری به خود بگیرند. اجازه دهید موها کاملا خشک شوند.
می‌توانید به همین حالت شب تا صبح را سپری کنید زیرا برعکس بیگودی، این نوارهای پارچه‌ای شما را اذیت نخواهند کرد. نهایتا پارچه‌ها را باز کنید و از فرهای زیبا موهایتان لذت ببرید.

روش سوم : موهایتان را ببافید
ساده‌ترین روش برای موج دار کردن موها، بافتن آنهاست. کافی است موهایتان خود را مثل همیشه بشویید و بعد از گرفتن آب اضافی آنها به وسیله یک حوله نرم، آنها را شانه بزنید. موهایتان را از دو طرف به دو قسمت تقسیم کنید. هر طرف را ببافید و انتهای آنها را با یک کش ببندید.
اگر می‌خواهید موج‌های موهایتان بزرگتر باشند، کل موها را در یک دسته ببافید. اما اگر برعکس می‌خواهید موج‌ها ریز باشند، موها را به قسمت‌های بیشتری تقسیم کنید.
اجازه دهید موهایتان کاملا خشک شوند. می‌توانید با همین بافت‌ها شب را سپری کنید. نهایتا بافت‌های موها را به آرامی و با حرکات نرم انگشت باز کنید.

برای فر کردن موهای صاف؛ امروزه اتوهای مو پیشنهاد می‌شود اما برای آنکه مو آسیب نبیند باید به چند نکته توجه کرد؛ اول اینکه هرگز زمانی که موها خیس است از اتوی موی فر استفاده نکنید چون در این شرایط موها آسیب‌پذیرترند.
قبل از فر کردن مو از محافظت‌کننده مو در برابر حرارت استفاده کنید. این نوع کرم‌ها در بازار موجود است و مانع از خشکی و آسیب مو می‌شود. فکر نکنید هر چه دمای اتوی مو بالاتر باشد نتیجه بهتر است. درجه حرارت بالا باعث می‌شود موسریع‌تر و دائمی آسیب ببیند.

فر کردن مو با کاغذ
برای باز کردن موها کاغذهای لوله‌ای را به سمت پایین گرفته و به طور عمودحالت به پایین بکشید تا حالت لوله ای باز شود
۱ – مرحله اول درست کردن بیگودی‌های فر، که شامل به نوع فر ریز یا درشت یا متوسط است؛ به طوری که هم می‌توانید این بیگودی‌ها را از بیرونبخرید یا یا با هزینه‌ کمتری در منزل درست کنید، به این ترتیب که کاغذهایی به ابعاد ۹ در ۹ هم اندازه بسته به حجم مو به تعداد ۳۰ تا ۵۰ عدد درست کرده ( می‌توانید از کاغذهای یادداشت مربع شکل یا هر کاغذ دیگری استفاده کنید ) و آنها را لوله‌ای شکل کنید که مانند بیگودی‌های ریز در خواهد آمد و البته سایز بیگودی‌های شما به سلیقه خودتان مربوط می‌شود که دوست دارید فر ریز داشته باشید یا درشت یا متوسط.
۲ – بعد از حمام که آب موها نمدار هستند، آنها را به دو طرف سر مثل فرق کردن شانه کرده و از جلو با لایه‌های خیلی کم کار خود را شروع کنید، کمی تافت یا مواد نگهدارنده به موها زده و ، آنها را به دور بیگودی‌ها بپیچید و دو طرف کاغذهای لوله‌ای را خم کنید تا موها باز نشوند و حتی در صورت باز شدن می‌توانید از گیره‌های سیاه مو برای ثابت نگه داشتن آنها استفاده کنید.
۳ – اگر موهای خودتان کمی حالت دارند و به راحتی به هر فرمی که می‌خواهید در می‌آیند، استفاده از مواد حالت‌دهنده توصیه نمی‌شود و تنها نم داشتن موها مناسب است.
۴ – برای فرهای درشت‌تر کاغذهای لوله‌ای را باید درشت تر بگیرید.
۵ – برای باز کردن موها کاغذهای لوله‌ای را از سمت پایین گرفته و به طور عمودی به پایین بکشید تا لوله ایی باز شود نه اینکه به طور افقی به سر بچسبد زیرا در این صورت اصلا فر زیبایی در نخواهد آمد.
۶ – بعد از آنکه موها را به ترتیب از جلو به سمت پشت سر به آرامی باز کردید، می‌توانید با انگشتان‌تان آنها را از هم جدا کرده و فر را طبیعی‌تر نشان دهید و در این هنگام برای براق شدن موها از کمی روغن زیتون استفاده کنید.

این نکات را به خاطر بسپارید
۱ – بعد از شستن موهای خود حتما از نرم‌ کننده استفاده کنید.
۲ – از شانه با دندانه‌های ریز اصلا استفاده نکنید.
۳ – بیشتر از برس سیمی استفاده کنید ( برای استفاده روزانه )
۴ – از شانه‌های دندانه درشت استفاده کنید.
۵ – هنگـام سشـوار کشـیدن حتمــا از برس‌های‌ گرد‌ چوبی استفاده کنید.
۶ – سعی کنید موها را با فر بودنشان زیبا جلوه بدهید و دائم آنها را چه باسشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید.
۷ – موهایتان را هر یک ماه یک‌بار نیم سانت کوتاه کنید.
۸ – موهایتان را به شیوه خرد کوتاه نکنید زیرا مدل دادن به آنها سخت می‌شود. همچنین این مدل‌ها زیاد با موهای فر همخوانی ندارد.

برای داشتن موهای فر زیبا ، همیشه به یک دستگاه فر کننده برقی نیاز ندارید! دفعه بعد که به دنبال یک مدل موی جالب می گردید، اتو موی معمولی(صاف) خود را بیرون بیاورید و چنین نتیجه ای شگفت آوری را به دست آورید!

برای دستیابی به چنین نتیجه ای مراحل زیر را دنبال کنید:
مرحله 1: وسایل مورد نیاز
اتو موی صاف(معمولی)- برای این کار از هر اتو مویی می توان استفاده نمود، اما در اینجا نا از اتویی به پهنای 2.5 سانتی متر استفاده کرده ایم.
حالت دهنده مو- سرم مو یا ژل مو
تافت مو- تافت یا چسب مو که حالت فرها را حفظ نماید.

مرحله 2: شانه کردن موها و بستن موها با کلیپس
حدود دو سانتی متر از پشت موها (بالای گردن ) را جداکنید، کمی سرم مو یا ژل بزنید. سرم مو سبب می شود اتو به آسانی روی موها حرکت کند. سرم مو را به تمام قسمتهای مو بمالید.
چطور با یک اتو موی صاف، موها را فر کنیم

نکات
درست مثل زمانی که مشغول صاف کردن موها هستید، موها را بین دو صفحه ی اتو قرار دهید( صفحات اتو را کاملا نبندید)

برای موهای بلوند از درجه حرارت کمتر و برای موهای تیره از درجه حرارت بیشتر استفاده کنید. با لمس کردن موها ، میزان حرارت کافی برای موها را اندازه بگیرید. با لمس آخرین لایه مو، موها باید گرم باشند. بدینوسیله مطمئن می شید که حرارت به تمامی موها رسیده است.
مقدار زیادی از موها را یکجا اتو نکنید، چراکه انجام این کار باعث کلفت شدن موها و نرسیدن حرارت به تمامی موها و درنیجه فر نشدن موها می شود.

موها را تا انتها نپیچید.
حرکت مچ دست شما در فر کردن صحیح موه تاثیر بسزایی دارد. به نحوه ی قرار گرفتن مچ دست در تصویر دقت کنید.

مرحله 3: پایه اصلی فر
فر کردن پایه مو از اهمیت زیادی برخوردار بوده و حالت کلی موها را تحت تاثیر قرار می دهد. برای فر کردن موها از زیر موها شروع کنید. درحالیکه موها را با دست دیگر نگه داشته اید ، مچ دستتان را بچرخانید . با چرخاندن دست، اتو هم می چرخد، مورا دور اتو نچرخانید.

تمامی موها به دور موها پیچیده می شوند، دست مثل هنگامی که از یک فر کننده استفاده می کنید. فقط قسمتی از موها را بپیچید و به آرامی و با دقت به سمت پایین بلندی موها بکشید.
با کمی دقت و تمرین به راحتی می توانید موهای خود و دوستانتان را با یک اتوموی معمولی فر کنید و از آن لذت ببرید.

نظرات بسته شده است.