آموزش پر کردن ابرو (تصویری فیلم)

آموزش پر کردن ابرو ،شیوه ها و راههای پر پشت کردن و پر پشت نشان دادن ابرو،آرایش ابرو،تصویر و فیلم پر کردن ابروها

به طور مدام برداشتن و تمیز کردن ابرو باعث می شود در یکسری نقاط آن دیگرمو درنیاید .پس اولین اقدام این است که موچین را برای مدتها کنار بگذاریم . باید از مداد و پودر برای پر کردن ابروها استفاده کنیم.اگر می خواهید ابروها را رنگ کنید باید از رنگ ها با تون تیره استفاده کرد چرا که ابرو را پرتر نشان میدهد.هنگامی که داخل ابروها را با مداد کشیدیم و با استفاده از یک قلم مو پودر روی آن ریختیم تا آن را پر حجم کنیم  حال باید از یک فرچه ی ابرو برای پخش کردن ویکنواخت کردن پودر استفاده کنیم و برای ثابت کردن آن باید روی آن ژل بزنیم.

 

برای رشد سریع ابروها چه کنیم

باید بدانید وازلین ماده دیگری است که می‌تواند در رشد ابروها موثر باشد. استفاده از وازلین نیز تقریبا همانند روغن زیتون است با این تفاوت که شاید مجبور باشید ۲بار در روز از آن استفاده کنید. البته روغن زیتون رشد ابروها را سریع‌تر می‌کند ولی وازلین بیشتر روی ضخامت موی ابروها تاثیر دارد و آن‌ها را ضخیم‌تر می‌کند و در نتیجه ابروها پرتر به‌نظر خواهند رسید. وازلین بیشتر برای کسانی مناسب است که ابروهای باریک را ترجیح می‌دهند ولی دوست دارند ابروهای‌شان پر و یکدست به‌نظر برسد.

خمیری از پودر آسیاب شده ی دانه ی شنبلیله تهیه کنید و صبح‌ها یا شب‌ها قبل از خواب به ابروهای خود بمالید.

زرده ی تخم مرغ را به ابروهای خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید ، این کار باعث تقویت ابروها می‌شود.

قرار دادن توپی از پنبه ی آغشته به شیر یا شیر نارگیل به روی ابروها باعث تقویت ابروها می‌شود.

مالیدن ژل آلوئه ورا به ابروها باعث افزایش رشد ابرو و نرم و براق شدن ابرو می‌شود.

پر کردن ابرو

 

آیا مکمل‌ها تاثیری در رشد ابروها دارند؟

اگر دوست دارید ابروهای‌تان سریع‌تر رشد کنند باید ویتامین‌های بیشتری به بدن‌تان برسانید. مولتی ویتامین‌هایی وجود دارند که می‌توانند رشد موهای بدن را افزایش دهند و سطح هورمون‌های بدن را در حد نرمال نگه دارند، مثلا خوردن روزانه کپسول ویتامین‌ E می‌تواند کمک فراوانی بکند. البته ویتامین‌های ۳B، A و C هم می‌توانند بسیار موثر باشند. علاوه بر این‌ها ویتامین ۶B هم می‌تواند در تقویت موها، پوست و ناخن‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد، مصرف روزانه ویتامین ب‌کمپلکس که حاوی ۱۰۰ میلی‌گرم ۶B باشد می‌تواند بسیار موثر باشد.

بیماری‌هایی که موجب ریزش ابروها می‌شوند!

اگر ابروهای‌تان به‌شدت می‌ریزد بهتر است به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید شما را چک کند، چون مثلا کم شدن تیروئید می‌تواند باعث نازک شدن و ریزش موی ابروها شود، همچنین آهن در فرآیند رساندن اکسیژن به سلول‌ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی است که به رشد موها کمک می‌کند، خوردن غذاهای حاوی آهن یا قرص‌های آهن می‌تواند بسیار کمک‌‌کننده باشد.

طریقه استفاده صحیح از مداد ابرو!

اگر می‌خواهید برای بهتر مدل دادن ابروهای‌تان از مداد استفاده کنید اول از همه باید مطمئن شوید که رنگ مداد با ابروهای شما هماهنگی کافی دارد و به‌خوبی با رنگ موهای شما ترکیب می‌شود درغیر این‌صورت ابروهای شما را مصنوعی نشان می‌دهد، علاوه بر این‌ها حواس‌تان باشد، مداد نوک مناسبی داشته باشد. اول از همه از ضخیم‌ترین جای ابرو، کنار بینی شروع کنید؛ با زدن ضربه‌های مختصر با مداد روی قسمت‌های خالی؛ ابروی‌تان را پر کنید، بعد با نوک انگشت آرام از ضخیم‌ترین جای ابرو روی ضربه‌های مداد بکشید تا رنگ آن را پخش کرده و حالتی طبیعی به ابروها بدهید.

ابروها نقش بسزایی در زیبایی صورت و به‌خصوص چشم‌های ما دارند، یک ابرو زیبا می‌تواند حالت چشمان را کاملا متفاوت نشان دهد، متاسفانه گاهی پیش می‌آید که ابروها حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند و بعضی قسمت‌های‌شان خالی می‌شوند و به همین دلیل دیگر نمی‌توان آنگونه که زیباست آن‌ها را حالت داد. اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توان رشد موهای ابرو را تحریک کرد تا دوباره ابروهایی همانند گذشته داشت.

معمولا بین ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد که ابروها مجدد شروع به رشد کنند اما بسیار پیش می‌آید که دوست داریم ابروها زودتر پر شوند و موهای آن سریع‌تر رشد کنند، در این مواقع استفاده از راه‌حل‌های طبیعی شاید مطمئن‌ترین کار باشد. البته باید قبل از استفاده از این را‌ه‌حل‌ها مطمئن باشیم که کم شدن موها به‌دلیل بیماری و مشکل خاصی نیست.

آیا ماینوکسیدیل هم موثر است؟

شما می‌توانید برای رشد موی ابروها، روزانه از محلول ۵ درصد ماینوکسیدیل استفاده کنید؛ به این روش که با احتیاط زیاد روزی یک‌بار مقداری از این ماده را روی خط ابرو بمالید، در داروخانه‌ها ماینوکسیدیل بدون نسخه در اختیار همه قرار می‌گیرد و می‌تواند برای رشد موی سر و ابروها موثر باشد. پیشنهاد می‌شود ماینوکسیدیل را با گوش پاک‌کن به ابروها بزنید که مبادا روی قسمت‌های دیگر پوست سرایت کند. البته حواس‌تان باشد که قطع یک‌باره این ماده می‌تواند موجب ریزش بیشتر ابروها شود. البته این روزها مواد تقویتی بسیاری برای ابرو در داروخانه‌ها موجود است که استفاده از بعضی از آن‌ها تاثیر زیادی دارد.

ماساژ دادن ابروها با روغن زیتون به طور روزانه باعث رشد سریع ابروها می‌شود.

مالیدن آب پیاز رنده شده به ابروها باعث تقویت و ضخیم شدن ابروها می‌شود.

مالیدن روزی ۲ یا ۳ مرتبه وازلین به ابروها باعث تسریع رشد ابروها می‌شود.

مالیدن روغن نارگیل به ابروها باعث تیره تر و ضخیم تر شدن ابروها می‌شود.

مخلوط روغن بادام و بذر شنبلیله را روزانه به ابروهای خود بمالید.

هر شب قبل از خواب ابروهای خود را با روغن کرچک چرب کنید.

 

پرپشت شدن ابرو با ماساژ ابرو

به‌طور کلی ماساژ دادن هم برای پوست صورت مفید است و هم برای موها. برای ماساژ دادن ابروها بهترین کار این است که با یک برس کوچک مخصوص، ‌ابروها را در جهت رویش موها شانه کنید، علاوه بر این می‌توانید با نوک انگشت‌ها با حرکاتی دوار به سمت گوشه‌های صورت، قسمت ابروها را با روغن بادام ماساژ دهید، ‌می‌توانید این کار را ۲ بار در روز انجام دهید. بهتر است اجازه دهید روغن بادام حداقل ۱۵ دقیقه روی ابروها باقی بماند و بعد صورت را بشویید. روغن بادام سرشار از ویتامین‌ E، کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که همه این مواد می‌توانند به رشد ابروها کمک کنند.

به طور کلی ماساژ دادن هم برای پوست صورت مفید است و هم برای موها. برای ماساژ دادن ابروها بهترین کار این است که با یک برس کوچک مخصوص، ابروها را در جهت رویش موها شانه کنید.
علاوه بر این می توانید با نوک انگشت ها با حرکاتی دوار به سمت گوشه های صورت، قسمت ابروها را با روغن بادام ماساژ دهید، می توانید این کار را ۲ بار در روز انجام دهید. بهتر است اجازه دهید روغن بادام حداقل ۱۵ دقیقه روی ابروها باقی بماند و بعد صورت را بشویید. روغن بادام سرشار از ویتامین E، کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که همه این مواد می توانند به رشد ابروها کمک کنند.

ابروها را ضخیم کنید
شاید جالب باشد بدانید وازلین ماده دیگری است که می تواند در رشد ابروها موثر باشد. استفاده از وازلین نیز تقریبا همانند روغن زیتون است با این تفاوت که شاید مجبور باشید ۲ بار در روز از آن استفاده کنید. البته روغن زیتون رشد ابروها را سریع تر می کند ولی وازلین بیشتر روی ضخامت موی ابروها تاثیر دارد و آنها را ضخیم تر می کند و در نتیجه ابروها پرتر به نظر خواهند رسید. وازلین بیشتر برای کسانی مناسب است که ابروهای باریک را ترجیح می دهند ولی دوست دارند ابروهای شان پر و یکدست به نظر برسد.

چرا موی ابروها می ریزد؟
وقتی موی ابروها شروع به ریختن می کند برای خیلی از خانم ها می تواند نگران کننده باشد. اما ما به شما می گوییم نگران نباشید چون افراد زیادی در دنیا هستند که چنین مشکلی را دارند. البته نباید این مشکل را نادیده گرفت و باید به دنبال راهی برای درمان آن بود. ممکن است موی ابروها به علل متعددی دچار ریزش شوند. علت مهمی که می تواند منجر به ریزش موها شود نوعی خاصی از بیماری آلوپشیاست. در این بیماری سیستم ایمنی بدن، فولیکول های مو را به عنوان باکتری می شناسد و در نتیجه رشد موها کند می شود و درآمدن دوباره موها می تواند بسیار مشکل باشد. علاوه بر این استرس خیلی زیاد هم می تواند موجب ریزش موی ابروها شود.

روغنی که در همه خانه ها پیدا می شود
احتمالا تا به حال زیاد درباره فواید روغن زیتون شنیده اید ولی شاید ندانید این روغن می تواند در رشد ابروهای شما نیز تاثیر داشته باشد. کافی است یک شیشه روغن زیتون بخرید. طریقه استفاده از آن نیز خیلی راحت است؛ مقدار بسیار کمی از آن را روی ریشه های قسمتی که می خواهید رشد کند بمالید. البته حواس تان باشد که فقط روی قسمت های خالی و جاهایی که می خواهید مو رشد کند روغن بمالید. می توانید با استفاده از یک گوش پاک کن اینکار را انجام دهید. بعد موهای ابرو را با یک مسواک مخصوص شانه کنید. توصیه می شود هر شب این کار را انجام دهید و صبح روغن ها را بشویید.

آیا مکمل ها تاثیری در رشد ابروها دارند؟
اگر دوست دارید ابروهای تان سریع تر رشد کنند باید ویتامین های بیشتری به بدن تان برسانید. مولتی ویتامین هایی وجود دارند که می توانند رشد موهای بدن را افزایش دهند و سطح هورمون های بدن را در حد نرمال نگه دارند. مثلا خوردن روزانه کپسول ویتامین E می تواند کمک فراوانی بکند. البته ویتامین های B3، A و C هم می توانند بسیار موثر باشند. علاوه بر این ها ویتامین B6 هم می تواند در تقویت موها، پوست و ناخن ها تاثیر بسزایی داشته باشد. مصرف روزانه ویتامین B کمپلکس که حاوی ۱۰۰ میلی گرم B6 باشد می تواند بسیار موثر باشد.

بیماری هایی که موجب ریزش ابروها می شوند
اگر ابروهای تان به شدت می ریزد بهتر است به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید شما را چک کند. چون مثلا کم کار شدن تیروئید می تواند باعث نازک شدن و ریزش موی ابروها شود. همچنین آهن در فرآیند رساندن اکسیژن به سلول ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی است که به رشد موها کمک می کند. خوردن غذاهای حاوی آهن یا قرص های آهن می تواند بسیار کمک کننده باشد.

طریقه استفاده صحیح از مداد ابرو
اگر می خواهید برای بهتر مدل دادن ابروهای تان از مداد استفاده کنید اول از همه باید مطمئن شوید که رنگ مداد با ابروهای شما هماهنگی کافی دارد و به خوبی با رنگ موهای شما ترکیب می شود در غیر این صورت ابروهای شما را مصنوعی نشان می دهد.
علاوه بر این حواس تان باشد، مداد نوک مناسبی داشته باشد. اول از همه از ضخیم ترین جای ابرو، کنار بینی شروع کنید. با زدن ضربه های مختصر با مداد روی قسمت های خالی، ابروی تان را پر کنید. بعد با نوک انگشت آرام از ضخیم ترین جای ابرو روی ضربه های مداد بکشید تا رنگ آن را پخش کرده و حالتی طبیعی به ابروها بدهید.

آیا ماینوکسیدیل هم موثر است؟
شما می توانید برای رشد موی ابروها، روزانه از محلول ۵ درصد ماینوکسیدیل استفاده کنید. به این طریق که با احتیاط زیاد روزی یک بار مقداری از این ماده را روی خط ابرو بمالید. در داروخانه ها ماینوکسیدیل بدون نسخه در اختیار همه قرار می گیرد و می تواند برای رشد موی سر و ابروها موثر باشد.
پیشنهاد می شود ماینوکسیدیل را با گوش پاک کن به ابروها بزنید که مبادا روی قسمت های دیگر پوست سرایت کند. البته حواس تان باشد که قطع یک باره این ماده می تواند موجب ریزش بیشتر ابروها شود. البته این روزها مواد تقویتی بسیاری برای ابرو در داروخانه ها موجود است که استفاده از بعضی از آنها تاثیر زیادی دارد.

 

آموزش پر کردن ابروها

کمان ابرو نیز به صورت ایده آل باید با عنبیه چشم در یک خط قرار گیرد و زاویه ۴۵ درجه از گوشه بیرون چشم ایجاد کند.

۱٫ هر گونه موی اضافی که بیرون از شکل اصلی ابرو رشد کرده اند را بردارید.

 

۲٫ در صورت نیاز از تیغ ابرو برای تراشیدن موهای ریزی که با موچین نمی توان گرفت استفاده کنید.

۳٫ اگر ابروهایتان نیاز به مرتب کردن دارد موهای ابرو را با برسی شبیه ریمل به سمت بالا شانه کنید.

 

۴٫ سپس قیچی را به صورت افقی بالای ابروها قرار داده و موهای اضافی تر که بلندتر از شکل ابروهایتان شده را قیچی کنید.

 

۵٫ برای ابروهای بسیار ناموزن همه ی آنها را به جهت پایین شانه کنید و مرحله مرتب کردن را برای موهای بسیار بلند تکرار کنید. در تصویر دوم می توانید ابروی مرتب شده نسبت به تصویر اولیه را مقایسه کنید.

 

۶٫ با مداد ابرو زیر خط ابرو بکشید. توجه داشته باشید، زیر ابرو باید بسیار با دقت صاف باشد در حالی که بقیه ابرو نیازی به خط ندارد تا طبیعی جلوه کند.

 

۷٫ اکنون که نوبت به پر کردن ابرو با پودر رسیده در صورت نیاز یک الگوی ابرو را در مقابل خود نگه دارید. قلم را به پودر ابرو آغشته کرده و به آرامی از طرف بیرونی ابرو چارچوب کلی را شکل دهید. در این تصویر از کمان ابرو شروع شده است.

 

۸٫ این کار را برای تمامی زوایای ابرو با ضربات ملایم قلم انجام دهید. بدون آنکه دوباره پودر زیاد تری به قلم بزنید و با همان پودر باقی مانده روی قلم این کار را انجام دهید.

 ۹٫ از قلم و چشمتان به عنوان راهنما استفاده کرده و کنترل کنید که آیا ابروهایتان بسیار کوتاه است و نیاز به بسط دادن دارد یا خیر.

۱۰٫ کمی دوباره قلم را به پودر بزنید و به آرامی بالای ابرو را دوباره بکشید تا آن را یک دست کنید.

 

۱۱٫ با برس داخل ابرو را شانه کنید تا رنگ ها با یکدیگر ترکیب شوند و مواد اضافه برداشته شود تا ابروها ظاهر طبیعی تری داشته باشند.

 

۱۲٫ در صورت نیاز، زیر ابرو را با کانسیلری یک درجه رنگ روشن تر از پوستتان تمیز تر جلوه دهید. این کار ابروها را صاف تر و تمیز تر نشان می دهد.

 

۱۳٫ برای موهای ناموزون می توانید از یک ژل ابروی شفاف استفاده کنید، به عنوان گزینه جایگزین نیز می توان کمی اسپری مو را به برس زده و از آن استفاده کنید.

۱۴٫ در انتها کمی از سایه چشم براق و روشن را به عنوان هایلایت به استخوان ابرو زده تا تاثیر تمیز تر و صاف تری به ابرو بدهد.

 

فیلم آموزش پر کردن ابروها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.