پروتز باسن (عوارض و خطرات،فواید،عکس جراحی پروتز باسن،هزینه)

پروتز باسن،عکس پروتز باسن،خطرات و عوارض پروتز باسن،بهترین مرکز پروتز باسن،هزینه پروتز باسن،شرایط پروتز کردن باسن،بزرگ کردن باسن،باسن زیبا تر شدن

افراد نامزد استفاده از پروتز باسن
زنانی که با مشکلات ظاهری در ناحیه باسن خود مواجه هستند می توانند نامزدهای ایده آل برای انجام عمل جراحی زیبایی باسن باشند. هر چند دلایل این کار از فردی به فرد دیگر متفاوت است، رایج ترین دلایل انجام این کار به شرح زیر هستند:
• بهبود ویژگی های ظاهری و افزایش اعتماد به نفس
• کمتر خجالت کشیدن به خاطر مشکلات ظاهری
• دستیابی به یک ظاهر متوازن تر
• ایجاد یک باسن جذاب تر برای فرد
به هر حال، در این رابطه لازم است بیمار آگاهی کافی درباره این موضوع داشته باشد که این نوع عمل جراحی فقط برای بهبود ظاهر در نظر گرفته شده و نمی تواند نتایج صد در صد به همراه داشته باشد. به همین خاطر لازم است بیماران اهداف و انتظارات واقع بینانه برای عمل جراحی پروتز باسن داشته باشند. زنانی که تصمیم گرفته اند این نوع عمل جراحی را انجام دهند، باید اهداف خود را در این رابطه دنبال کنند و نباید به دنبال تامین نظرات سایرین و اطرافیان خود باشند. بنابراین مطمئن شوید و درباره دلایل خود برای انجام این عمل جراحی با دکتر صحبت کنید و به این ترتیب مشاوره لازم را در این ارتباط دریافت کنید. انجام این کار همچنین می تواند به تعیین مناسب بودن این نوع از عمل جراحی برای شما کمک فراوان کند.

تصمیم گیری

کسانی که به دنبال عمل جراحی پروتز باسن هستند باید ابتدا یک جراح زیبایی متخصص برای انجام این کار پیدا کنند. معمولاً جراحان زیادی هستند که توانایی انجام این عمل جراحی را دارند. با استفاده از سایت ما شما می توانید به راحتی و بطور موثر یک جراح زیبایی مناسب را به صورت آنلاین پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت ما مراجعه کنید. در طول زمان مشاوره، دکترها می توانند اطلاعات زیادی را درباره بیماران بدست آورند و بیماران نیز می توانند با ویژگی های پزشک خود آشنا شوند. این ملاقات به دکتر شانس ارزیابی وضعیت فعلی پوست بیمار و صحبت درباره انتخاب هایی که می تواند به بیمار برای دستیابی به ظاهر مناسب کمک کند را می دهد.

جلسات مشاوره همچنین به بیماران این شانس را می دهد که اهداف و انتظارات خود از عمل جراحی را بیان کنند و سوالات خود را از دکتر بپرسند. این ملاقات ها همچنین به دکتر امکان می دهد بیمار خود را از مزایا، اقدامات احتیاطی، عکس العمل به روش درمانی، واکنش های معکوس، روش انجام عمل و سایر اطلاعات مهم مربوط به آن مطلع کنند.

پروتز باسن
عملهای جراحی  زیباییباسن ۳ گروه هستند؛
کوچک کردن باسن:برای بیمارانی که از پرچربی بودن باسن شاکی هستند
بزرگ کردن باسن:برای بیمارانی که خواهان حجیم شدن باسن هستند
لیفت باسن:برای بیمارانی که به علت کاهش وزن دچار شلی و افتادگی پوست باسن شده اند.
 بزرگ کردن باسن
استفاده از پروتز برای حجیم کردن باسن :این پروتز از جنس سیلیکون بوده و از پروتز پستان محکمتر است.عمل جراحی از خطی بطول ۵ سانتیمتر در چین بین دو باسن از روی ناحیه ساکروم در باسن دو طرف گذاشته میشود.پروتز را در ۳ قسمت میتوان گذاشت:

۱- زیر فاشیا، ۲-لابلای عضلات  باسن، ۳-زیر عضلات باسن
انتخاب نوع پروتزباسن بر اساس قوام عضله باسن در معاینه است.برای افرادی که نیاز به افزایش تون  ناحیه باسن دارند مانند افرادی که دچار پتوز و شلی این ناحیه هستند”افرادی که دفرمیتی  مادرزادی و اکتسابی در این ناحیه دارند”افرادی که باسن غیر قرینه دارند”یا افرادی که عمل ثانویه برای بزرگ کردن باسن دارند میتوان از پروتز سیلیکونی الاستیک با قوام سفت  استفاده کرد

در افرادی که نیاز به افزایش تون باسن ندارند و تون عضلات خوب است می توان از پروتز سیلیکونی ژلی استفاده کرد.

روش انجام عمل پروتز باسن
در حالت ایستاده دو خط میکشیم خط فوقانی در حد کرست ایلیاک و خط تحتانی در حد چین زیر باسن.بین این دو خط را به سه قسمت مساوی تقسیم میکنیم.ثلث تحتانی در هنگام نشستن وزن بدن را تحمل میکند و با ان کاری ندلریم.پروتز در ثلث میانی گذاشته میشود.

این عمل زیر بیهوشی عمومی یا با بی حسی موضعی انجام میشود.زمان عمل حدود ۲ ساعت است.

بیمار باید دو هفته قبل و بعد از عمل پروتز باسن اسپرین و سالیسیلات ها را قطع کند.

عمل جراحی با برش در قسمت زیرین باسن احتمال عفونت را بالا برده وزمان بهبودی را طولانی می کند و حتی گاهی مجبور به خارج کردن پروتز میشویم.بهترین راه عمل برش ۵ تا ۸ سانتیمتردر خط وسط روی ناحیه ساکروم میباشد.این روش عارضه عمده ای نداشته و خطر عفونت را کم میکند.این تکنیک به پارگی پروتز نیز مقاوم است. برش ۴ سانتیمتر با مقعد فاصله دارد و ناحیه مقعد با سوچوری با گاز بتادینی از ناحیه عمل جدا میشود.پروتز بین عضله گلوتئوس ماگزیموس و مدیوس گذاشته میشود”باید دقت کرد که پروتز در بالای محل نشستن گذاشته شودطوری که بیمار هیچگاه روی ان ننشیند.پروتز در هر طرف ۴ سانتیمتر از خط وسط فاصله دارد.

بعد از گذاشتن پروتز ؛فاشیا در دو طرف بطور کامل و جداگانه بسته میشود.به علت احتمال سروما جهت تخلیه ترشحات میتوان در هر طرف درن گذاشته و بعد از کاهش ترشحات انرا خارج کرد .بعد از عمل بیمار باید دقیقا به توصیه های پزشک مربوطه عمل کرده از نشستن روی پروتز خودداری کندو حداقل بمدت ۲ هفته از فشار اوردن روی پروتز پرهیز کند.بیمار بهتر است دو هفته روی شکم بخوابد .بعد از عمل باید تا روز پنجم که روز حمام کردن است لباس فشاری پوشیده شود.گن باید بدون چین خوردگی بوده و صاف باشد.بیمار باید پوشیدن گن را ۶ تا ۱۲ هفته ادامه دهد.انتی بیوتیک سفتریاگسون یک گرم نیم ساعت قبل لز عمل ویک گرم هر ۱۲ ساعت  بعد از عمل ۲-۱ روز ادامه داده میشودو سپس سفادروگسیل روزی یک گرم  تجویر میشود.مسکن های ضد التهابی و هیدرو کورتیزون تجویز میشود.

دوره ی نقاهت بعد از این عمل ۴ تا ۶ هفته است.بعد از این مدت بیمار میتواند فعالیت های روزمره خود را شروع کند.

البته ترمیم کامل در این عمل ۶ تا ۸ ماه طول میکشد

چه کسانی بیشتر برای پروتز باسن مراجعه می کنند؟
عدم برجستگی کافی ناحیه باسن
برجستگی بیش از حد ناحیه باسن
خطرات اختصاصی جراحی کدامند؟
در زمان مشاوره با جراح خود،تمام عوارض ناخواسته  به شما گوشزد می شود.برای تکمیل اطلاعات شما در اینجا خطرات احتمالی را بیان میکنیم:

هماتوم(خون مردگی):اگر خونریزی حین عمل زیاد باشد نیاز به تخلیه  دارد.
_تغییر شکل ناخواسته اسکار:که در این صورت نیاز به درمان خاص و طولانی مدت دارد.
عفونت:که خوشبختانه شایع نیست اما اگر عفونت کند باید پروتز خارج شود و برای گذاشتن پروتز جدید چند ماه تامل کنید.

کنترکچر کپسولی: بدن ممکن است به پروتز بعنوان یک جسم خارجی واکنش دهد و یک لایه غیر قابل دیدن بصورت بافت فیبروز تشکیل شود که با جراحی اصلاح میشود.
پس زدن پروتز:که خوشبختانه شایع نیست و انتخاب یک جراح ماهر ریسک این عارضه را کمتر میکند.
ترومبوآمبولی(فلبیت و آمبولی ریه):این عوارض بسیار خطرناک هستند وبا انتخاب جراح ماهر، قابل پیش بینی و قابل پیشگیری میباشند.

درمان عوارض پروتز باسن
اگر سروما خودبخود رفع نشد با جاگذاری درن وشستشوی موضعی با هیدروکورتیزون مرتفع میشود.کنتراکچر کپسول را میتوان با التراسوند درمان کرد.عوارضی مانند جابجایی “غیر قرینه بودن و پارگی پروتز نیاز به عمل مجدد دارد.

بعد از عمل پروتز باسن روز اول به شکم بخوابید و روزهای بعد میتوانید به پهلوها هم بخوابید . این پوزیشن را تا ۱۵ روز باید رعایت کنید.

چند روز بعد از عمل پروتز باسن میتوانید رانندگی کنید؟
۳۰ روز بعد از عمل پروتز باسن میتوانید رانندگی کنید و لطفا قبل از این زمان رانندگی نکنید

چند روز بعد  از عمل پروتز باسن میتوان ورزش  را شروع کرد؟
۴۵ روز بعد از عمل پروتز باسن میتوان ورزش را شروع کرد.

اشکال پروتز باسن چیست؟
تنها اشکال پروتز باسن این است که دیگر در این محل نمی توان تزریق انجام داد.

سایز نرمال پروتز باسن چند است؟
رنج نرمال پروتز باسن ۳۶۰-۱۸۰ سی سی است ولی سایز بزرگتر نیز امکانپذیر است و گاهی حتی پروتز سایز ۵۰۰ نیز گذاشته میشود

مراقبت های بعد از عمل جراحی پروتز باسن
روز اول:استراحت برای ۲۴ ساعت
هفته اول:رانندگی نکنید-فعالیت های فیزیکی نداشته باشید
هفته دوم:شروع تدریجی فعالیت های روتین-تا پایان هفته دوم به فعالیت های نرمال به استثنای ورزش برمیگردید.
برای شش هفته:از ورزش اندام تحتانی جلوگیری کنید-تنیس و گلف بازی نکنید-شنا نکنید-سوار است و موتور سیکلت نشوید.

نور افتاب:برای حداقل ۲ تا ۳ هفته از تابش نور افتاب به باسن و اسکار عمل یا روش های برنزه کردن خودداری کنید . فقط میتوانید از کرمهای برنزه کننده استفاده کنید.

نحوه عمل جراحی پروتز باسن

عمل جراحی پروتز باسن معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود و معمولاً نیازمند ۲ تا ۳ ساعت زمان برای انجام است. این عمل جراحی معمولاً تحت بی هوشی عمومی انجام می شود و این موضوع به بیمار امکان می دهد که در طول عمل در حالت خواب باشد. در این حالت بیمار بر روی شکم خود می خوابد و دکتر عمل جراحی لازم را بر روی باسن وی انجام می دهد. هنگامی که بیمار بی هوش شد، دکتر ایجاد شکاف های لازم را بر روی ناحیه عمل شروع می کند. این برش ها می توانند در محل رسیدن ران به باسن یا در پایین خط باسن ایجاد شوند. مورد دوم معمولاً برای ایجاد شکاف در اکثر موارد استفاده می شود و به این ترتیب جراحت های ایجاد شده پس از عمل پروتز باسن قابل مشاهده نیست، اما در این حالت احتمال ایجاد عفونت بیشتر در مقایسه با روش دیگر بیشتر است. مطمئن شوید که درباره محل ایجاد شکاف ها با دکتر خود در طول جلسات مشاوره صحبت کنید.
با ایجاد شکاف های لازم، دکتر یک حفره به میزان کافی بزرگ در باسن ایجاد کرده و پروتز را زیر یا بالای ماهیچه سرینی بزرگ در ناحیه باسن وارد می نماید.
در این حالت سعی می شود پروتز ها بالای ناحیه نشیمن گاه باسن جایگذاری شود تا به این ترتیب از ایجاد جابجایی های احتمالی در آن به خاطر نشستن بیمار جلوگیری و اجتناب شود.
این عمل جراحی برای سمت دیگر باسن نیز بطور مشابه انجام می شود. در این مرحله دکتر به دقت مطمئن می شود که هر دو طرف باسن بیمار متقارن و طبیعی هستند.
برای بستن شکاف های ایجاد شده از بخیه استفاده می شود. در نهایت بیمار از حالت بی هوشی خارج شده و به دقت تا زمان مرخص شدن تحت نظارت قرار می گیرد. مدت زمان لازم برای بررسی وضعیت بیمار پس از عمل معمولاً یک تا دو ساعت است.

مراقبت بعد از عمل پروتز باسن

پس از عمل جراحی پروتز باسن ، بیمار باید انتظار مقداری درد و ناراحتی را داشته باشد. علاوه بر این ممکن است بیمار با مقداری کبودی نیز مواجه شود. در این رابطه ممکن است دکتر داروهای مسکن برای بیمار جهت کاهش درد احتمالی تجویز کند. پس از عمل جراحی پروتز باسن بیمار نمی تواند تا حدود دو هفته به پشت دراز بکشد. علاوه بر این لازم است بیمار از یک کوسن نرم در زمان نشستن استفاده کند. برای بیمار مهم است که دستورالعمل های پس از عمل جراحی پروتز باسن را برای اجتناب از شکل گیری عوارض احتمالی به دقت رعایت کند. در صورت اهمال در این زمینه همواره احتمال جابجایی پروتز ها و ایجاد مشکل برای بیمار وجود دارد.
در طول دوره ریکاوری، ممکن است از شما خواسته شود از یک لباس تنگ برای حفاظت از محل جراحی استفاده کنید. شما ممکن است پس از عمل با تفاوت زیاد در ظاهر باسن خود مواجه شوید. به هر حال، بخشی از این تفاوت به خاطر ورم ایجاد شده به واسطه عمل جراحی است. هنگامی که این ورم از بین برود، نتایج واقعی عمل جراحی آشکار خواهند شد. بیماران معمولاً دو هفته پس از عمل امکان برگشت به محل کار خود را پیدا می کنند. به هر حال باید توجه داشته که دوره زمانی ریکاوری از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است.

خطرات و عوارض پروتز باسن

تمام انواع عمل جراحی زیبایی از خطرات و عوارض مشخص برخوردارند. این خطرات برای پروتز های باسن شامل عفونت و خون ریزی، و خطرات عمومی مربوط به همه انواع عمل های جراحی است. خطر ناشی از عفونت حتی در زمانی بیشتر است که شکاف ها در ناحیه ماهیچه سرینی بزرگ ایجاد شود.
مشکل دیگر ایجاد شده که می تواند در این نوع از عمل جراحی اتفاق افتد مربوط به حرکت پروتز ها و ایجاد مشکل برای تقارن باسن ها شود. علاوه بر این پاره شدن یا شکستن پروتز ها موضوعی است که علیرغم نادر بودن امکان ایجاد آن برای بیمار وجود دارد. موضوع خطرات و عوارض احتمالی مربوط به عکل پروتز باسن باید بین شما و جراح مورد بحث و بررسی قرار گیرد. در این رابطه مهم است که بیماران از هر دوی مزایا و خطرات این نوع عمل جراحی قبل از استفاده پروتز باسن مطلع باشند.

روش های بزرگ کردن باسن و هزینه

بعضی دکترها برای بزرگ کردن باسن از تکنیک تزریق چربی به جای پروتز باسن استفاده می کنند. این تکنیک شامل استفاده از لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافی از سایر اعضای بدن، تصفیه چربی برداشته شده، و در نهایت تزریق آن به باسن بیمار برای خوش فرم کردن باسن است. امکان استفاده از تکنیک تزریق چربی به باسن به منظور بزرگ کردن باسن برای همگان و بطور خاص زنانی که بافت چربی کمی در بدن خود دارند، وجود ندارد. علاوه بر این، بدن انسان به تدریج چربی تزریق شده را مجدداً جذب می کند. یک مشکل استفاده این تکنیک برای بزرگ کردن باسن اینست که همواره احتمال دارد با جذب بیشتر چربی توسط یک طرف باسن، ظاهر متقارن باسن ها از بین برود. به منظور اینکه مطمئن شوید با دکتر خود درباره بهترین روش بزرگ کردن باسن برای شما صحبت کنید.

این هزینه ها کمتر از چیزی است که معمولاً افراد مختلف در نظر می گیرند. امروزه این نوع عمل جراحی با هزینه ای انجام می شود که انحصار آن از افراد ثروتمند و معروف خارج شده و همگان می توانند از مزایای حاصل از آن بهره مند شوند. در حقیقت در حال حاضر همه بیماران دارای سطح درآمدهای مختلف، از این نوع عمل جراحی استفاده می کنند. لطفاً به خاطر داشته باشید که همه بیماران دارای وضعیت مشابه نیستند و برای بعضی بیماران نیاز به استفاده از روش های درمانی نسبتاً متفاوت در مقایسه با سایرین وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.