تهیه رنگ موی طبیعی

استفاده از رنگ موی شیمیایی  نتیجه فوری می دهد اما در دراز مدت باعث کدری، خشکی ،ریزش و مشکلات دیگر مربوط به مو می شود.علاوه بر آن رنگ های شیمیایی به پوست سر نیز آسیب می رساند.
هترین جایگزین رنگ های شیمیایی، رنگ های طبیعی است که از گیاهان تهیه می شود.
تهیه رنگ مو با گیاهان:
قهوه سیاه:قهوه دم کنید و بگذارید خنک شود.به مو بمالید و کلاه یک بار مصرف پلاستیکی روی سر بکشید و بگذارید نیم ساعت بماند.این کار را هفته ای دوبار تکرار کنید تا سریع تر نتیجه بگیرید.
حنا: استفاده از حنا یکی  از قدیمی ترین روش های رنگ کردن مو است و رنگ حنا متفاوت است .بی رنگ آن به عنوان نرم کننده عمل می کند.حنا نه تنها مو را رنگ می کند بلکه مرطوب نیز نگه می دارد.
گل بامیه: برگ های گل بامیه را در آب جوش دم کنید، از صافی رد کنید و  بگذارید خنک شود. به مو بمالید تا رنگ طبیعی مو برگردد و مو را تغذیه کند.
چای سیاه:چای را با پوست درخت گیلاس بجوشانید وبه مو بمالید؛ این کار را تا زمان به دست آوردن  درجه رنگ مشکی دلخواه ادامه دهید.
ریواس:ریواس را با آب بجوشانید و از صافی رد کنید.صبح روز بعد با آن مو را بشویید.
آب چغندر قرمز و هویج:شاید دوست داشته باشید یک هاله ای از قرمز روی مو داشته باشید.آب گرفته شده چغندر قرمز و هویج را به مدت نیم ساعت روی مو بگذارید و سپس بشویید.
مریم گلی و رزماری: هر دو را در آب بجوشانید و از صافی رد کنید و به مو بمالید . در صورت استفاده منظم نتیجه خوبی می دهد و مو مشکی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.