آموزش رفع چین و چروک چشم

روغن زیتون برای چروک دور چشم,روغن کرچک برای چروک دور چشم,رفع چروک دور چشم با مواد طبیعی,درمان چین و چروک دور چشم,درمان خانگی چروک دور چشم,نحوه ماساژ دور چشم,درمان چروک دور چشم در طب سنتی,چروک زیر چشم در جوانی,چگونه چین و چروک چشم را پاک کنیم؟راه های از بین بردن چین و چروک پوست،چین و چروک دور چشم

ناحیه پیرامون چشم ها دائماً در حال حرکت است. که این امر از هزاران بار به هم خوردن پلک ها درطول شبانه روز و نیز از چشمک زدن های ناشی از عوامل خارجی سرچشمه می گیرد. حرکات مکرر پلک ها ناحیه اطراف چشم ها را برای تشکیل چین و چروک مستعد می نماید و این روند با افزایش سن شدت می یابد. پوست اطراف چشم به سبب آن که از ظرافت بیشتری برخوردار است و در معرض نور شدید آفتاب و حرکات بسیار زیاد عضلات و ماهیچه های صورت قرار دارد، زودتر از سایر قسمت های صورت دچار چین و چرک می شود.

درمان چین و چروک دور چشم، استفاده از کِرِم‌‌های نگهدارنده خاصی است که روند افزایش این چین‌ها را کند یا متوقف می‌کند اما آنها را از بین نمی‌برد.

در ضمن، با تزریق آمپول بوتاکس اطراف چشم در سنین بالا، می‌توان چروک‌های آن را از بین برد. یک درمان جدید به نام لیزرفرکشنال هم می‌‌تواند راهکار خوب و مناسبی برای رهایی از چروک‌های دور چشم باشد.

کم خوابی، استرس و تغذیه نامناسب هم از جمله عوامل تشدیدکننده سیاهی دور چشم هستند اما لازم به ذکر است که ژنتیک و وراثت نقش بسیار پررنگی در سیاه بودن پوست اطراف چشم دارند.

توصیه‌های مختلفی در مورد سن مناسب برای استفاده از کِرِم دور چشم بین مردم رایج است اما بهترین سن برای استفاده از کِرِم دور چشم از ۲۵ تا ۳۰ سالگی به بعد است. پف چشم که معمولا در سنین بالا رخ می‌دهد، باید ابتدا از نظر مبتلا نبودن بیمار به ناراحتی‌های درونی مثل مشکل کلیه، کبد یا قلب بررسی شود.

بعد از اینکه مطمئن شدیم بیمار، مشکل داخلی ندارد، کارهای درمانی او را آغاز می‌کنیم؛ چون علت اصلی پف کردن چشم‌ها در سنین بالا، هل دادن پوست به بیرون توسط چربی‌های زیرپوستی است. درمان این مشکل به سادگی با جراحی و برداشتن این چربی‌ها صورت می‌گیرد.
آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو – salamat.ir

این به کارگیری زیاد عضلات می‌تواند ژنتیکی و غیرارادی باشد اما چین‌هایی که در اطراف چشم و با افزایش سن در افراد ظاهر می‌شوند، به خاطر کاهش کلاژن در پوست این ناحیه است.

پس آنهایی که می‌گویند چروک دور چشمشان به خاطر خوابیدن روی گونه‌ها یا کارهایی از این قبیل است، کاملا در اشتباهند.

شاید برخی از عوامل بیرونی بتوانند باعث تشدید چین و چروک‌های اطراف چشم شوند اما نمی‌توانند عامل آن محسوب شوند. درمان چین و چروک دور چشم، استفاده از کِرِم‌‌های نگهدارنده خاصی است که روند افزایش این چین‌ها را کند یا متوقف می‌کند اما آنها را از بین نمی‌برد.

در ضمن، با تزریق آمپول بوتاکس اطراف چشم در سنین بالا، می‌توان چروک‌های آن را از بین برد. یک درمان جدید به نام لیزرفرکشنال هم می‌‌تواند راهکار خوب و مناسبی برای رهایی از چروک‌های دور چشم باشد.

کم خوابی، استرس و تغذیه نامناسب هم از جمله عوامل تشدیدکننده سیاهی دور چشم هستند اما لازم به ذکر است که ژنتیک و وراثت نقش بسیار پررنگی در سیاه بودن پوست اطراف چشم دارند.

توصیه‌های مختلفی در مورد سن مناسب برای استفاده از کِرِم دور چشم بین مردم رایج است اما بهترین سن برای استفاده از کِرِم دور چشم از ۲۵ تا ۳۰ سالگی به بعد است. پف چشم که معمولا در سنین بالا رخ می‌دهد، باید ابتدا از نظر مبتلا نبودن بیمار به ناراحتی‌های درونی مثل مشکل کلیه، کبد یا قلب بررسی شود.

بعد از اینکه مطمئن شدیم بیمار، مشکل داخلی ندارد، کارهای درمانی او را آغاز می‌کنیم؛ چون علت اصلی پف کردن چشم‌ها در سنین بالا، هل دادن پوست به بیرون توسط چربی‌های زیرپوستی است. درمان این مشکل به سادگی با جراحی و برداشتن این چربی‌ها صورت می‌گیرد.

برای برطرف کردن چین و چروک های اطراف چشم از ورقه های نازک سیب زمینی استفاده نمایید. ورق های سیب زمینی را بعد از بستن چشم هانتان بر روی چروک های اطراف چشم قرار دهید و بهمدت ۱۰-۱۵ دقیقه به حالت آرامش باقی بمانید و بعد چشم ها را با آب ولرم بشوئید. برای رفع چین و چروک های اطراف چشم ماساژ نقش عمده ای بازی می کند. در ابتدا کرم ضد چروک زیر چشم مناسبی را به آرامی به اطراف چشمها بمالید و به آرامی با ضربه های پیاپی زیر چشم و کنار چشم بزنید و با انگشت اشاره، از گوشه خارجی چشم به طرف گوشه داخلی چشم ماساژ دهید سعی نمایید انگشت را درست روی خطوط چین ها بگذارید و حرکت دهید.

رهایی از چین و چروک اطراف چشم

برای رهایی از بروز چین و چروک اطراف چشم، هر روز صبح پس از شستن دست و صورت دو تکه پنبه یا پارچه نخی تمیز را با آب سرد مخلوط کنید و به مدت ۱۰ دقیقه روی چشم ها بگذارید . بعد کرم ضد چین و چروک دور چشم را با آرامی و با ضربه های پیاپی آرام زیر چشم بمالید.

کرم ضد چروک زیر چشم (لانولین)

لانولین خالص ۵ قاشق غذاخوری، یک شیشه کوچک روغن بادام شیرین، (روغن زیتون یا روغن کرچک)

لانولین را در ظرفی ریخته روی حرارت بخارآب قرار دهید. بعد روغن بادام را کم کم به آن بیفزایید آن قدر باید روغن اضافه گردد تا مخلوط زیاد رقیق نشود و غلظت کرم را داشته باشد. کرم آماده شده را در ظرف شیشه ای دردار بریزید این کرم را در هنگام ماساژ زیر چشم و مواقع دیگر می توان استفاده کرد زیرا بسیار تقویت کننده است و باعث رفع چین و چروک های حالتی ظریف می گردد. به جای رغن بادام می توان از روغن کرچک و یا روغن زیتون هم استفاده کرد.

کرم رفع چروک زیر چشم (گشنیز)

عسل ۲قاشق غذاخوری، تخم گشنیز ۲ قاشق غذاخوری، روغن زیتون ۱ قاشق چایخوری، آب مقداری .

تخم گشنیز را کوبیده و داخل آب ریخته، روی حرارت بگذارید هنگامی که آب جوش آمد حرارت را قطع کرده بکذارید سرد شود محلول را صاف کرده و ۳ قاشق غذاخوری از آن را به داخل عسل ریخته و روغن زیتون را هم اضافه نمایید و خوب هم بزنید و روی حرارت بخار آب قرار دهید و خوب مخلوط نمایید . کرم آماده شده را در ظرف دردار بریزید هر روز دو مرتبه از این کرم به زیر چشم مالیده و بعد از ۱۵ دقیقه کرم را بشویید.

کرم ضد چین و چروک چشم (یاس)

گل یاس ۱ استکان کوچک، روغن بادام شیرین ۵ قاشق غذاخوری.

گل یاس را از گرد و غبار پاک کنید مادگی این گل هورمون های زیادی دارد. لذا از این لحاظ جایگزین هورمون های حیوانی در زیبایی شده است. گل یاس را در استکان یا شیشه ای بریزید و روغن بادام شیرین را بر روی آن بریزید بطوریکه روی گل ها را بپوشاند. به مدت ۲۰ روز آن را در مقابل نور خورشید قرار دهید. بعد آن را از صاف عبور دهید کرم به دست آمده جهت درمان پوستهای خشک و چروک دور چشم بسیار مفید می باشد.

ماسک رفع چروک زیر چشم زیتون

روغن زیتون ۲قاشق غذاخوری، سفیده تخم مرغ ۱ عدد.

در ابتدا سفیده تخم مرغ را به قدری بزنید تا کف کند سپس روغن زیتون را به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید. مخلوط آماده شده را به زیر چشم ها مالیده و مدت ۲۰ دقیقه صبر کرده، سپس با شیر و پنبه به  آرامی ماسک دور چشم را پاک کرده و شستشو دهید.

علت سیاهی دور چشم چیست ؟

برای سیاهی دور چشم هم دلایل متعددی وجود دارد به طور کلی پوست اطراف چشم بسیار نازک است و با بالا رفتن سن شل تر و نازک تر می شود. به همین دلیل تیرگی رگهای پوست و عضلات با وضوح بیشتری دیده شده و حالت تیرگی دور چشم را موجب می شوند. وراثت از شایع ترین علل سیاهی دور چشم است. همچنین عوامل زمینه ای از قبیل کم خونی، بیماری های تیروئیدی، برخی بیماری های هورمونی و حساسیت های پوستی نیز موجب به وجود آمدن سیاهی در اطراف چشم می شود. سیاهی دور چشم با افزایش سن به تدریج بیشتر می شود. عواملی همچون خستگی، بی خوابی، قرار گرفتن در معرض آفتاب و تغییرات هورمونی ماهیانه زنان نیز نقش چشمگیری در تشدید سیاهی دور چشم دارد. سیاهی دور چشم درمان قطعی  صد در صد ندارد اما رسیدگی این مشکل را تا حدی کاهش می دهد.

کرم های مخصوص دور چشم تغییراتی را بر گردش عروق پوست پلک به وجود می آورند و تا حدودی  از تجمع خون وریدی در پلک جلوگیری کرده باعث سیاهی دور چشم می شود ولی آن را از بین نمی برند.

ماسک رفع کننده کبودی زیرچشم

عسل ۲قاشق غذاخوری، سرکه ۱قاشق غذاخوری

عسل و سرکه را مخلوط کرده وخوب به هم بزنید.آنگاه آن را بزیر چشم و یا برروی لکه های صورت بمالید و به مدت۲۰دقیقه در حالت دراز کش قرار گیرید. سپس صورت خود را بشویید. این ماسک برای از بین بردن کبودی زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند مفید باشد.

محلول رفع تیرگی زیرچشم

روغن زیتون ۴قاشق غذاخوری، نمک آشپزخانه ۴قاشق غذاخوری

روغن زیتون و نمک را درون ظرفی بریزید و آن قدر هم بزنید تا نمک کاملاً حل شود. آنگاه با دقت بسیار زیاد از مخلوط مورد نظر به زیر چشم ها بمالید بطوری که وارد چشم نشود. بعد از ۱۰ دقیقه چشم ها را کاملاً بسته و صورت را بشویید.

زن های ژاپنی بسیار نسبت به پوستشان بسیار حساس هستند و روش هایی را سالهاست که از روش هایی سنتی برای جلوگیری از چروکیدگی پوستشان استفاده می کنند. چینی ها و ژاپنی ها از یک روش سنتی قدیمی برای جلوگیری و محو کردن چروک های دور چشم شان استفاده می کنند که این روزها در کشورهای اروپایی بر روی آن تحقیقات و مطالعاتی انجام شده است تا با روش های دیگر برای محو کردن و از بین بردن چروک های اطراف چشم مقایسه شوند.

روشی که از گذشته تا امروز در بین زنان چینی و ژاپنی برای از بین بردن چروک های اطراف چشم استفاده می شده است استفاده از پیله های کرم ابریشم است.

پیلهی کرم ابریشم حالت سایشی و تراشنده دارد و به دلیل بافت خاص حس چرب بودن را ایجاد نمی کند.

پزشکان فرانسوی بر روی یک زن به مدت سه هفته از این روش استفاده کرده اند هفته ی اول پوست صورت او کمی احساس خشکی می کرد و هیچ تفاوت و تغییری احساس نمی شدتا اینکه وارد هفته ی دوم مصرف پیلهی کرم ابریشم برای از بین بردن چروک های دور چشم شد و در تصاویر گرفته شده تغییرات به وضوح دیده شد.

جالب است بدانید که از پیله ی کرم ابریشم می توان برای از بین بردن پف چشم و به عنوان ماده جوان کننده ی پوست استفاده کرد.

درمان خانگی چین و چروک دور چشم:

گل یا گیاه قاصدک به طور طبیعی از پوست سم زدایی می کند و تصفیه کننده خون و سیستم لنفاوی است. این گیاه در شادابی پوست موثر است.

کمی شیر را با شکر قهوه ای بجوشانید. کاملاً هم بزنید و پس از خنک شدن با پنبه روی پوست بمالید. این کار باعث تمیز شدن سطح پوست و کاهش چین و چروک زیر چشم می شود.

کیسه چای مرطوب را در یخچال قرار دهید و پس از خنک شدن در قسمت زیر چشم که چین و چروک دارد، قرار دهید. تکرار آن چین و چروک را کم خواهد کرد.

 

آب زیادی بنوشید: در طول روز آب زیادی بنوشید. با این کار سموم بدن دفع و پوست شما شاداب‌تر می‌شود. در ضمن آب انعطاف‌پذیری پوست را افزایش می‌دهد و چین و چروک‌ها کاهش می‌یابد. گاهی اوقات مقداری پنبه را در آب نسبتا سرد فرو برده و به زیر چشم خود به آرامی ضربه بزنید.

از آب خیار استفاده کنید: آب خیار تاثیر زیادی در رفع چین و چروک‌های زیر چشم دارد و تیرگی زیر چشم را نیز کاهش می‌دهد. شما می‌توانید یک خیار را ورقه ورقه کرده و آن را به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه روی سطح چشم‌های‌تان قرار دهید یا اینکه مقداری آب خیار تهیه کرده و پنبه را به آن آغشته کنید و به پوست یا زیر چشم‌ها به آرامی ضربه بزنید و نیم ساعت بعد صورت خود را بشویید.

ماسک عسل: ماسک عسل یکی از بهترین ماسکهای چشم است زیرا آنزیمهای داخل عسل خاصیت لایه برداری برای از بین بردن سلولهای مرده، کثیف و باکتریها و کاهش عمق چروکها و خطوط دور چشم دارند. بعلاوه عسل کلاژن سازی را نیز تقویت می کند. تخم‌مرغ همواره یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای درمان انواع مشکلات پوستی است. سفیده تخم‌مرغ را زیر چشم‌‌های خود بمالید و چند هفته پیاپی هر روز این کار را انجام دهید تا به نتایج شگفت‌انگیز آن دست یابید.

روشهایی برای از بین بردن چین و چروک صورت

روی صورت نخوابید

اگر هر شب در هنگام خوابیدن به گونه ای بخوابید که فشار روی پوست صورتتان باشد (به عنوان مثال وضعیتی که به روی شکم یا پهلو می خوابید)، به مرور زمان این شیوه خوابیدن سبب ایجاد چروک روی پوست صورت می شود. بهترین وضعت خوابیدن برای پوست صورت این است که به پشت بخوابید. خوابیدن روی صورت می تواند باعث ایجاد چروک بر روی گونه ها و چانه شود. تنها با ترک این عادت و خوابیدن به پشت می توانید از یکی از علل ایجاد چروک پوست صورت خود جلوگیری کنید.

ماهی بیشتری را در رژیم غذایی خود جای دهید

ماهی سالمون به همراه دیگر ماهی های آب سرد منبع بسیار خوبی از پروتئین برای ساخت پوستی سالم است. از سوی دیگر ماهی منبع بسیار غنی اسید چرب امگا3 است. دانشمندان معتقدند اسیدچرب های امگا3 در سالم نگه داشتن پوست و جلوگیری از چروک پوست موثر هستند.

اگر مشکل دید دارید از عینک مطالعه استفاده کنید

اگر در دیدن مشکل دارید حتما به چشم پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز از عینک استفاده کنید. در صورتی که چشم شما دچار مشکل باشد برای دید بهتر مجبور می شوید به عضلات اطراف چشم خود فشار بیاورید و تکرار این عمل موجب ایجاد چروک در اطراف چشمتان می شود. همینطور باید از عینک آفتابی برای محافظت پوست اطراف چشمتان استفاده کنید.

پوست صورت خود را بیش از اندازه نشویید

شستن بیش از اندازه پوست صورت با صابون سبب از بین رفتن چربی های طبیعی که به نرمی و انعطاف پذیری پوست شما کمک می کنند، می شود. بهتر است از صابون هایی استفاده کنید که مرطوب کننده دارند یا بعد از شستن پوست خود از مرطوب کننده مناسب پوست استفاده کنید.

استفاده از ویتامین C

پژوهش های مختلف نشان داده ویتامین C می تواند باعث ساخت کلاژن شود و همچنین می تواند از آسیب پوست بوسیله اشعه های UV پیشگیری کند. شما می توانید از کرم های داری ویتامین C برای محافظت پوست خود در مقابل قرمزی و ایجاد دانه های سیاه نیز استفاده کنید.

سویا مناسب برای پوست شما

مطالعات نشان داده سویا می تواند ظاهر پوست شما را بهتر کند و حتی می تواند از پوست شما محافظت کند. سویا حتی می تواند در مواقعی که پوست شما در اثر آفتاب آسیب دیده آن را التیام بخشد.

کاکائو

مصرف کاکائو به دلیل داشتن دو نوع آنتی اکسیدان مهم، پوست را از آسیب های ناشی از آفتاب محافظت می کند، جریان خون را در سلول های پوست بیشتر می کند و به آبرسانی پوست کمک می کند.

موارد مهم مراقبت از پوست را فراموش نکنید و همیشه به آن عمل کنید

اگر می خواهید پوستی شاداب و جوان داشته باشید باید نکات مهم حفاظت از پوست را رعایت کنید. این نکات شاید تکراری باشند اما بسیار مهم بوده و عمل به آن ها می تواند برای شما پوستی شاداب و بدون چروک را به ارمغان بیاورد.

از آفتاب اجتناب کنید.
از ضدآفتاب استفاده کنید.
از لباس ها و کلاه های محافظت کننده از پوست استفاده کنید.
از مرطوب کننده مناسب پوستتان استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.