غذاهای نگهدارنده جوانی

غذاهای نگهدارنده جوانی
مهم نیست چند سال دارید و مهم نیست سابقه کاری‌تان چقدر است.حتی اگر سنی از شما گذشته باشد و سال‌های آخر کارتان را بگذرانید، باز هم در صورت انتخاب رژیم غذایی مناسب می‌توانید خودتان را جوان، زیبا، توانا و سرزنده نگه ‌دارید. کافی است از این خوراکی‌ها استفاده کنید.
لپه: استفاده بیشتر از حبوبات، ازجمله نسخه‌هایی است که رژیم غذایی مدیترانه‌ای برای شما می‌پیچد. اگر بیشتر حبوبات مصرف کنید و در رژیمتان جایی برای لپه باز کنید، پیری به این زودی سراغتان نمی‌آید.
گردو: نه‌ تنها برای جوان نگه داشتن مغز، که برای داشتن جسمی سالم و جوان هم به گردو نیاز دارید. محققان می‌گویند حداقل سه بار در هفته آجیل بخورید تا همیشه جواب بمانید و به خاطر سرطان و بیماری‌های قلبی هم جانتان را از دست ندهید.
پروتئین‌های گیاهی: راز دیگر جوانی، در پروتئین‌های گیاهی پنهان شده. اگر به جای مصرف مداوم گوشت قرمز، سراغ سویا، برنج سبوس‌دار و گندم بروید، و از حبوبات سرشار از پروتئینی مثل لوبیا استفاده کنید، عمرتان طولانی می‌شود.
هویج: این گیاه فقط سوی چشم را بیشتر نمی‌کند، بلکه باعث طول عمر می‌شود و پوستی جذاب و زیبا را به شما هدیه می‌دهد.
نارگیل: برای جوان ماندن، بیشتر نارگیل میل کنید. این میوه هم جلوی پیری مغز را می‌گیرد و هم به سلامت بافت‌های بدنتان کمک می‌کند. روغن موجود در نارگیل در گروه چربی‌های غیراشباعی جای می‌گیرد که برای سالم ماندن به آن‌ها احتیاج دارید.
سیب‌زمینی: این گیاه فقط یک خوراکی کربوهیدراتی چاق‌کننده نیست، بلکه باعث طول عمر و جوان ماندن می‌شود.

نظرات بسته شده است.