فواید آب هویج و زنجبیل تازه

مضرات اب هویج,مضرات آب هویج برای بارداری,آیا آب هویج چاق کننده است,خواص آب هویج زنجبیل برای کودکان,آب هویج و یبوست,ایا اب هویج لاغر میکند,خواص آب هویج برای پوست,فواید آب هویج و زنجبیل تازه

میوه ها و سبزیجات پایه و اساس یک رژیم غذایی سالم را تشکیل می دهند. نوشیدن آب میوه از جمله آب هویج و زنجبیل به عنوان جزئی از یک رژیم غذایی متعادل می تواند به افزایش میوه و سبزیجات دریافتی کمک کند. مصرف آب هویج-زنجبیل تهیه شده از سه چهارم فنجان آب هویج تازه و یک چهارم فنجان آب زنجبیل تازه ۱۲۹ کالری دارد. همچنین این نوشیدنی دارای فواید غذایی بسیاری برای بدن می باشد.

بهبود عملکرد سیستم ایمنی
آب هویج و زنجبیل حاوی ویتامین A و ویتامین C بوده، بنابراین حائز اثرات مفیدی برای سیستم ایمنی است. ویتامین A به گسترش سلول های بنیادی مغز استخوان در سلول های سفید خون کمک می کند. یک فنجان آب هویج و زنجبیل ۳۳,۴۱۲ واحد بین الملل ویتامین A دارد. همچنین یک فنجان از این نوشیدنی ۱۵ میلی گرم ویتامین C برای بدن فراهم می کند که معادل ۲۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده برای بانوان و ۱۶ درصد برای مردان است. ویتامین C نیز به تولید سلول های سفید خون و محافظت از سلول ها در برابر آسیب کمک می کند.

سلامت پوست
نوشیدن آب هویج و زنجبیل برای سلامت پوست مفید است. ویتامین C موجود در این آبمیوه به افزایش تولید کلاژن کمک می کند که این فرآیند برای بهبود جراحات و حفظ استحکام پوست مورد نیاز است. این نوشیدنی همچنین منبعی از ویتامین A محسوب می شود، این آنتی اکسیدان محافظی طبیعی در برابر اشعه مضر خورشید است. ویتامین E به تنظیم التهاب پوستی، کاهش تجمع مایعات و تورم در پوست کمک می کند. یک فنجان آب هویج زنجبیل حاوی ۱٫۵ میلی گرم ویتامین E بوده و تامین کننده ی ۱۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به این ویتامین برای بدن است.

محافظت از سرطان
آب هویج و زنجبیل یک محافظ طبیعی در برابر سرطان به حساب می آید. این نوشیدنی سرشار از ویتامین C بوده که با کاهش خطر ابتلا به بسیاری از سرطان ها از جمله سرطان سینه و معده در ارتباط است. براساس مقاله منتشر شده در مجله اروپایی علوم دارویی، جینجرول موجود در این آبمیوه باعث افزایش مرگ سلولی سلول های سرطان تخمدان می شود. همچنین براساس مطالعات، جینجرول موجود در آب هویج و زنجبیل از رشد سلول های سرطانی در سرطان روده جلوگیری می کند.

سلامت قلبی-عروقی
آب هویج و زنجبیل حاوی مواد مغذی بسیاری بوده که برای سلامت قلبی-عروقی مفید است. جینجرول موجود در این نوشیدنی به پایین آوردن فشارخون کمک می کند که در نتیجه باعث کاهش خطر بیماری قلبی-عروقی خواهد شد. ویتامین C موجود در آب هویج و زنجبیل با کاهش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب و سکته در ارتباط است.

منبع:سایت نسخه