خواص و فواید چای زعفران

فواید زعفران برای مردان,طرز تهیه چای زعفران,خواص زعفران+قاعدگی,فواید زعفران برای زنان,خاصیت زعفران چیست,خواص زعفران برای پوست,طرز تهیه دمنوش زعفران,چای زعفران برای پریود

چای زعفران شما را سرحال می‌کند،طرز تهیه دمنوش زعفران،فواید چای زعفرانی
عطر خوش این چاشنی، شاید یکی از کوچک‌ترین دلایلی باشد که به خاطرش باید سراغ زعفران بروید. این چاشنی خوش‌رنگ و عطر، علاوه بر بهتر کردن طعم غذاهایتان، می‌تواند فایده‌های متعددی را به شما برساند.

خواص چای زعفران

 ضدافسردگی

اگر کار زیاد و زندگی یکنواخت شما را خسته و بی‌حوصله کرده، گاهی برای خودتان چای زعفرانی دم کنید. چراکه این گیاه شادی‌آور است و با مصرفش می‌توانید خودتان را از افسردگی نجات دهید.

 ضد درد

علاوه بر این، اگر نفخ کرده‌اید یا به هر دلیلی درد می‌کشید، به غذایتان زعفران اضافه کنید. چراکه بر اساس پژوهش‌های انجام‌شده، این گیاه نه‌تنها درد را کم می‌کند، بلکه نفخ را هم از بین می‌برد و بدنتان را ضدعفونی می‌کند.
 ضد سرطان
اگر در خانواده‌تان سابقه ابتلا به سرطان وجود داشته، سراغ زعفران بروید. این گیاه نه‌تنها فشارخون و کلسترول بد را پایین می‌آورد و به سلامت قلب کمک می‌کند، بلکه رادیکال‌های آزاد را که باعث ابتلا به سرطان می‌شوند هم خنثی می‌کند و خاصیت ضدآنتی اکسیدانی دارد.

 ضد سم

زعفران را می‌توانید سم‌زدایی طبیعی بدانید. این گیاه بدن را ضدعفونی می‌کند و سموم را از بدنتان بیرون می‌کند. پس برای پاکسازی بدنتان، هرازگاهی سراغش بروید. البته اگر باردار هستید، با احتیاط بیشتری آن را مصرف کنید. چراکه زعفران قاعده‌آور است و احتمال سقط‌جنین را بالا می‌برد.