درمان خانگی کبودی

کبودی بدن و کوفتگی (داروهای گیاهی،درمان خانگی )

درمان سریع کبودی پوست,رفع کبودی صورت,رفع کبودی گردن ناشی از مکیدن,رفع سریع کبودی,پماد رفع کبودی,درمان کبودی با سیب زمینی,درمان فوری کبودی صورت,درمان کبودی چشم

کبودی بدن چرا بوجود می آید؟ممکن است هرچند وقت یک‌ بار ایجاد لکه‌های بنفش‌ رنگ یا خون مردگی زیرپوست باعث نگرانی تان می شود، چراکه به یاد نمی‌آورید ضربه‌ ای به قسمت کبود شده واردشده باشد.

در بسیاری از موارد اگر این خون‌ مردگی‌ها همراه با عوارض و نشانه‌های دیگری که ناشی از بیماری‌های انعقادی یا داخلی است نباشد، جای نگرانی ندارد. اما کبودی نازیبا و گاهی اوقات دردناک است.

کبودی معمولاً به شکل سیاه و آبی به علت آسیب ‌دیدگی روی پوست ظاهر می‌شود. آسیب واردشده  باعث می‌شود رگ های خونی بترکد. خون زیر سطح پوست‌ گیر می‌کند و به شکل کبودی ظاهر می‌شود.

بعضی از زخم‌ها در یک مدت‌زمان نسبتاً کوتاه ۳ تا ۴ روزه و گاهی چندهفته‌ای به‌ طور طبیعی التیام پیدا می‌کند. این کبودی‌ها را می‌توان با روش خانگی از بین برد.

درمان خانگی کبودی بدن و سیاهی (کوفتگی)

کمپرس یخ:
خ رگ‌ها را خنک و خون‌ریزی را آهسته می‌کند. هنگام استفاده چندتکه یخ را در حوله یا پارچه ضخیم بپیچید و به مدت ۱۰ دقیقه ناحیه آسیب‌دیده را  کمپرس کنید.
کمپرس گرم:
کمپرس گرم نیز لختگی را از بین می‌برد. طی روز چند بار و هر بار به مدت ۲۰ دقیقه جای کبود شده را کمپرس کنید.
پیاز خام :
برای تسریع رفع کبودی بدن یک برش پیاز خام روی آن قرار دهید.
کیسه چای :
چای علاوه بر کاهش درد ایجاد شده علایم آن را نیز کاهش می‌دهد.کافی است کیسه چای را در آب داغ خیس کنید ، پارچه ای دور آن ببندید و روی کبودی قرار دهید.
سرکه:
سرکه رقیق‌شده در آب را با پنبه به کبودی بدن  بمالید و بگذارید حدود یک ساعت بماند.

چه مواقعی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر به طور پی در پی دچار کبودی‌های بی‌دلیل می‌شوید، یا مناطق کبودی بدن شما بزرگ و دردناک است و بدون علت مشخص ایجاد شده‌اند، یا اینکه کبودی در بدن شما همراه با علائم بیماری در کل بدن به خصوص با تب و از دست دادن تمرکز ذهنی و حالت گیجی است، یا اینکه به طور مکرر دچار خونریزی از لثه‌ها و بینی می‌شوید، در تمام این موارد حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و در صورت لزوم آزمایشات لازم را زیر نظر او انجام دهید.