چسپاندن ناخن مصنوعی

چسپاندن ناخن مصنوعی ( آموزش کاشتن و کندن ناخن مصنوعی)

چگونه ناخن مصنوعی را بچسبانیم،ناخن مصنوعی را با چه چسبی بچسبانیم،ناخن مصنوعی ژله ای،برداشتن ناخن مصنوعی،ناخن مصنوعی با سشوار،نحوه گذاشتن ناخن مصنوعی،ناخن مصنوعی ساده،خرید ناخن مصنوعی,آموزش کاشت ناخن

 

کاشت قالب (چسپاندن قالب)

در این نوع از کاشت مواد را داخل قالب ناخن مصنوعی می گذارند تا شکل آن را به خود بگیرد.

ابتدا مواد ضد قارچ را روی ناخن می زنند و بعد قالب را روی ناخن فشار می دهند تا مواد روی ناخن خشک  شود بعد از چند دقیقه ناخن مصنوعی را برمی دارند.

در این نوع کاشت دیگر سوهان کشی نمی شود و از چسب ناخن هم استفاده نمی شود این نوع کاشت راحت ترین نوع کاشت و در عین حال بی کیفیت ترین است.

در این نوع کاشت به دلیل اینکه عمل سوهان کشی انجام نمی شود بعد از مدت کوتاهی به اصطلاح ناخن هوا می گیرد و جمع شدن هوا زیر ناخن کاشت یکی از مهم ترین دلایل برای به وجود آمدن قارچ است.

در این نوع کاشت باید مراقب بود تا ناخن ها کمترین تماس را با آب داشته باشند.

به چه کسانی توصیه می شود

معمولا کاشت قالب به افرادی که زمان کمتری برای رسیدگی به ناخن های شان دارند توصیه می شود.

ازآنجا که در این نوع کاشت باید کمترین تماس را با آب داشت، خانه دارها از انتخاب این نوع کاشت پرهیز کنند. این نوع کاشت زمان کمتری نیاز دارد، به سوهان کشی نیاز ندارد و نظم بسیار خوبی بین کاشت ۱۰ انگشت ایجاد می کند.

برای چه کسانی مناسب نیست!

این نوع کاشت به افرادی که ناخن های پراکنده و یک شکل ندارند اصلا توصیه نمی شود. به دلیل قالبی بودن این نوع کاشت باید تمام ناخن های دو دست یک شکل باشند در غیر این صورت کاشت به شکل مرتبی انجام نخواهد شد. به دلیل ضخیم بودن کاشت، کار از حالت طبیعی خود خارج می شود.  این نوع کاشت را می توان روی انگشت های استاندارد کار کرد . نکته مهم این است که احتمال هوا گرفتن این کاشت بیشتر است. ماندگاری کمتری داردو در مقایسه با روش های دیگر  مواد بیشتر مصرف می شود.

کاشت پودری 

در کاشت اولیه تیپ یا همان ناخن مصنوعی از نیمه ناخن با چسب ناخن چسبانده می شود و تا  اندازه دلخواه کوتاه می شود.

روی ناخن مواد ضد قارچ را می زنند، بعد پودر کاشت که همان مواد دندانپزشکی است روی ناخن زده و در امتداد قالب کار می کنند و بعد از آن با سوهان برقی به ناخن شکل می دهند.

بهترین نوع کاشت همین نوع پودری است.  برای این نوع کاشت زمانی بیشتر و سوهان کشی دقیق و حرفه ای جهت یکسان بودن ۱۰ انگشت نیاز است.

به چه کسانی توصیه می شود

این نوع کاشت زمانبر است و در هر بار ترمیم حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان شما را می گیرد و هر انگشت به صورت جداگانه و زمان بر احتیاج به سوهان کشی دارد،

این کاشت برای کسانی که وقت و حوصله کافی ندارند توصیه نمی شود. بهترین نوع کاشت همین نوع پودری است.

کاشت ژل

مواد ژل به صورت آماده قابل خریداری است.آن را بعد از مواد ضدقارچ روی ناخن می گذارند و در دستگاه یووی قرار می دهند تا خشک شود.

این نوع کاشت شبیه همان کاشت پودر است و فقط مواد آنها با هم فرق می کند. به طور کلی کاشت با قالب یا قلم دو شیوه متفاوت در کاشت پودری هستند که هر یک مزیت ها و نکات منفی مخصوص به خود را دارند.

به طور کلی بهترین شیوه کاشت پودر با قلم است زیرا شما می توانید انواع ناخن ها را به راحتی کاشت کرده و مشکلات ناخن را برطرف کنید. همچنین محکم تر و مقاوم تر از کاشت قالب است و کمتر هوا می گیرد و شما به راحتی می توانید فرم مورد نظر خود را به آن بدهید.

معایب و محاسن کاشت 

ناخن در کاشت هیچ آسیبی نمی بیند زیرا تا وقتی که ناخن رشد می کند و فرد احتیاج به ترمیم پیدا می کند یعنی ناخن سالم است و رشدش متوقف نشده است.

در بعضی مواقع کاشت برای کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند هم پیشنهاد می شود زیرا به دلیل بدمزگی مواد و کنده نشدنش این عادت از سر آنها می افتد.

چسب ناخن حساسیت زا نیست اما ممکن است برخی به مواد کاشت حساسیت داشته باشند که در آن صورت پوست آنها دچار اگزما می شود و باید هرچه سریع تر کاشت را بردارند.

مقایسه انواع کاشت ها با هم

کاشت پودری کاشتی است که ۸۰ درصد در کل ایران انجام می شود. کاشت های ژله ای ۱۵درصد و کاشت های دیگر تنها ۵ درصد مخاطب دارند.

کاشت پودری کاشت مادر است و اکثرا با کاشت های دیگر ترکیب می شود و دوام بیشتری دارد.البته دوام هر کاشتی به نحوه و نوع اجرای آن نیز بستگی دارد.

کاشت ژله ای ناخن کاشت زیبایی است که در مناطق شرجی دوام بیشتری دارد اما اگر مواد کاشت ناخن مطلوب و مناسب باشد در هر هوایی چه خشک و چه شرجی تا یک ماه دوام می آورد.

کاشت های دیگر هم ترکیبی است یا با مواد مختلف و شیوه های متفاوت  مثل کاشت دیپینگ، کاشت سیلک یا کاشت فیبری انجام می شود.

عوامل ترک خوردن مواد کاشت ناخن

اگر کاشت ژله ای باشد معمولا در مکان خشک ترک می خورد.

اگر کاشت پودری باشد یا کمتر از حد مواد گذاشته اید و با کارهای روزمره خانه آسیب پذیر شده یا زیاد سوهان کشی کرده اید و مواد نازک شده یا مواد پودرتان مرغوب نیست یا قلموی تان خوب به لیکویید آغشته نشده و پودرتان خوب خیس نشده و جذب صدف نشده احتمال خشک شدن و خراب شدن آن زیاد است.

دلایل بسیار است ولی اگر مراحل را به دقت انجام دهید مواد نه ترک می خورد و نه می شکند. در کاشت ناخن، موادگیری مهم ترین بخش ترمیم یا کاشت است و نیاز به تمرین بسیار دارد.

 

عوارض ناخن مصنوعی

در مورد ناخن‌های مصنوعی هم بعد از تمیز کردن سطح ناخن، این ناخن‌ها به اندازه ناخن اصلی بریده شده و سپس توسط چسب‌های مخصوصی چسبانده می‌شوند.

این ناخن‌ها یا رنگی هستند و یا بعد از چسباندن توسط لاک‌های مختلفی به دلخواه رنگ می‌شوند.

ناخن‌های مصنوعی (ورقه‌های پلاستیکی) معمولاً سه، چهار روز بیشتر نباید باقی بمانند چون اولاً برخورد با مواد شوینده و مواد شیمیایی سبب جدا شدن آنها شده و ثانیاً تبخیر ترکیبات ناخن موجب جدا شدن آنها می‌شود که در صورت باقی ماندن صدماتی را برای ناخن‌ها به وجود می‌آورد.

درماتیت (اگزمای تماسی) که به دلیل تحریک و آلرژی در پوست دور ناخن و در قسمت‌های مختلف بدن ایجاد می‌شود از مهم‌ترین عوارضی است که در اثر استفاده از این ناخن‌ها به وجود می‌آید. انیکولایزیس یا کندگی لبه آزاد ناخن از بستر هم یکی دیگر از عوارض کاشت ناخن است.

استفاده طولانی مدت از ناخن مصنوعی و کاشت آن باعث ناصافی، تغییر ناخن، خط خط شدن آن، شکنندگی و خرد شدن ناخن و در مواردی منجر به عوض شدن جهت و محور آن می‌شود.

چسب‌هایی که برای استحکام ناخن‌های مصنوعی به کار می‌روند بعد از مدتی باعث عوارضی برای مصرف کنندگان می‌شود که از این عوارض می‌توان به خالی شدن ناخن‌های طبیعی، سوراخ شدن، چروکیده و شکننده و بد رنگ شدن آنها اشاره کرد که امکان باقی ماندن آن تا آخر عمر روی ناخن فرد وجود دارد.

برای چسباندن ناخن از حلال‌های مختلفی استفاده می‌شود بنابراین به دلیل حل شدن لایه محافظ ناخن در ناخن مصنوعی، ناخن‌ها استحکام خود را از دست می‌دهند و حالت نرمی شکل پیدا می‌کنند و آسیب پذیرتر می‌شوند و میکروب‌ها خصوصاً عفونت‌های قارچی به راحتی وارد لایه زیرین ناخن می‌شود.

همچنین برای ترمیم ناخن از مواد ضد قارچ استفاده می‌شود، که متأسفانه باعث سوزش پوست کنار ناخن می‌شود.

براساس گزارشات به دست آمده افراد آرایشگری که کار کاشت ناخن را انجام می‌دهند به علت آزاد شدن سم سیانید و بخار ناشی از آن ممکن است دچار مسمومیت شوند.

 

چه افرادی اصلا ناخن نکارند 

به کسانی که بیماری عفونی و قارچی دارند توصیه می شود که کاشت انجام ندهند چون این کار باعث می شود فرد پیشرفت بیماری خود را از چشم دور کند.

کسانی هم هستند که مستعد عفونت هستند و سیستم دفاعی بدن ضعیفی دارند و چون آنها خودشان مستعد تمام بیماری های ناخن هستند، با این کار بیماری را تسریع می کنند.

نکات ایمنی بعد از کاشت 

با اجسام آلوده تماس نداشته باشید، مراقبت کنید تا ضربه به ناخن های تان نخورد و در کارهای روزمره هنگام استفاده از مواد شوینده و آب تا حد امکان از دستکش استفاده کنید.

 

نکته هایی برای مراقبت و کندن ناخن مصنوعی در خانه

در ابتدا دستان خود را با صابون های ضد باکتری بشورید باکتری ها باعث خراب شدن ناخن مصنوعی و همچنین آسیب های طولانی مدت به ناخن میشوند.
ناخن های مصنوعی را همیشه خشک نگه دارید زیرا رطوبت باعث ایجاد باکتری و قارچ میشود.اما چطور ؟ پس از بیرون اومدن از استخر یا حمام با حوله حتما آنها را خشک کنید.
هنگام انجام کارهای خانه حتما از دستکش های لاستیکی استفاده کنید حتی هنگام شستن ظرف ها٫ دستکش های لاستیکی از برگشتن ناخن و شکستن آن جلوگیری میکند.پس مطمئن باشید که پوشیدن آنها با همه سختی هاش ارزش داره.
قبل از خواب با کمک ابر ناخن های خود را با الکل تمیز کنید.
هرگاه ناخنتان شکست حتما به سالن زیبایی رفته و آن را ترمیم کنید چون شکستگی و یا شکاف باعث نفوظ آب بین دو ناخن و ایجاد قارچ میشود.

برداشتن ناخن مصنوعی یا ناخن اکلریک

بهترین زمان برای برداشتن این ناخن ها و جلوگیری از عفونت قارچی ۱ یا ۲ هفته و یا زمانی است که کناره های ناخن و لبه های ناخن برگشته باشد.
از روش های زیر برای برداشتن آنها در خانه استفاده کنید

وسایل مورد نیاز برای برداشتن ناخن
-آستون
-ناخن گیر
-وازلین یا روغن مخصوص ناخن

روش

روی یک صندلی راحت بنشینید و دستان خود را بر روی روزنامه بگذارید وسایل اضافی را از اطراف دست بردارید.
حالا با کمک ناخنگیر اطراف ناخن را مرتب کنید پس از انجام  آن با کمک وازلین و یا روغن مخصوص پوست اطراف ناخن را چرب کنید.سپس آستون را در ظرف شیشه ای ریخته و برای مدت ۱۵ دقیقه ناخن های خود را در آن قرار دهید.
به آرامی انگشت خود را درآورید و با ملایمت ناخن مصنوعی را بردارید توجه کنید که اگر هنوز کاملا از هم جدا نشده بودن دوباره به مدت ۱۰ دقیقه ناخن ها را در استون نگه دارید.
پس از آنکه به طور کامل آنها را برداشتید دستان خود را بشویید و چسب های باقیمانده را به دقت بردارید و پس از آن با کرم مرطوب کننده دستان خود را ماساژ دهید.

 

کاشت ناخن حرفه ای و ترمیم ناخن حرفه ای را چگونه می توانیم تشخیص دهیم؟

۱- اکثر ناخن کاران برای تبلیغات کار خود روی ناخن را با لاک و طراحی پوشش می دهند و بدون لاک و طراحی عکسی از ترمیم ندارند.

اولین روش تشخیص، دیدن ناخن بدون لاک  و ناخنی که به ترمیم رسیده  باشد (حداقل ۱۵ روز  از آن گذشته  باشد) با این روش شما  تمیزی یا عیب کار را مشاهده می کنید، در غیر این صورت تشخیص مشکل می شود .

۲- کاشت ناخن و ترمیم ناخن حرفه ای را بعد از گذشت ۷-۱۰ روز همانطور که ناخن طبیعی رشد می کند و مواد بالاتر از ریشه ناخن می آید، هیچ مرز و برجستگی بین صدف اصلی  و مواد نباید وجود داشته باشد و زمانی که ناخن فرد به ترمیم می رسد نیز نباید قابل تشخیص باشد که کاشت انجام شده یعنی کاملاً طبیعی باشد.

با این روش حتی بدون لاک بعد از گذشت هفته ها کاشت و ترمیم زیبا و طبیعی است .

در نتیجه : کاشت ناخن حرفه ای و تخصصی کاشتی است که بعد از گذشت حداقل یک ماه بدون هوا گرفتگی و شکستگی باقی بماند و ظاهری طبیعی و زیبا داشته باشد .

چه نوع کاشتی بهتر است؟

یک کاشت خوب کاشتی است که علاوه بر، داشتن ظرافت و زیبایی باید دوام و استحکام بالایی  نیز داشته باشد. پیشنهاد ما به شما جهت انتخاب نوع کاشت ناخن بر حسب کار و مشغله شما متفاوت است. اگر شما شخصی هستید که کارها را با عجله انجام می دهید برای شما کاشت ناخن به روش پودر (اکرلیک) پیشنهاد می شود.

مواد کاشت ناخن به روش پودر(اکرلیک) باآب و هوای خشک مانند تهران  سازگارتر است. در نتیجه باعث بهتر ماندن مواد کاشت ناخن می شود.

اگر شما ناخنی ظریف و براق می خواهید، از حساسیت یا ناراحتی تنفسی (آسم) رنج می برید و اگر بدون استفاده از دستکش شستشو  زیادی در روز انجام می دهید می توانید بدون هیچ ضرری از کاشت ژل استفاده می کنید.(کاشت ژل با آب وهوای رطوبتی سازگار تر است)

چند پیشنهاد برای داشتن ناخن های طبیعی، بلند و زیبا

برای داشتن ناخن های طبیعی بلند، خوش فرم و بادوام

۱- حتی الامکان از آب و مواد شوینده کمتر استفاده شود (آب  به تنهایی نیز مواد شیمیایی دارد و برای ناخن و کوتیکول (گوشت اطراف ناخن) مضر است

۲- هنگام شست و شو ظروف و… از دستکش استفاده کنید.

۳- بعد از هر شست و شو دست ها و انگشت ها و سطح ناخن ها را مرطوب و چرب نگهدارید.(برای ناخن بهتر است شبها از روغن زیتون یا روغن بادام تلخ استفاده کنید)

۴-از لاک پاک کن بدون آستون استفاده کنید. (دست ها را حتماً بعد از استفاده بشوئید.)

۵-یک هفته لاک زده و یک هفته به ناخن ها استراحت دهید و سطح آنها را از هر موادی پاک کنید. (لاک، برق ناخن و ….)

کاشت قالبی (کاشت دوئال، کاشت fx، کاشت بدون سوهان کشی)

کاشت ناخن قالبی، به وسیله  قالب هایی که به اندازه صدف ناخن می باشد انجام می شود.

بعد از پایه سازی ناخن که در تمامی کاشت ها یکسان است. قالب ها را از مواد پر کرده و بعد از زدن ضد قارچ  و پرایمر قالبها را سطح ناخن قرار می دهیم، تا مواد خارج شود و مواد اطراف قالب و ناخن را برمی داریم و تمام انگشت ها را به این حالت انجام می دهیم.

بعد از چند دقیقه قالب ها را برداشته و کار ما به اتمام می رسد و ناخن حالتی بسیار زیبا،  ظریف و براق دارد.

روش کاشت یا ترمیم قالبی برای افرادی مناسب تر است که سوهان کشی روی  ناخن را دوست ندارند و به مسئله حساسیت دارند. کاشت قالبی و ترمیم قالبی در زمان کوتاه  انجام می شود.

آموزش کاشت ناخن – کاشت آکواریوم

کاشت ناخن آکواریم، نوعی کاشت است که به صورت دیزاین ثابت (برای ۲ ترمیم می توان آن را نگه داشت) قبل از مواد گذاری دیزاین  انجام می شود.

به صورتی است که دیزاین ها و آب  حرکت کرده و  تکان خوردن آب و دیزاین کاملا محسوس است. (دقیقاً مانند آکواریوم)

آموزش مانیکور فرانسوی

مانیکور فرانسوی  بهترین روش برای لایه برداری، ویتامینه کردن و جوان سازی پوست دست از این روش استفاده می شود و زردی سطح ناخن را از بین می برد.

مانیکور  فرانسوی بهترین  روش  در مانیکور محسوب می شود به دلیل لایه برداری دو منظوره این روش، هم جرم سطح ناخن را و هم جرم پوست دست را لایه برداری می کند.

آموزش کاشت فیبر گیاهی

کاشت ناخن فیبرگیاهی، کاشتی است که  به جای تیپ، الیاف گیاهی مخصوص مانند ریشه گیاه روی سطح ناخن قرار گرفته می شود و مواد آن مانند مواد ژل می باشد.

مواد را با قلم برداشته و بر روی سطح ناخن قرار  می دهیم و بعد از مواد گذاری دست داخل UV قرار می گیرد . در پایان سوهان کشی (مانند کاشت های دیگر که در مباحث گذشته توضیح  داده شد)  انجام می شود.

آموزش کاشت ناخن –  بلند کردن قد ناخن طبیعی بدون استفاده از تیپ (اکستنشن ناخن)

بهترین روش برای بلند کردن ناخن با مواد به صورت بدون تیپ است که اکثراً این روش را دوست دارند.

در این مدل، از همان آغاز، کاشت ناخن به صورت طبیعی ترنمایان می شود  و ظاهر شدن سفیدی سر ناخن را در اکستنشن نداریم.

در این حالت ناخن ها را با وسیله ای به نام former بلند می کنیم.  برای ناخن های تیز و گرد بسیار مناسب است و ناخن حالتی زیبا و برجسته پیدا می کند.

این روش کار هم برای ناخن پا و هم برای ناخن دست انجام می گیرد. این روش بهترین شیوه کاشت ناخن می باشد

آموزش کاشت ژل

این روش یکی از بهترین نوع کاشت است. که نسبت به کاشتهای دیگر کمترین آسیب را دارد، هم از نظر آسیب نرسیدن به صدف ناخن و دیگری حساسیت پیدا نکردن نسبت به مواد. این نوع کاشت در نواحی رطوبتی بیشتر استفاده می شود و کاشت ژل به ناخن حالت شیشه ای و شاین زیبایی می بخشد به ناخن و دست طراوت و جلوه خاصی می دهد.

موادکاشت ژل عبارتند از:

 ضد قارچ _پرایمر _ژل بیس_ ژل اصلی_ ژل پایانی و Cleanser

 این نوع کاشت همانند کاشت های دیگر انجام می شود.در آغاز قد ناخن طبیعی مرتب شده و سوهان نرمی سطح ناخن می کشیم و بعد ضد قارچ به ناخن ها زده می شود.

بعد تیپ قرار گرفته می شود و محوسازی تیپ انجام می شود و بعد از کار روی ۱۰ انگشت  پرایمر می زنیم.

مواد کاشت ژل را که به غلظت عسل می باشد و رنگ  شفاف یا صورتی طبیعی دارد را با قلم مخصوص کاشت ژل برداشته، دور قلم می چرخانیم و وسط ناخن قرار می دهیم و به صورت دورانی سطح ناخن را از مواد می پوشانیم.

انگشت را داخل UV  قرار می دهیم (UV دستگاهی  لامپ دار برای خشک کردن  کاشت ژل می باشد) بعد از انجام ۱۰ انگشت  مرحله دوم از ژل را آغاز می کنیم و انگشتان را داخل UV قرار می دهیم.

در مرحله دوم تمام انگشت ها را باید با پد مخصوص کاشت ژل و cleanser  پاک کنیم تا چسبندگی مواد از بین رفته و کاشت ژل تثبیت شود و بعد سوهان کشی را با سوهان دستی انجام داده و در نهایت بافر را می کشیم و ژل شاین پایانی را می زنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *