تاثیر خیار بر فشار خون

فشار خون بالا باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و کلیوی می شود. هیچ ماده غذایی به تنهایی فشار خون را کاهش نمی دهد، اما می توان از خیار به عنوان جزئی از یک رژیم غذایی کاهش فشار خون استفاده کرد. همچنین در صورت فشارخون بالا با پزشک خود در مورد رژیم غذایی مشورت کنید.

رژیم غذایی DASH
براساس وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، رویکرد رژیمی برای متوقف ساختن فشارخون بالا یا رژیم غذایی دش (DASH) به کاهش فشار خون در افراد کمک می کند. رژیم غذایی روزانه ۲۰۰۰ کالری دش شامل ۴ تا ۵ وعده مصرفی سبزیجات است، به طوریکه نصف فنجان سبزیجات خام از جمله نصف فنجان برش های خیار یک وعده مصرفی در نظر گرفته می شود.

سدیم
خیار می تواند به کاهش فشار خون کمک کند، زیرا یک عدد خیار خام تنها ۶ میلی گرم سدیم دارد. براساس دستورالعمل های غذایی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، رژیم غذایی سرشار از سدیم می تواند موجب افزایش فشار خون شود. همچنین افراد مبتلا به فشار خون بالا نباید بیشتر از ۱۵۰۰ میلی گرم سدیم در روز استفاده کنند.

پتاسیم
پتاسیم یک ماده معدنی ضروری برای تنظیم فشارخون است. یک عدد خیار بزرگ ۴۴۲ میلی گرم پتاسیم برای بدن فراهم می کند. میزان توصیه شده پتاسیم حداقل ۴۷۰۰ میلی گرم در روز است. برخی سبزیجات دیگر، بسیاری از میوه ها، لوبیا، عدس، ماهی و ماست نیز منابع خوبی از پتاسیم محسوب می شوند.

کنترل وزن
براساس کلینیک مایو در ایالات متحده، ابتلا به چاقی و اضافه وزن با افزایش فشار خون بالا همراه بوده، به طوریکه ممکن است بتوان فشار خون بالا را با کم کردن وزن کاهش داد. همچنین برای کاهش وزن باید کالری کمتری مصرف شود. یک عدد خیار با پوست، تقریبا ۳۰۱ گرم وزن داشته که برابر با ۴۵ کالری است. بیشتر از ۹۵ درصد وزن خیار از آب تشکیل شده و براساس دانشگاه میشیگان، خیار یک ماده مغذی کم کالری و به عنوان یک مهار کننده طبیعی اشتها به حساب می آید.

منبع:نسخه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.