بهترین رژیم درمانی در تخمدان پلی کیستیک

رژیم درمانی در تخمدان پلی کیستیک چگونه است

میوه ها سرشار از فیبر و منبع خوبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری هستند. اگر چه بسیاری از زنان با توجه به قند میوه، تمایلی به افزودن میوه به رژیم غذایی سندروم تنبلی تخمدان خود ندارند اما زمانی که میوه در وعده‌های صحیح و به صورت کامل ( نه میوه خشک شده یا آب میوه) مصرف شود، می‌تواند جایگزین بسیار سالمی برای تنقلات ناسالم باشد.

مصرف میوه برای بدن بسیار حیاتی است و مواد مغذی مورد نیاز برای مقابله با علایم و نشانه‌های سندروم تخمدان پلی کیستیک را تأمین می‌کند.اگر با مصرف میوه نگران افزایش قند خون و سطح انسولین خود هستید، می‌توانید از مغزها یا آجیل به عنوان میان وعده استفاده کنید.

پروتئین این دانه‌ها به تنظیم افزایش سطح گلوکز کمک می‌کند. مصرف دو تا سه نوبت میوه در روز را در برنامه خود بگنجانید و مصرف سبزیجات را برای دریافت فیبر، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها افزایش دهید.

کروم یک ماده معدنی مهم در تنظیم سطح قند خون و انسولین است. گاهی اوقات در یک رژیم غذایی بسیار محدود شده، مقدار کروم ممکن است کم باشد.

گرایش به مصرف کربوهیدرات‌های پیچیده‌تر، مانند غلات سبوس دار، کلم بروکلی و آجیل می‌تواند مقدار این ماده در بدن را افزایش دهد.

مصرف چربی‌ های غیر اشباع در کنترل علایم سندروم تخمدان پلی کیستیک ضروری است. اسیدهای چرب غیر اشباع همچنین موجب تعادل هورمون‌ها، کنترل وزن و افزایش باروری می شود. چربی‌های سالم در ماهی‌های چرب (ماهی آزاد یا ماهی خال مخالی)، آووکادو و روغن زیتون موجود است.

مصرف غذاهای غنی از منیزیم نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به این دلیل که یافته‌های اخیر نشان می‌دهد کمبود منیزیم با افزایش خطر مقاومت به انسولین مرتبط است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.