کاهو پیچ با کاهوی معمولی چه تفاوتی دارد؟

کاهو پیچ با کاهوی معمولی چه تفاوتی دارد؟ مصرف هر یک از این کاهوها چه مزایایی دارد؟ درست است که می‌گویند آوند وسط برگ‌های کاهو نفاخ است و بهتر است آن را نخوریم؟
کاهوها از هر نوعی که باشند، فیبر بسیار خوبی دارند و مصرفشان به‌عنوان یک ماده غذایی سیرکننده به همه افراد به‌خصوص کسانی که تحت رژیم غذایی هستند و قصد دارند لاغر شوند، توصیه می‌شود.

هرچه رنگ کاهوها سبزتر باشد، ارزش غذایی آنها به‌خصوص میزان منیزیم، بتاکاروتن یا پیش‌ساز ویتامینA، ویتامینK و… آنها بیشتر است، بنابراین از نظر تغذیه‌ای مصرف کاهوهای برگ تیره ارجح‌ است.

معمولا کاهوهای پیچ، رنگ سبز تیره‌ای ندارند در حالی که کاهوهای معمولی به‌خصوص برگ‌های بیرونی آنها سبزتر هستند. به‌طور کلی، موادی که فیبر بالایی دارند، نفاخ هستند. کاهو هم یکی از همین خوراکی‌هاست.

مصرف کاهو در صورتی که میزان نفخی که در بدن مصرف‌کننده ایجاد می‌کند، آزاردهنده نباشد و باعث دل‌درد او نشود، اشکالی ندارد، اما بسیاری از افراد به‌دلیل سوءهضم و مشکلات گوارشی قادر به مصرف زیاد مواد نفاخ نیستند. این افراد بهتر است یا در مصرف فیبرها زیاده‌روی نکنند یا بعد از مصرف آنها از مواد ضدنفخ مانند عرق نعناع یا جوشانده برخی گیاهان که خاصیت ضدنفخ دارند، استفاده کنند تا دچار مشکل و دل‌درد نشوند.