طرز تهیه روغن نارگیل در منزل با چند روش ساده

قیمت روغن نارگیل اصل,روغن نارگیل را از کجا بخریم,تشخیص روغن نارگیل اصل,بهترین مارک روغن نارگیل,طرز تهیه روغن زیتون در منزل,روغن نارگیل خالص,تهیه پودر نارگیل,روغن نارگیل خوراکی cbc

روغن نارگیل خواص بسیاری داشته و علاوه بر موارد استفاده زیبایی، مانند مراقبت از پوست و مو می‌تواند در آشپزی نیز استفاده شود. روغن نارگیل خالص بیشترین کیفیت را داشته، به صورت طبیعی تهیه می‌شود و فاقد هرگونه مواد شیمیایی است. با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می‌توان در خانه و با چند روش ساده روغن نارگیل خالص تهیه کرد.

میکس کردن نارگیل با آب سرد
یک نارگیل رسیده انتخاب کنید. آن را برش زده و سپس گوشت آن را از پوست جدا کنید.
سپس این نارگیل‌ها را به قطعات بسیار کوچکی خرد کنید و در غذاساز بریزید.
با سرعت متوسط نارگیل‌ها را میکس کنید تا مخلوط یکدستی به دست بیاید. اگر مخلوط سفت است و به راحتی میکس نمی‌شود کمی آب سرد به آن اضافه کنید تا به خوبی میکس شود. بعد این مخلوط را در یک صافی پارچه‌ای بریزید و در زیر صافی ظرفی با دهانه باز برای جمع کردن روغن نارگیل به دست آمده قرار دهید.

صافی پارچه‌ای را ببندید و فشار دهید تا تمامی روغن نارگیل از آن خارج شود. اجازه دهید ظرف به مدت ۲۴ ساعت دست نخورده باقی بماند. خواهید دید که روغن نارگیل از آب آن جدا شده و روی سطح آن می‌بندد.

می‌توانید برای این که روغن نارگیل سریع‌تر ببندد، ظرف را در یخچال قرار دهید. البته همین که ظرف در اتاق خنکی قرار گیرد نیز برای بستن روغن کافی است. در انتها با یک قاشق قسمت بسته آن را بردارید. روغن خالص نارگیل در ظرف باقی می‌ماند.

گرفتن روغن نارگیل با استفاده ازآبمیوه‌گیری
در این روش باید از نارگیل خشک شده استفاده کنید. می‌توانید آن را از خشکبار فروشی‌ها تهیه کنید و یا خودتان ورقه‌های نارگیل را در فر و با کمترن حرارت به مدت ۸ ساعت قرار دهید تا خشک شوند. اگر نارگیل خشک را به صورت آماده می‌خرید، ورقه‌های خشک شده نارگیل را تهیه کنی نه پودر آن را. سپس نارگیل خشک شده را در آبمیوه‌گیری بریزید. آبمیوه‌گیری روغن و آب نارگیل را از بافت آن جدا می‌کند.

پس از اتمام کار مجددا بافت نارگیلی موجود در آبمیوه‌گیری را خارج کنید و دوباره در آبمیوه‌گیری بریزید، زیرا در یک بار آب گرفتن تمام روغن نارگیل‌ها گرفته نمی‌شود.

آب نارگیل گرفته شده را به مدت ۲۴ ساعت در ظرفی در جای گرم قرار دهید. روغن نارگیل در انتهای ظرف خواهد بست و کرم نارگیل به صورت مایعی در بالای آن جمع خواهد شد.

جوشاندن نارگیل
۴ فنجان آب را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوشد. گوشت دو نارگیل را از پوست‌های آن‌ها جدا کنید و در یک کاسه بریزید.

سپس این نارگیل‌ها را به همراه آب جوش در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید. توجه کنید که مخلوط کن بیش از نیمه پر نباشد. برای جلوگیری از بیرون ریختن، در مخلوط کن را نیز با دست نگه‌ دارید.

یک صافی پارچه‌ای را روی یک کاسه قرار دهید. مخلوط آب و نارگیل را روی صافی بریزید و بفشارید تا روغن آن خارج شود. می‌توانید برای گرفتن روغن بیشتر تفاله‌های نارگیل را بار دیگر با آب جوش در مخلوط کن میکس کنید و صاف کنید.

سپس مایع به دست آمده را بجوشانید. آن را روی حرارت متوسط قرار دهید و مدام هم بزنید تا آب آن بخار شده و کرم نارگیل از روغن آن جدا شود.

این کار ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد، پس صبور باشید و مدام مایع را هم بزنید. اگر نمی‌خواهید مایع را بجوشانید، آن را در کاسه‌ای بریزید و روی کاسه را با نایلون بپوشانید. برای ۲۴ ساعت در دمای اتاق نگهداری کنید و سپس آن را در یخچال قرار دهید تا روغن نارگیل ببندد و در بالای کاسه جمع شود. سپس روغن را از کرم مایع جدا کنید.