بیماریهایی که باعث ریزش مو می شوند

بیماری ریزش موی سر,رابطه کبد چرب و ریزش مو,نام بیماری ریزش موی بدن چیست,علت اصلی ریزش مو در مردان,بیماری مروارید مو,علت ریزش موی بدن در مردان,درمان ریزش مو بر اثر استرس

کمبود ویتامین و مواد معدنی
اولین راهی که همه ما برای متوقف کردن ریزش مو امتحان می‌کنیم، مصرف مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی است. البته این راه در بسیاری موارد نتیجه دلخواه را به دنبال می‌آورد، چراکه بسیاری از افراد به خاطر کمبودهای بدنشان دچار ریزش مو می‌شوند. در اغلب موارد با تامین نیاز بدن به پروتئین، آهن، و منیزیم می‌توان به مشکل ریزش مو پایان داد.
افسردگی و اضطراب
اختلالات روانی تار موهای شما را از جا می‌کنند. اگر تعداد اتفاق‌های استرس‌زای اطرافتان این روزها زیاد شده یا روانتان آنقدر ضعیف شده که بی‌دلیل و بادلیل دچار استرس می‌شوید، بعید نیست به‌زودی موهایتان را هم از دست بدهید. گذشته از اضطراب، مزمن شدن غم و اندوه و افسرده شدن هم می‌تواند به موهایتان آسیب بزند و موهای شما را کم‌پشت یا ناحیه‌ای از سرتان را کاملا خالی کند. در این شرایط، احتمالا توصیه‌های متخصص پوست گره چندانی از مشکلتان باز نمی‌کند و برای برگرداندن موهای ازدست‌رفته یا متوقف کردن ریزششان، باید سراغ روان‌پزشک بروید.
سندرم تخمدان پلی‌کیستیک
دچار بودن به سندرم تخمدان پلی‌کیستیک، تنها با جوش‌های روی صورت و اختلالات قاعدگی خود را نشان نمی‌دهد. افرادی که به این مشکل مبتلا هستند، گاهی از ریزش مو هم رنج می‌برند. اختلالاتی که به دلیل این مشکل در سطح هورمون‌های بدن اتفاق می‌افتد، اصلی‌ترین دلیل ریزش مو در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی‌کیستیک است.
بدکاری غده تیروئید
کسانی که تیروئید کم‌کار یا پرکار دارند، یا کسانی که به اختلالات دیگری مثل گره غده تیروئید دچار هستند، گاهی با ریزش مو یا نازک شدن تارهای مو مواجه می‌شوند. این افراد در اولین فرصت باید سراغ متخصصان غدد بروند تا علاوه بر از دست دادن موهایشان به مشکلات متعدد دیگری که به دلیل بدکاری غده تیروئید اتفاق می‌افتد دچار نشوند.