پزشکان به زنان باردار هشدار می دهند که بیشتر فعالیت کنند.

پزشکان توصیه می کنند ورود به بارداری دلیلی برای از دست دادن تناسب اندام نیست. براساس اخبار NBC ، کالج آمریکایی زنان و زایمان (ACOG) دستورالعمل هایی را برای پزشکان مبنی بر تشویق مادران باردار به فکر کردن در مورد ادامه روال تناسب اندام در دوران بارداری فرستاده است.

دکتر رائول آرتال، رییس بازنشسته زنان و زایمان در دانشگاه سنت لوئیس، کسی که دستور تهیه ی دستورالعمل را داد، اضافه می کند:” نباید به بارداری به عنوان یک حالت بستری نگاه شود. در واقع بارداری زمان ایده آلی برای اصلاح روش زندگی است. به علت اینکه بیش از هر زمان دیگری در زندگی، مناسب ترین مراقبت های پزشکی و نظارتی در دسترس یک زن باردار می باشد.”

پزشکان یوگا و پیاده روی نرم را یک روش مناسب برای حفظ سلامتی در دوران بارداری توصیه می کنند.

بر اساس مرکز کنترل بیماری ها، نزدیک به نیمی از زنان در طول دوران بارداری دچار اضافه وزن زیاد می شوند، که ممکن است این امر بر روی مسائل مربوط به سلامت زنان را در ادامه زندگی تحت تاثیر خود قرار دهد.

اضافه وزن زنان باردار ممکن است باعث ایجاد استرس به خاطر پیش آمدن مشکلات قلبی، دیابت بارداری و محتمل شدن سزارین شود. چاقی در طول دوران بارداری می تواند به میزان بالایی در ارتباط با سقط جنین، زایمان زودرس یا تولد نوزادان با نقص های مادرزادی باشد.

مادران منتظر می توانند استرس ناشی از پرورش کودک را با در نظر گرفتن مراقبت بهتر از سلامت خود کاهش دهند. دستورالعمل ACOG پیشنهاد می دهد روال ورزشی خود به غیر از اسکی و غواصی را در دوران بارداری ادامه دهند. پس از سه ماهه اول، به مادران باردار هشدار داده می شود که از تمریناتی که نیاز به خوابیدن به پشت دارد اجتناب کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.