نکاتی برای خرید لباس سالمندان

لباس به‌خصوص برای خانم‌های سالمند، نقش مهمی در نشان دادن تصویری مثبت از خود دارد.

لباس‌هایی که از کش به جای زیپ استفاده شده یا تعداد دکمه‌هایش کم است، بخرید.

جنسی را انتخاب کنید که به راحتی با ماشین لباسشویی قابل شستشو باشد و لباس‌هایی را که روی آن توصیه شده فقط با دست شسته شود انتخاب نکنید. شما باید سایزتان را با پرو کردن پیدا کنید، نه فقط گفتن سایز لباس.

لباس‌های دوتکه‌ مثل بلوز و دامن یا کت و شلوار اندامتان را متناسب‌تر نشان می‌دهد تا پیراهن‌های یکسره. معمولا کمر لباس یک مشکل رایج لباس‌های سالمندان است.

لباس‌هایی که کمر تنگی دارند یا فقط دکمه دارند، می‌تواند در ناحیه شکم برای سالمندان مشکل ایجاد کند یا حتی به معده فشار بیاورد. می‌توانید نیم سایز از سایز حقیقی‌تان بزرگ‌تر انتخاب کنید که لباس آزادتر در بدنتان قرار بگیرد.

خیلی از سالمندان نسبت به چروک گردنشان حساسیت دارند چون چین‌های این ناحیه معمولا سن را بیشتر نشان می‌دهد. پیشنهاد ما استفاده از دستمال گردن‌های رنگی و شاد است که هم شیک است هم پوششی برای گردنتان.

بازوها ناحیه بعدی است که خیلی شل می‌شوند و شاید در لباس‌هایی که آستین ندارند خودشان را خیلی نشان بدهند در نتیجه لباس‌هایی که آستینشان بازو را بپوشانند خیلی بهتر است.
انتخاب شلوار مناسب برای سالمندان واقعا دشوار است؛ مثلا شلوارهای جین گزینه راحتی نیستند اما اگر جین پارچه‌ای انتخاب کنید، هم سبک است، هم سنتان را کمتر نشان می‌دهد. شلوارهای تنگ و استرچ هم برای این دوره از زندگی‌تان انتخاب نکنید. بعد از شلوارجین، شلوارهای پارچه‌ای کتان هم به سالمندان پیشنهاد می‌شود.

قد شلوار هم یکی از نکته‌های مهم برای بهتر دیده شدن شماست که هر چه قدرتر بلندتر باشد پاهای شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد اما مهم‌ترین نکته در انتخاب شلوار قسمت فاق آن است که باید در آن احساس راحتی کنید تنگ و گشاد بودنش باعث دردسرتان می‌شود.

بهترین مدل دامن برای گروه سالمندان دامنی است که قد آن بین زانو و مچ پایشان باشد. مدل پلیسه به خاطر چین‌های زیادش مناسب سالمندان است و در نهایت سعی کنید دامنی انتخاب کنید که کمربند نداشته باشد.

مهم‌ترین نکته برای انتخاب کفش این است که در آن احساس راحتی کنید و مطمئن باشید پایتان در آن نمی‌لغزد که احتمال افتادن با آن وجود نداشته باشد. کفشی را انتخاب کنید که بند نداشته باشد‌. به‌خصوص سالمندانی که بیماری آرتریت دارند. کفش‌های پاشنه‌دار برای خانم‌های سالمند توصیه نمی‌شود. لژ بهترین گزینه برای هر دو گروه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.