از بین بردن موهای زائد

هشت روش محبوب برای از بین بردن موهای زائد

اکثر اشخاص دنبال پیدا کردن روشی جهت از بین بردن موهای زائد برای همیشه هستند.روش های متنوعی برای رفع موی زائد وجود دارد که برخی از آنها خیلی دردناک و زمانبر هستند.در همه این موارد ، هدف دستیابی به پوست صاف و بدون مو برای مدتی است.

با این حال،با وجود پیشرفت های جدید،اکثریت همچنان به رویه های دردناک سنتی متوسل می شوند. بیایید به برخی از این موارد بپردازیم و ببینیم کدام یک ساده تر،موثرتر و کم درد تر هستند.

موم داغ از بین بردنده موهای زائد

این روش یکی از متداول ترین روش های رفع مو است. شما می توانید طبق مراحل زیر،این کار را در خانه انجام دهید.همچنین یکی از موثرترین روشها در مقایسه با دیگر روشهای از بین بردن موهای اضافه است.

مهمترین نکته که باید در نظر داشته باشید این است که موم داغ را روی پوست خود بمالید. درجه حرارت بالای آن باعث فشار بیشتر به فولیکوهای مو می شود،البته ممکن است باعث تحریک پوست حساس شود.به همین دلیل این روش برای مناطق حساس (صورت ، زیر بغل ، دستگاه تناسلی و غیره) توصیه نمی شود.

موم سرد

سوختگی با این روش به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد ، اگرچه دو چیز نه چندان خوب در مورد آن وجود دارد.

اولین و مهمترین مورد ،این است که باید فشار بیشتر و قویتری برای این کار انجام بدهید،بنابراین خطر آسیب دیدن و زخمی شدن بیشتر است.علاوه بر این،شما باید از نوارهای پاک کننده مو هم استفاده کنید.

کرم سفید کننده

این روش معمولاً در مورد افرادی که موهای بدن ناچیزی دارند،استفاده می شود.از آنجا که مجبور نیستید موهای زیادی را از بین ببرید ، این یک روش عالی برای پنهان کردن موهای زائد بدون نیاز به برداشتن آنها است.

کرم موبر

ارزانترین روش برای رفع موهای زائد است.همچنین عملی و بدون درد است و به عنوان یک گزینه اضطراری در طول تابستان کاملاً مؤثر است.

با این حال،این روش دائمی خوبی نیست. نقطه ضعف اصلی آن این است که فولیکول ها را از بین نمی برد ، بنابراین دقیقاً مثل تراشیدن موها است. اگر بخواهید از این روش استفاده کنید باید مدام این روش را تکرار کنید.

تیغ

همیشه یک روش خوب برای از بین بردن مو بخصوص بعد از یک دعوت غیر منتظره مثل دعوت به استخر و شنا است!سعی کنید هر بار از تیغه جدید استفاده کنید و همیشه در کنارش از کف و کرم مخصوص جهت جلوگیری از زخم و بریدگی استفاده کنید.

ماشین تراش برقی

اینها عمدتاً برای اصلاح و نظافت ریش عالی هستند.نسبتاً ساده هستند و کاملاً کاربردی هستند.با این حال،به دلخواه همه نیستند.بعضی از کاربران گزارشاتی از دردناک بودن و مشکل بودن استفاده از این روش گلایه مند هستند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید تمیز کردن آنها پس از هر بار استفاده است. در غیر این صورت،خطر ابتلا به فولیکولیت شما بیشتر است.

بند انداختن

یک روش قدیمی برای از بین بردن مو است که از نخ پنبه یا ابریشم هم استفاده می کند. این روش دقیق،ولی کمی تهاجمی است.برای شکل دادن به ابروهای ایده آل و سایر قسمت های صورت توصیه می شود.

روش جدید برداشت مو: لیزر

این روش از همه روشها،به ویژه برای افرادی که موهای زیادی دارند (چه بخاطر مشکلات هورمونی یا میراث ژنتیکی) بسیار موثر است.
در این روش شما احساس حرارت بالایی را بر پوست خود حس نمیکنید و کمتر اذیت خواهید شد،علاوم بر این موها را از فولیکول تحت تاثیر قرار میدهد و پوستی صاف و بدون مو را برای شما فراهم میکند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.