روش تولید مثل گلدفیش

تشخیص جنسیت :
ماده ها : دارای شکمی متورم و بدنی گردتر از نر ها میباشند . مخرج ماده ها در زمانی که آمادگی تولید مثل دارند بر آمده میشود .
نرها : جوش های سفیدی بر روی آبشش ها و باله هایی سینه ای به وجود می آید . دارای بدنی کشیده تر از ماده ها میباشند .

تعقیب و گریز :
نر ها به طور پیوسته شروع به تعقیب ماده ها خواهند کرد ، این رفتار طبیعی است اگر چه یک نوع مزاحمت به نظر میرسد . تعقیب و گریز نرها و ضربه زدن به پهلو های ماده ، ماده را به تخم ریزی تشویق و تحریک میکند .

چرخه ی تولید مثل گلدفیش ها :
این فرآیند با ماده ها آغاز خواهد شد ، آنها فرمون ( ماده ای برای تحریک ) آزاد میکنند و نرها متوجه خواهند شد که زمان تولید مثل فرا رسیده است و تشویق به تولید اسپرم میشوند . در این زمان است که نرها شروع به تعقیب و ضربه زدن به پهلوی ماده برای تشویق ماده ها به تخم ریزی خواهند کرد .
دانستن چگونگی پرورش همیشه کافی نیست و اغلب با گذشت زمان و آزمون و خطا میتوان به موفقیت دست یافت .

مراحل تشویق گلدفیش ها به تخم ریزی :
۱ : وقتی آب گرمتر میشود ماهیان برای تخم ریزی برنامه ریزی خواهند کرد .
یک بخاری برای بالا بردن و ثابت نگه داشتن دما مناسب است و یا میتوانید منتظر باشید تا هوا به طور طبیعی گرمتر شود .
۲ : اضافه کردن برخی پروتئین ها به رژیم غذایی برای این کار میتوانید از غذاهایی مانند دافنی ، لارو حشرات ، کرم خونی ، آرتمیا استفاده نمایید . استفاده از سبزی ها و میوه ها به سلامتی گلدفیش ها کمک خواهد نمود و آنها را از ابتلا به یبوست حفظ می نماید .
۳ : غذا دهی را به ۳ بار در روز تغییر دهید .
۴ : کیفیت آب و آب تازه به ماهی کمک میکند تا انرژی بیشتری داشته باشد . تعویض ۲۰٪ آب به صورت روزانه به بهبود کیفیت آب کمک خواهد کرد .
۵ : دمای آب را در طول روز به ۲۱ درجه رسانیده و در طول شب به ۱۰درجه سانتی گراد برسانید و ثابت نگه دارید .
۶ : جنسیت ماهی ها را مشخص نمایید .
۷ : نرها و ماده ها را به مدت ۳ روز از هم جدا کنید . این کار برای ایجاد تمایل بیشتر به تولید مثل انجام میشود . همچنین باید از یک هفته پیش آکواریومی را برای بچه ماهی ها آماده نمایید .
۸ : معرفی ماهی ها به یکدیگر .
۹ : تعویض ۲۰٪ آب را همچنان ادامه دهید .
۱۰ : ساخت و اضافه کردن ( جاروی تخم ریزی ) به مخزن تکثیر . این وسیله به حفظ تخمها و جمع آوری آنها به شما کمک خواهد کرد . در طبیعیت گلدفیش ها به طور طبیعی در میان گیاهان و پوشش های گیاهی اقدام به جفتگیری میکنند و برای ایجاد محیط طبیعی شما به این وسیله نیاز دارید .

سلامتی ماده ها :
وقتی که تخم ریزی به پایان رسید گاهی وقتها نر ها به تعقیب ادامه خواهند داد و موجب مزاحمتهایی برای ماده ها می شوند که باید در این مواقع ماده ها را به مخازن خصوصی انتقال داد تا بتوانند انرژی از دست رفته را تامین و استراحت نمایند .

نظرات بسته شده است.