عصاره اورتیکا انجدان رومی (روش مصرف،خاصیت)

عوارض شربت اورتیکا,اورتیکا چیست,انجدان رومی + سنگ کلیه,قیمت شربت انجدان رومی,طریقه مصرف انجدان رومی,اورتیکا+زردبند,نام دیگر انجدان رومی,عکس انجدان رومی
انجدان رومی یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی و ادویه ای به شمار می رود. نام علمی این گیاه “Levisticum”، از کلمه لاتین “Lavare” به معنی تمیز کننده و شوینده گرفته شده است که حاکی از خاصیت درمانی این گیاه است.

گیاه انجدان رومی یا اورتیکا در گذشته به عنوان گیاهی مدر مورد استفاده قرار می گرفته است. این گیاه آرام بخش، ضد میکروب و ضد اسپاسم بوده و از ریشه آن برای بهبود عفونت ها و التهاب های دستگاه ادراری، دفع سنگ کلیه و مثانه و همچنین جلوگیـری از شـن سـازی کلیـه استفاده می شـود.

این گیـاه در طب سنتی در بهبود اختلالات معـده، سوء هاضمه، سوزش سر دل، احساس پری، دردهـای قاعـدگی، نارسایی های کبـدی و کلـیوی، بیماریهـای پوستی، نقرس، آب آوردن انسـاج، آب آوردن قوزک پا، ضعف عمومی و میگرن استفاده می شده است.

این عصاره از ریشه گیاه انجدان رومی (Levisticum officinale) تهیه شده است. این گونه از گیاه انجدان رومی بومی ایران نبوده و بذر آن برای اولین بار در سال 1373 توسط زنده یاد دکتر رضا امید بیگی، مدیر تحقیق و توسعه شرکت دارویی زردبند در ایران کشت گردید.
هم اکنون این گیاه بصورت انبوه در مزارع شرکت دارویی زردبند کشت و فرآوری می گردد.

موارد مصرف عصاره اورتیکا

پیشگیری و دفع سنگ کلیه
کمک به کاهش التهاب و عفونت دستگاه ادراری

مکانیسم اثر
مواد موثره موجود در گیاه انجدان رومی باعث شل شدن عضلات کلیه و مجاری ادرار شده و موجب حرکت و خروج سنگ می گردد.
این عصاره موجب افزایش گردش خون در کلیه شده و با به حرکت درآوردن عضلات کلیه به دفع سنگ کمک می کند.
ترکیبات موجود در این گیاه مدر بوده و این امر باعث تسهیل دفع سنگ می شود.

مقدار و نحوه مصرف
از این فرآورده 2 بار در روز (صبح و شب)، هر بار یک قاشق غذاخوری میل نمایید.

دوره مصرف
مصرف این عصاره را تا زمان دفع کامل سنگ ادامه دهید. برای پیشگیری از تشکیل سنگ نیز می توانید این عصاره را چند بار در هفته مصرف نمایید.

موارد احتیاط و منع مصرف
از مصرف این فرآورده در زمان بارداری خودداری نمایید.
مصرف این فرآورده ممکن است سبب کاهش فشار خون شود. لذا بیماران مبتلا به افت فشار با احتیاط مصرف نمایند.

نکات قابل توصیه
این فرآورده عصاره طبیعی و خالص یک گیاه دارویی است و به منظور حفظ خواص کامل آن و رعایت سلامت مصرف کننده در این فرآورده از هیچ ماده افزودنی و طعم دهنده (از قبیل شکر) استفاده نشده است. از این رو در صورتیکه خوردن آن برای شما مشکل باشد، میتوانید آنرا همراه با نوشیدنی میل نمایید.
دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

شرایط نگهداری
در جای خشک و تاریک و در دمای محیط (کمتر از 25 درجه سانتی گراد) نگهداری شود.

نظرات بسته شده است.