فیبر برای لاغری و آب کردن چربی شکم

خوراکی‌های فیبردار برای دستگاه گوارش

خوراکی‌های فیبردار برای دستگاه گوارش،فواید فیبر برای سیستم گوارشی،مواد غذایی فیبر دار برای لاغر شدن و تناسب اندام.فیبر به سوخت‌وساز بهتر چربی‌ها در بدنتان کمک می‌کند، فعالیت دستگاه گوارش و سیستم دفع بدنتان را بهبود می‌بخشد و نمی‌گذارد چربی‌های اضافه در بدن شما خانه کنند. برای اینکه ذخیره فیبر بدنتان را بالا ببرید و از همه فایده‌های گفته‌شده بهره ببرید، می‌توانید سراغ این مواد غذایی بروید.

 بذر کتان

از عطاری محله‌تان کمی بذر کتان قهوه‌ای‌رنگ بخرید تا علاوه بر شفاف شدن پوستتان و بهبود وضعیت تخمدان‌هایتان، سوخت‌وساز بدنتان هم بهتر شود. اگر هرروز یک قاشق غذاخوری بذر کتان بخورید حدود ۳ گرم فیبر به بدنتان می‌رسانید. شما باید هرروز حداقل ۲۵ گرم فیبر مصرف کنید و می‌توانید ۳ تا ۵ گرمش را با خوردن بذر کتان تامین کنید.

 زیتون سیاه

حتما قبلا شنیده‌اید که کاهو سرشار از فیبر است اما شاید ندانید که میزان زیادی از این ماده در زیتون سیاه یافت می‌شود. با خوردن ۱۰۰ گرم زیتون سیاه، بیش از ۱۲ گرم فیبر به بدنتان می‌رسانید. گذشته از این، چربی‌های مفید موجود در زیتون هم به سالم ماندن بدنتان کمک زیادی می‌کنند.

 پسته و بادام

پتاسیم، منیزیم، فسفر، کلسیم و آهن موجود در بادام، تنها دلایلی نیستند که به خاطرشان خوردن این مغز را توصیه می‌کنیم. بادام میزان زیادی فیبر دارد و در پسته هم فیبر فراوانی یافت می‌شود. ۱۰۰ گرم پسته حدود ۱۰ گرم فیبر دارد و بد نیست بدانید کسانی که به اندازه کافی فیبر مصرف می‌کنند، میل کمتری به خوردن شیرینی و شکلات پیدا می‌کنند و احتمال دیابتی شدنشان پایین می‌آید.

 انجیر خشک

درست است که فصل انجیر رو به اتمام است، اما می‌توانید همیشه در خانه‌تان انجیر خشک داشته باشید و با کمک آن به سلامت دستگاه گوارشتان خدمت کنید. انجیر خشک علاوه بر فیبر، کلسیم، منیزیم و آهن فراوانی دارد. انجیر خشک و تازه ویتامین B فراوانی دارند و ضدافسردگی است. گذشته از این در انواع انجیر میزان زیادی آنتی‌اکسیدان وجود دارد که بدن شما را در برابر هجوم سرطان ایمن می‌کند.

همچنین ببینید

روش مراقبت از پوست

آشنایی با ۵ محصول زیبایی مراقبت از پوست و مو

امسال، هیالورونیک اسید و رتینول همچنان در کنار برخی مواد اولیه زیبایی انقلابی به‌پا می‌کنند. …