غذاهایی که باعث افزایش اشتها می شوند

چه غذاهایی باعث چاقی صورت میشود,چه میوه هایی چاق کننده هستند؟,چه غذاهایی باعث لاغری میشود,چه داروی گیاهی باعث چاقی میشود,چه چیزی باعث افزایش قد میشود,چه چیزی بخوریم چاق شویم,چه غذاهایی چاق کننده است,میخواهم چاق شوم

آیا گاهی وقت‌ها حس می‌کنید که پس از خوردن برخی غذاها گرسنگی تان برطرف نمی‌شود؟ اگر چنین است، باید بدانید که غذاهای خاص می‌تواند اشتها را افزایش دهد. این احساس گرسنگی به‌ طور مداوم می‌تواند معضلی باشد. همه ما می دانیم وزن بالا منشاء بسیاری از بیماری‌ها ازجمله دیابت، درد مفاصل، بیماری‌های قلبی عروقی و … است. بنابراین، برای پیشگیری از این بیماری ها، داشتن یک رژیم غذایی سالم بسیارمهم است.
اما کدام خوراکی ها باعث افزایش گرسنگی می‌شود؟
نان و مربا
به نقل از سایت هلث نیوز ، این میان وعده که طرفداران زیادی دارد و به ‌آسانی تهیه می‌شود، به دلیل داشتن کربوهیدرات و چربی باعث افت قند خون می‌شود و درنتیجه گرسنگی ایجاد می‌کند.
اسمودی (مخلوطی از شیر و میوه):
اسمودی های سرشار از قند، برای مدت موقت انرژی و احساس سیری ایجاد می‌کند؛ با این‌حال، بعد از مدتی با افت قند خون باعث  گرسنگی می‌شود.
نوشابه رژیمی:
درست مانند اسمودی، نوشابه‌های رژیمی حاوی قند بیش‌ازحد  یا شیرین ‌کننده‌های مصنوعی است که باعث افزایش گرسنگی می‌شود.
غلات صبحانه:
در غلات صبحانه تنوع زیادی وجود دارد که سرشار از کربوهیدرات‌ها و قند است که هر دو باعث افت قابل توجه قند خون می‌شود و درنتیجه ایجاد گرسنگی می‌کند. جو دو سر گزینه بهتری است.
برنج:
مواد غذایی دیگری که می‌تواند گرسنگی را افزایش دهد، برنج است. برنج غنی از نشاسته و کربوهیدرات است. برای کاهش احساس گرسنگی می‌توان برنج  قهوه‌ای را جایگزین برنج سفید کرد.
شکلات شیری:
شکلات تلخ سالم است درحالی‌که  شکلات شیری می تواند باعث عدم تعادل در میزان قند خون شود که این حالت احساس گرسنگی را در پی دارد.

نظرات بسته شده است.