تاقیر خوردن میوه بر زیبایی فرزندان

میوه‌ هایی که خوردن آن ها باعث زیبایی فرزند می شود

موادغذایی وجود دارد که مصرف آن‌ها در دوران بارداری به زیباترشدن فرزند تان کمک می‌کند.مادر باردار در این دوران باید بداند که تغذیه و سبک زندگی می‌تواند بر ظاهر کودک تأثیر بگذارد.اگر می‌خواهید نوزاد زیبا به دنیا بیاورید، رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات تازه بخورید و وعده‌های غذایی خود را طوری برنامه ریزی کنید که شامل غذا‌های مغذی باشد.

پرتقال

پرتقال منبع غنی ویتامین C است و خوردن آن در دوران بارداری توصیه می‌شود، ویتامین C نه تنها برای رشد کودک مفید است بلکه باعث تقویت پوست و زیبایی کودک و مادر می‌شود. مصرف روزانه دست کم دو پرتقال نیاز بدن را به ویتامین C برآورده و پوست کودک شما را لطیف می‌کند.

بادام درختی

مصرف بادام درختی در دوران بارداری بسیار توصیه می‌شود، زیرا حاوی پروتئین، ویتامین E، کلسیم و منیزیم است. پروتئین بادام برای رشد کودک مفید است در حالی که کلسیم و منیزیم برای رشد استخوان لازم است.بادام حاوی ویتامین E است که باعث درخشش پوست کودک و مادر می‌شود؛ زنان باردار باید هر روز صبح دست کم دو تا چهار عدد بادام مصرف کنند.

انگور

انگور یا آب انگور حاوی اسید آلفا هیدروکسی (AHA) است که باعث می‌شود پوست کودک لطیف شود. مصرف روزانه انگور یا آب انگور پوست کودک شما را درخشان می کند و برای رفع یبوست هم مفید است.

نارگیل

خوردن مرتب نارگیل در طول دوران بارداری موجب زیبایی کودک می شود. افزون بر این افزایش ایمنی، کمک به سلامت قلب، درمان یبوست و کم آبی بدن از آثار دیگر مصرف آن در این دوران است.

ترکیب شیر و زعفران

شیر و زعفران باعث زیبایی چهره کودک می‌شود اما این ترکیب در سه ماه اول یا دوم توصیه نمی‌شود، زیرا گرمای زیادی ایجاد می‌کند که ممکن است برای جنین ضرر زیادی داشته باشد. می‌توان آن را در سه ماه سوم مصرف کرد.

غذا‌های غنی از اسید فولیک

غذا‌های سرشار از اسید فولیک عبارت اند از: اسفناج و مرکبات. اسیدفولیک مسئول رشد سلول‌های مغزی است. اسید فولیک ۴۰ درصد خطر اوتیسم را کاهش می‌دهد. غذای سرشار از اسید فولیک ضریب هوشی کودک شما را بهبود می‌بخشد.

غذا‌های غنی از آهن

آهن یک عنصر اساسی برای زنان باردار است، زیرا موجب اکسیژن‌رسانی به مغز کودک یا نوزاد، می شود و ضریب هوشی او را هم افزایش می‌دهد. زنان باردار باید غذا‌های غنی از آهن مانند سبزیجات دارای برگ سبز، حبوبات ومرغ مصرف کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.