میوه های ضد آلرژی

میوه های حساسیت زا,غذاهای مفید برای آلرژی,غذاهای ضد حساسیت پوستی,غذاهای ضد آلرژی,مواد غذایی ضد کهیر,سبزیجات ضد آلرژی,لیست مواد غذایی آلرژی زا,درمان آلرژی غذایی با طب سنتی

آب‌ریزش بینی، سردرد، سرفه‌های تمام‌نشدنی و گیجی، از نشانه‌های آزاردهنده‌ای هستند که مبتلایانشان را مجبور به مصرف داروهای خواب‌آور و گیج‌کننده ضدآلرژی می‌کنند. اگر همیشه مجبورید چند شیشه سیتریزین و دیفن‌هیدرامین در خانه داشته باشید، بد نیست بیشتر از قبل این خوراکی‌ها را مصرف کنید. شاید با کمک این داروهای طبیعی بتوانید از این نشانه‌ها خلاص شوید.

میوه های ضد آلرژی و حساسیت

سیر
این گیاه آرامش‌بخش، ضدمیکروب و ضدسرطان، یکی از داروهای درمان‌کننده آلرژی هم به شمار می‌آید. اگر هرروز تنها یک حبه سیر خام میل کنید، خیلی زود حالتان بهتر می‌شود.
لیمو
هر صبح یک لیموی تازه را در لیوانی آب بچکانید و این نوشیدنی پرخاصیت را میل کنید. لیمو یکی از منابع ویتامین C است که نه‌تنها از دچار شدن به سرطان پیشگیری می‌کند، بلکه ضدآلرژی است و بعد از مدتی نیازتان به مصرف داروهای درمان‌کننده آلرژی را کمتر می‌کند.
زردچوبه
هرروز میزان قابل‌توجهی زردچوبه به غذایتان اضافه کنید تا واکنش‌های آلرژیک کمتر سراغتان بیاید. زردچوبه دارویی ضدالتهاب است که شما را از آرتروز و بسیاری از بیماری‌های التهابی دیگر نجات می‌دهد.
چای سبز
افراد مبتلا به آلرژی باید هرروز یک فنجان چای سبز به رژیم غذایی‌شان اضافه کنند. چای سبز ضدحساسیت است و علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، شما را از این مشکل خلاص می‌کند.
سیب
یکی دیگر از میوه‌های ضدآلرژی، که همیشه باید در خانه شما وجود داشته باشد، سیب است. گذشته از این، سیب را می‌توان یکی دیگر از میوه‌های دوستدار قلب معرفی کرد. این میوه سرشار از آنتی‌اکسیدان، از انحطاط سلول‌های مغزی هم پیشگیری می‌کند و کلسترول را پایین می‌آورد. سیب از میوه‌هایی است که احتمال دچار شدن به سرطان روده را کاهش می‌دهد و به سالم ماندن دندان‌هایتان کمک می‌کند. محققان می‌گویند اگر این میوه را با پوست میل کنید، فایده بیشتری به بدنتان می‌رسانید.