خواص زنجبیل برای پوست و مو

ماسک زنجبیل برای پوست,خواص زنجبیل برای مو,ماسک زنجبیل برای صورت,زنجبیل روی پوست,طرز تهیه ماسک زنجبیل,خواص زنجبیل برای موی سر,ماسک زنجبیل برای مو,ماسک صورت با زنجبیل

زنجبیل، درمان کننده عالی حالت تهوع و گلودرد است. اما آیا می‌دانستید که این گیاه برای پوست نیز مفید است؟ در این مطلب به بررسی چند خاصیت این گیاه برای پوست و مو  می‌پردازیم.
روند پیری پوست را کند می‌کند
مصرف روزانه زنجبیل یا افزودن آن به مواد غذایی برای مقابله با پیری پوست مؤثر است. زنجبیل از مشکلات متعددی ازجمله پیری پوست جلوگیری می کند.
آکنه و جوش را برطرف می‌کند
اغلب پمادها و قرص‌های ضد جوش و آکنه باعث خشکی پوست می‌شود. زنجبیل باکتری‌هایی را که به آکنه و جوش منجر می‌شود از بین می‌برد. کمپرس با دمنوش زنجبیل روی قسمت هایی که جوش و آکنه ایجاد شده، حتی برای افرادی که پوست حساس دارند بسیار مفید است.

باعث شادابی پوست صورت می‌شود

ماساژ دادن  پوست صورت با دمنوش زنجبیل به حالت چرخشی باعث تسریع گردش خون می‌شود و در پی آن اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به سلول‌های پوست می رسدو درنتیجه پوست شاداب می‌شود.

سوختگی‌های خفیف را التیام می دهد

سوختگی خفیف را با دمنوش زنجبیل بشویید تا باکتری‌ها از بین برود و پوست آسیب‌دیده دچار عفونت نشود.

اسکارهای کم‌رنگ را رفع می کند

درمان خانگی متعددی برای کم‌رنگ کردن اسکارهای تیره(علامت جای زخم) وجود دارد ازجمله استفاده از لیموی تازه ، شیر و … اما برای رفع اسکارهای کم‌رنگ باید به مدت یک هفته برش‌های نازک از زنجبیل را روی اسکار ببندید و بگذارید به مدت ۴۰ دقیقه بماند.